Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Twee koopwaardige Belgische aandelen

Koopwaardige Belgische aandelen

De Bel 20 komt dit jaar per saldo niet echt van zijn plaats. Hoe staat de index er technisch gezien momenteel voor? En welke aandelen zijn het kopen waard? Dat vroegen we aan technisch analist Royce Tostrams van Tostrams Groep. 

“De Bel 20 is eigenlijk richtingloos. Als we terugkijken op het afgelopen jaar, dan zien we dat de opwaartse trend die in 2009 is begonnen, is verlaten. We zitten nu niet in een downtrend maar in een zijwaartse consolidatiefase. Hemelsbreed ligt de steun aan de onderkant rond de 3100 en de weerstand ligt op 3900. Er zit dus een ruimte van zo’n 800 punten en dat is vrij veel.”

Dit alles betekent volgens Tostrams dat beleggers de kat uit de boom kijken. Iets wat hij ook terugziet bij andere Europese beurzen. “Beleggers lijken niet helemaal overtuigd te zijn dat de opmars van de afgelopen jaren zal doorzetten. Maar ik zie geen dalende trend, er wordt dus niet massaal verkocht.”

Zijwaartse markt

Wat gebeurt er dan wel in deze markt, vraagt u zich wellicht af. Volgens Tostrams wordt er momenteel vooral gehandeld met geld dat al in de markt zit.

“Tijdens een uptrend koop je zoveel mogelijk aandelen om te profiteren van een uptrend. Beweegt de markt zijwaarts, dan zijn beleggers veel kieskeuriger. Ze verkopen dan aandelen met veel risico en kopen aandelen waarvoor ze minder risico zien, waardoor er per saldo geen nieuw geld in de markt komt. Beleggers zijn niet negatief, maar redelijk voorzichtig.”

Belgische aandelen

Welke koopkansen zijn er momenteel te vinden in de Belgische markt? Tostrams selecteerde twee aandelen die hij op de korte termijn als koopkans beschouwt. “In een markt als deze zoek ik naar aandelen die bewegen aan de onderkant, dicht bij de steun en waarbij het risico dan laag is.” Het eerste aandeel dat hij in dat kader momenteel interessant vindt is bierbrouwer AB InBev.

“AB InBev beweegt zowel op de korte als de lange termijn in een zijwaarts patroon. Hoewel het wel een brouwer is en daarmee een defensief aandeel, kijk ik in dit geval naar de korte termijn. De koers heeft op de korte termijn steun op 100 en de weerstand bevindt zich op 124,50. Dat betekent zo’n 15 procent potentieel en 8 procent risico.”

Klik hier voor de actuele koers van AB InBev.

Koopadvies

Ook het tweede aandeel dat Tostrams tipt, Ackermans, ‘verloopt min of meer zijwaarts’. “Het heeft steun op 116,35 en staat nu rond de 123. Het risico ten opzichte van de steun is nog geen 5 procent en het potentieel/koersdoel ligt op 144. Er is dus afgerond naar beneden zo’n 15 procent potentieel en 5 procent risico. Je kunt ruim 3 keer zoveel verdienen als verliezen en ik heb voor de korte termijn een koopadvies.”

Bekijk hier de koers van Ackermans

Een voorbeeld van een Belgisch aandeel waar de risk-rewardverhouding juist onaantrekkelijk is op het moment, is Gimv. Tostrams legt uit: “Het beweegt op lange termijn in een sterke trend, maar op de korte termijn is er steun op 43 en een weerstand op 51,5, terwijl de koers rond 47,5 staat. Je hebt dus een potentieel van 8 procent. Ongeacht dat het op de lange termijn een mooie trend is, is het dat voor de korte termijn juist niet.”

Over het algemeen is Tostrams op het moment niet heel erg positief, maar gematigd voorzichtig. “Kijk dus goed uit. We pakken wel wat aandelen op, maar dit zijn speculatieve posities.” Daarnaast stapt hij nu niet met heel veel geld in de markt, maar doet hij dit vooral met geld dat hij onttrekt uit andere aandelen. 

Klik hier voor meer Beurstips en Handelskansen.

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 03 maart

    1. Ekopak Q4-cijfers
    2. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Jap)
    3. Inkoopmanagersindex industrie Caixin februari (Chi)
    4. Omzet detailhandel januari (NL)
    5. Inflatie februari vlpg (NL)
    6. Inkoopmanagersindex industrie februari (NL)
    7. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Fra)
    8. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Dld)
    9. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (eur)
    10. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (VK)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht