AB InBev heeft een zeer zwaar kwartaal achter de rug, maar er zijn ook lichtpuntjes. Analist Martin Crum van de IEX Beleggersdesk schetst de situatie van de bierbrouwer.
AB InBev werd midscheeps geraakt door de lockdownmaatregelen om het virus in te dammen, schrijft Crum.
“De cijfers van eind juli waren weinig fraai, maar toch ook meevallend. De omzet daalde met 18%. Dat is een bar slecht cijfer, maar valt nog mee als je bekijkt waar het bedrijf allemaal mee te kampen had.”
Geen kruid tegen gewassen
Hij noemt het wereldwijd sluiten van kroegen en restaurants, het alcoholverbod in Zuid-Afrika en het verbod van twee maanden op het überhaupt brouwen van bier in Mexico. “Daar is geen kruid tegen gewassen.”
Toch zijn er ook lichtpuntjes. In juni liet de omzet namelijk weer een lichte plus zien. “Een beeld dat we overigens bij veel bedrijven zien. In hoeverre de omzetplus in juni een gevalletje voorraadopbouw is valt niet met zekerheid vast te stellen, maar het zal sowieso wel een rol hebben gespeeld.”
Enorme schuldenberg slinkt
In 2016 kocht AB InBev concurrent SAB Miller voor meer dan 100 miljard dollar. “Een gedurfde overname, waardoor de biergigant nu een serieuze schuldenberg met zich mee torst. Dan komt een coronacrisis natuurlijk uiterst ongelegen”, aldus de analist.
Het gaat erom die schuldenlast naar gezondere proporties te krijgen. Er is al een aantal stappen gezet, waaronder een verlenging van de looptijd van de leningen, verkoop van activa en een verlaging van het dividend.
Lees meer: AB InBev: 'Hoge korting voor geduldige beleggers'
“Inmiddels is de schuld geslonken van 105 miljard dollar naar 87 miljard. Maar omdat de Ebitda stevig daalde, is de schuldratio met 4,9 toch nog erg hoog. Een ratio van minder dan 3 is goed haalbaar en dat is een relatief comfortabel niveau.”
Voorwaarde is wel dat Covid-19 niet nog meer roet in het eten gooit, waarschuwt Crum. “Dat is nog allerminst zeker. Verder heeft het bedrijf de financiën wel goed op orde.”
Winstpotentieel hoog
“Hoewel AB InBev logischerwijs verre van Covid-19-proof is, staat het concern er relatief goed voor en is het winstpotentieel bij een terugkeer naar 'normaal' hoog. Winsten van meer dan 4 dollar per aandeel komen pas weer in zicht als het virus definitef is bedwongen. De taxaties gaan daar echter nog niet volledig van uit.”
Al met al vergt een belegging in AB InBev enig optimisme over verder herstel, besluit de analist. “Het aandeel is iets riskanter dan dat van aartsrivaal Heineken gezien de hogere schuldgraad, maar haalt in betere tijden aanzienlijk hogere marges en heeft een gunstiger groeiprofiel.”
Zie ook: 'Beter dan verwachte cijfers AB InBev'
Meld u gratis aan voor de Opinie Tips Nieuwsbrief van Beursduivel.