Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

ASML 2018

10.068 Posts
Pagina: «« 1 ... 35 36 37 38 39 ... 504 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. WAMozart 17 januari 2018 08:00
    Cijfers 17-1-2018 07:20:17

    ASML overtreft ruim de eigen omzetverwachting en kondigt nieuw aandeleninkoopprogramma aan.

    (ABM FN-Dow Jones)
    ASML heeft in het vierde kwartaal van 2017 ruimschoots aan de eigen verwachtingen voldaan. Dit bleek woensdag voorbeurs uit de kwartaalcijfers van de Veldhovense toeleverancier van de halfgeleidersector.
    ASML behaalde volgens CEO Peter Wennink een meevallende omzet, doordat klanten meer haast hadden dan voorzien. "Voor 2018 verwachten we een aanhoudende solide groei van de omzet en winst", voegde de topman toe, daarbij zich positief uitlatend over de progressie met EUV en de vraag vanuit China.
    In het afgelopen kwartaal behaalde ASML een omzet van 2.561 miljoen euro met een brutomarge van 45,2 procent. Daarmee kwam de omzet afgelopen jaar uit op 9.053 miljoen euro, 32 procent hoger dan in 2016.
    Voor het vierde kwartaal mikte ASML zelf op een omzet van ongeveer 2,1 miljard euro met een brutomarge van circa 44 procent.
    Netto verdiende ASML in het vierde kwartaal 644 miljoen euro.
    In het derde kwartaal van 2017 behaalde ASML nog een omzet van 2.447 miljoen euro, waar de toeleverancier vooraf zelf zei te rekenen op 2,2 miljard euro.
    De brutomarge lag op 42,9 procent, tegen een verwachting van 43 procent. De nettowinst kwam toen uit op 557 miljoen euro.
    Outlook
    Analisten waren vooraf toch vooral gespitst op de outlook van ASML voor het lopende kwartaal. "We verwachten dat de onderneming van een sterke start van het jaar zal spreken", blikten analisten van UBS vooruit.
    AMSL voorziet voor het eerste kwartaal een omzet van ongeveer 2,2 miljard euro met een brutomarge tussen de 47 en 48 procent.
    Analisten rekenen gemiddeld op een omzet van 2.517 miljoen euro voor het eerste kwartaal. UBS is positiever gestemd en mikt op een omzet van 2.729 miljoen euro.

    EUV
    ASML wil uiterlijk in 2020 een omzet van 10 miljard euro realiseren, of 11 miljard euro gerekend inclusief de overname van HMI. Belangrijk om deze doelstelling wel degelijk te halen, is het succes van de nieuwe technologie Extreme Ultraviolet.
    In 2017 werden er 10 EUV-systemen verscheept naar verschillende klanten. Deze partijen willen dit jaar en volgend jaar de productie opvoeren naar hoge volumes.
    Kepler Cheuvreux verwacht overigens dat ASML bij de beleggersdag later dit jaar de omzetdoelstelling voor 2020 zal verhogen.

    Aandeleninkoop
    CFO Wolfgang Nickl van ASML opperde medio november tijdens een conferentie van Morgan Stanley in Barcelona plannen voor een nieuw aandeleninkoopprogramma.
    "Ik ben er vrij zeker van dat het neerkomt op januari, omdat ons huidige inkoopprogramma loopt tot het einde van dit jaar, dus dat betekent dat we een nieuw programma moeten aankondigen", zo zei Nickl, die daarbij sprak van een "significant" programma.
    Bij de laatste melding van ASML eind 2017 had de onderneming voor 0,9 miljard euro aan eigen aandelen ingekocht. Het inkoopprogramma was evenwel 1,5 miljard euro groot, zo liet ASML in januari 2016 weten.
    In 2018 en 2019 wil ASML, zo kondigde de onderneming woensdag aan, voor 2,5 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.

    Daarnaast stelde ASML voor 2017 een dividend voor van 1,40 euro per aandeel, tegenover 1,20 euro over 2016.

    Nieuwe CFO
    ASML stelde tot slot ook Roger Dassen voor als nieuwe CFO en opvolger Wolfgang Nickl, die naar Bayer vertrekt. Dassen komt over van Deloitte Touche Tohmatsu Limited.
    Het aandeel ASML sloot dinsdag 1,2 procent hoger op 153,65 euro.
    Door: ABM Financial News.

    Dit bewijst opnieuw de betrouwbaarheid van ASML. Iets om trots op te zijn!
  2. TheSky 17 januari 2018 08:00
    quote:

    SemperFi schreef op 17 januari 2018 07:52:

    [...]

    Dat is meestal als je een meervoud hiervan een kwartaal naar voren kan halen.
    Klopt natuurlijk, maar dat geeft toch wat ongemakkelijk gevoel als vooral de vooruitblik belangrijk wordt gevonden. Afijn we zien het om 0900!
  3. holenbeer 17 januari 2018 08:53
    quote:

    sluut schreef op 17 januari 2018 08:50:

    wat een azijnpissers bij rtlz
    Die denken waarschijnlijk dat ASML paprikachipsmachines verkoopt ...
  4. Mijn Vriend 17 januari 2018 08:53
    Zit al een tijdje in ASML, maar nieuw hier. Volgens mijn berekeningen ligt de slotkoers van vandaag rond de 170 +/- 2. Het vooruitzicht van een mindere q1 neem ik niet mee.
  5. forum rang 7 Wilbar 17 januari 2018 08:54
    Je moet je niet ergeren aan dingen die het ergeren niet waard zijn. Dat leidt af van de hoofdzaken.
  6. nick81 17 januari 2018 08:56
    ik twijfel zelf een beetje of ik uit zal stappen na een forse koersstijging vandaag. heb wel veel vertrouwen in de potentie van ASML maar verwacht toch wel wat afkoeling komende periode (op beurzen) en weet niet hoe ASML zich dan zal houden, technisch gezien.
  7. [verwijderd] 17 januari 2018 08:57
    quote:

    AnalytischDenker schreef op 15 januari 2018 15:06:

    [...]

    Ik zit short in ASML met € 7000 aan put opties (expiratie derde vrijdag maart - uitoefenprijs € 150).

    • De koers is afgelopen jaar (2017) al met 45% opgelopen. Ik denk dat al het goede nieuws al in de koers is verwerkt.
    • Ik denk dat ASML voorzichtig zal zijn met uitspraken over de snelheid waarmee de nieuwe EUV machines uitgeleverd kunnen worden.
    • Ik denk dat ASML moeite zal krijgen gekwalificeerde werknemers te vinden. Het feit dat ze flex contracten omzetten in vaste contracten wijst daar al op
    • Ik weet dat Intel een vijfjarige overeenkomst had met ASML over de ontwikkeling van EUV en het bijbehorende aandelenbelang. Toch vind ik het vreemd dat Intel in 2017 haar belang in ASML zo sterk af heeft gebouwd.
    • Ik denk dat de klanten van ASML dit jaar megaclaims gaan krijgen in verband met de beveiliginglekken die zijn geconstateerd in processoren.
    • Ik denk dat de patentruzie met Nikkon in 2018 verder escaleert

    Met name het feit dat Intel dat aandelenbelang afbouwt en bij mijn weten nog geen EUV machines heeft besteld, terwijl ze daar vijf jaar lang in hebben geïnvesteerd, doen mij vermoeden dat de verwachtingen misschien toch te hoog gespannen zijn.

    Ik ga volledig tegen de markt in met mijn positie, dus misschien gaan mijn put-opties wel door het putje. Ik houd echter vast aan mijn gekozen positie.

    Ik heb het niet goed gezien. Mooie cijfers.

    Mijn puts derde vrijdag maart houd ik vast, maar de kans is nu groot dat ze waardeloos aflopen. Gelukkig ook puts Altice en heel veel aandelen Pharming.

    Gefeliciteeerd aan iedereen met aandelen. Jullie hadden het goed gezien.
  8. forum rang 4 Wiema 17 januari 2018 09:08
    Dit is zo fijn en zo lekker voor die SNSN. Sta al klaar met een bak popcorn bij z'n volgende kulpraat.
  9. forum rang 6 rene66 17 januari 2018 09:10
    Zoals verwacht prachtige cijfers voor ASML. Tevens een mooi terugkoop programma en een hoger dividend. Ben benieuwd wat de koers verder gaat doen als de VS open gaat vanmiddag.

    Bij RTLZ deden ze inderdaad een beetje kinderachtig.
  10. forum rang 7 Wilbar 17 januari 2018 09:10
    Resultaten ASML 'belachelijk sterk'
    Gepubliceerd op 17 jan 2018 om 09:07

    AMSTERDAM (AFN) - Aan het succesverhaal van ASML lijkt geen einde te komen. De resultaten over het vierde kwartaal onderstrepen dat het op alle fronten ontzettend goed gaat met de toeleverancier aan de chipindustrie, aldus analist Jos Versteeg van InsingerGilissen.
    ASML behaalde afgelopen jaar een recordomzet van ruim 9 miljard euro, een kwart meer dan in 2016. In het vierde kwartaal overtrof het bedrijf ook de eigen verwachtingen, doordat verscheidene klanten orders voor nieuwe productiemachines naar voren haalden. ,,De economie blijft hard groeien, en ASML blijft een cyclisch bedrijf dat daar volop van profiteert'', aldus Versteeg.
    De sterker dan verwachte verkopen in het vierde kwartaal gaan ook niet ten koste van de groeivooruitzichten voor dit jaar. ,,Je zou kunnen denken dat ze alvast een hap uit de koek voor 2018 hebben genomen, maar die is er niet kleiner door geworden'', zei Versteeg, die rekent op weer een dubbelcijferige groei.
    Analist Neil Campling van Mirabaud noemt de resultaten van ASML in een commentaar ,,belachelijk sterk''. Dat bewijst volgens hem dat de halfgeleiderindustrie nog altijd in uitstekende gezondheid verkeert. Bovendien gaat 2017 volgens Campling de boeken in als het jaar waarin ASML eventuele twijfels over EUV definitief wist weg te nemen.
  11. puttie 17 januari 2018 09:17
    quote:

    AnalytischDenker schreef op 17 januari 2018 08:57:

    [...]

    Ik heb het niet goed gezien. Mooie cijfers.

    Mijn puts derde vrijdag maart houd ik vast, maar de kans is nu groot dat ze waardeloos aflopen. Gelukkig ook puts Altice en heel veel aandelen Pharming.

    Gefeliciteeerd aan iedereen met aandelen. Jullie hadden het goed gezien.

    Niet zo pessemistisch ;) €1,40 dividend op een koers van €150,- is niet veel. Zodra het sentiment keert (en dat kan snel gebeuren) is ASML een fonds waar men als eerste afstand van neemt.
  12. puttie 17 januari 2018 09:18
    quote:

    puttie schreef op 17 januari 2018 09:17:

    [...]

    Niet zo pessemistisch ;) €1,40 dividend op een koers van €150,- is niet veel. Zodra het sentiment keert (en dat kan snel gebeuren) is ASML een fonds waar men als eerste afstand van neemt.
    Vervroegde orders van klanten betekent minder orders in 2018.
  13. forum rang 7 Wilbar 17 januari 2018 09:21
    quote:

    puttie schreef op 17 januari 2018 09:18:

    [...]

    Vervroegde orders van klanten betekent minder orders in 2018.
    Dat hoeft helemaal niet. Ook orders van 2019 kunnen naar 2018 worden gehaald. Een order van (bijvoorbeeld) een EUV machine heeft een ruime termijn voor wat betreft eerste contact tot en met oplevering bij de klant. En er kunnen ook best nog meer orders bijkomen.
10.068 Posts
Pagina: «« 1 ... 35 36 37 38 39 ... 504 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.017
AB InBev 2 5.496
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.649
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.645
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.751
Aedifica 3 916
Aegon 3.258 322.826
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.296
ageas 5.844 109.892
Agfa-Gevaert 14 2.050
Ahold 3.538 74.335
Air France - KLM 1.025 35.043
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.036
Alfen 16 24.804
Allfunds Group 4 1.473
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.822
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.161
AMG 971 133.325
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.689
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.998
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 381
Arcadis 252 8.776
Arcelor Mittal 2.033 320.706
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.300
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.737
Ascencio 1 27
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.096
ASML 1.766 107.171
ASR Nederland 21 4.484
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 491
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.667
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.392

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 24 februari

    1. Vastned Q4-cijfers
    2. PostNL Q4-cijfers
    3. Ifo ondernemersvertrouwen februari (Dld)
    4. Inflatie januari def. (eur)
    5. Chicago Fed index januari (VS)
    6. Retail Estates Q3-cijfers
    7. Vastned Belgium Q4-cijfers
    8. Zoom Video Communications Q4-cijfers (VS)
  2. 25 februari

    1. Ackermans & Van Haaren Q4-cijfers
    2. Economische groei vierde kwartaal def (Dld)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht