Iedereen is gefocust op kunstmatige intelligentie (AI), en beleggers zoeken de beste aandelen om te kopen. Luke Lango, analist van InvestorPlace, raadt bedrijven aan die op innovatieve wijze AI toepassen in een grote sector en zo de manier kunnen veranderen waarop mensen dingen doen.
Het lijkt erop dat Wall Street denkt dat Big Tech de beste keuze voor AI is. In de afgelopen maanden is Microsoft 41% gestegen en Apple 43%. Tesla boekte zelfs 119% koerswinst. Advanced Micro Devices is met 82% gestegen en Nvidia is bijna verdriedubbeld. Zijn Big Tech-aandelen dan de beste manier om te investeren in de AI-goudkoorts?
Lango denkt van niet. Big tech-aandelen zijn een manier om van de goudkoorts rond AI te profiteren, maar die bedrijven zijn al honderden miljarden dollars waard. Zelfs als AI een groot succes voor ze is, zullen de aandelen slechts beperkt stijgen.
Het MKB-effect
Volgens een theorie van Gene Fama en Kenneth French hebben small cap-aandelen een hoger groeipotentieel dan hun large cap-tegenhangers omdat ze een groter aantal groeimogelijkheden hebben. Bovendien zijn ze vaak onderhevig aan meer volatiliteit. Omdat aandelenkoersen in een vroeg stadium meestal lager zijn, groeien ze ook veel sneller. Het is immers makkelijker om te verdubbelen vanaf 2 dollar dan vanaf 200.
De AI-revolutie vertegenwoordigt een van die once-in-a-lifetime beleggingskansen waar rendementen van 1000% en zelfs 10.000% heel goed mogelijk zijn. Met zulke grote kansen moeten beleggers geen genoegen nemen met verdubbelaars.
AI is een hulpmiddel - zoek de toepassingen
AI is een technologisch hulpmiddel, net zoals het internet dat is. Om waarde uit een hulpmiddel te halen, moet je het toepassen. Apple paste het internet toe op de telefoon, creëerde de iPhone en bouwde een imperium van 2,9 biljoen dollar op. Amazon paste het internet toe op winkelen. Wie wil investeren in AI kan dus het beste beleggen in bedrijven die AI op innovatieve wijze toepassen in een grote sector.
Dat brengt Lango bij zelfrijdende auto's. Autonome voertuigen zijn volgens hem op dit moment de beste manier om in AI te beleggen: toegepast op de transportwereld. Een auto is uitgerust met tal van sensoren en camera's. Alle data worden verwerkt door een AI-systeem, dat ze gebruikt om real-time beslissingen te nemen.
Autonoom rijden neemt hoge vlucht
Waymo, onderdeel van Alphabet, is gestart met volledig autonome taxidiensten. En Uber zei dat het dit jaar zijn eigen robo-taxidiensten zal starten in Las Vegas. Mercedes-Benz heeft een miljardenovereenkomst gesloten met laserfirma Luminar om fase L3 in autonoom rijden mogelijk te maken.
Tesla rijdt autonoom met L2, wat constante menselijke controle vereist. Maar met L3 kunnen bestuurders veilig films kijken, lezen, of op een laptop werken, terwijl de auto in zelfrijdende modus staat. Volvo wil begin 2024 de EX90 lanceren met L3-mogelijkheden. BMW plant hetzelfde in 2024 en Volkswagen in 2025.
De zelfrijdende auto’s zijn in aantocht en het is geen toeval dat ze arriveren op hetzelfde moment dat AI enorme vooruitgang boekt. AI is de motor van de zelfrijdende auto, en mensen en goederen verplaatsen zonder chauffeur betekent een revolutie in de transportsector.
AI brak pas echt door in 2023. Aandelen in zelfrijdende auto’s zijn dit jaar met 5% tot 100% gestegen, terwijl de Dow Jones dit jaar met slechts 2,9% opliep. Lango is dus niet de enige die toekomst ziet in autonome voertuigen.
Lees ook: Toekomst autosector ligt in software - profiteer met deze chipaandelen