Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Philips: Nog niet alle lichten staan op groen!

AEX-zwaargewicht Philips verschaft vandaag inzicht in haar boeken. Hoe staat het technische plaatje erbij? 

Voor Philips geldt dat het koersverloop al jarenlang gevangen zit in een zijwaarts patroon. De twee buitenste ingetekende trendlijnen vormen het speelveld waarbinnen de koers sinds de laatste maanden van 2012 heen en weer beweegt. De algehele euforie van 2015 is grotendeels aan Philips voorbij gegaan. Na het aantikken van de bovenkant van de trading range laat de koers in de achterliggende weken een geleidelijk verloop zien naar de onderkant van dezelfde range. 

Het dieptepunt is nog niet aangetikt. Vraag is nu of dit in de komende weken niet alsnog gaat gebeuren. Dat brengt de analyse bij de lijn welke getrokken staat rond €25,50.

Twijfel of de koers op korte termijn boven dit niveau kan uitstijgen lijkt niet geheel onterecht. Op basis van oude weerstand en steun mag rond dit niveau wederom aarzeling worden verwacht. Daarnaast loopt in dit gebied de korte gemiddelde lijn welke verdere opwaartse ambities kan smoren. Tot slot kan worden opgemerkt dat rond €25,50 het tweede correctieniveau van de voorafgaande daling sinds de hoogste koers van eind april fluctueert.

Opleving 

De stijging van de afgelopen dagen krijgt vooralsnog dus slechts het label van opleving binnen de grotere beweging richting onderkant van het zijwaartse patroon. De onderste lijn staat getrokken rond grofweg €20,50. Met koersen onder €25,50 is het gevaar van een verdere verzwakking naar de onderste horizontale lijn dus nog niet verdwenen. Voor de volledigheid ook het niveau van de bovenste lijn: €28,15. Let wel, een voortzetting van de dalende beweging lijkt aannemelijk. Pas boven €25,50 neemt dit risico af. 

Geert-Jan Nikken is fondsmanager van LeoMontFonds en directeur van LeoMont. Deze onderneming verleent een divers scala aan financiële diensten aan particuliere en professionele cliënten. De gepubliceerde analyses zijn bedoeld als achtergrondinformatie over de financiële markten en vormen geen beleggingsadvies of aanbeveling tot het doen van transacties. LeoMont en Nikken aanvaarden geen aansprakelijkheid voor eventuele onvolledigheid, onjuistheid of gevolgen van informatie die voor de analyses wordt gebruikt. De waarden waarop analyses gebaseerd zijn kunnen onderdeel uitmaken van LeoMontFonds of de LeoMont-Portefeuille, welke zijn opgebouwd uit Goldman Sachs Turbo’s. De beloning van LeoMont of Nikken staat niet in relatie tot de standpunten in deze publicatie. Raadpleeg meerdere bronnen en neem zelf beslissingen.

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 03 maart

    1. Ekopak Q4-cijfers
    2. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Jap)
    3. Inkoopmanagersindex industrie Caixin februari (Chi)
    4. Omzet detailhandel januari (NL)
    5. Inflatie februari vlpg (NL)
    6. Inkoopmanagersindex industrie februari (NL)
    7. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Fra)
    8. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Dld)
    9. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (eur)
    10. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (VK)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht