Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Air France - KLM Juli 2018 - ‘Half juli moet het geregeld zijn’

680 Posts
Pagina: «« 1 ... 16 17 18 19 20 ... 34 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Bertussie 12 juli 2018 23:04
    PARIJS (AFN) - De Franse staat moet zich niet bemoeien met Air France-KLM. Dat schrijven een aantal prominente personeelsleden, bestuurders en voormalig bestuurders van het bedrijf en vakbonden in een open brief aan de Franse president Emmanuel Macron.

    Als de Franse staat zich met de maatschappij blijft bemoeien, kan het zomaar einde oefening betekenen. De kans is volgens de briefschrijvers groot dat Air France-KLM, als het niet uitkijkt, vanwege de nationale economische belangen de concurrentieslag verliest van buitenlandse maatschappijen.

    De ondertekenaars maken zich onder meer zorgen over de opvolging van de eerder opgestapte bestuursvoorzitter Jean-Marc Janaillac. De zoektocht naar een opvolger bestempelen ze als een wekenlang durende soap. De bestuurscrisis doet volgens hen ook het imago geen goed.

    De brief is gepubliceerd in de Franse krant La Tribune. Onder meer Steven Verhagen, oud-president van pilotenvakbond VNV en voorzitter Rob Swankhuizen van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart Technici (NVLT) hebben hun handtekening onder de brief gezet.

  2. [verwijderd] 13 juli 2018 06:25
    Air France-KLM: open brief aan Macron over de bestuurscrisis (google vertaling)

    Meneer de President van de Republiek,

    Dit zijn weken dat de soap opera van de benoeming van de opvolger van Jean-Marc Janaillac hoofd van AF KL Group verspreidt jammerlijk in de media. Het heeft alleen te lang geduurd. Van twee dingen - ofwel de staat die u vertegenwoordigt, met zijn 14% gedaan zoals het altijd is gedaan en beslist in plaats van het bestuur van de groep, maar dan is de onafhankelijkheid en de bekwaamheid van de persoonlijkheden die erop zitten, kan op legitieme wijze worden betwijfeld; - ofwel de toestand niet langer betrokken op alle in de benoemingsprocedure van de uitvoerende macht en laat persoonlijkheden die alle aandeelhouders van de groep te beslissen wat goed is voor het bedrijf is.

    De kwetsbare bestuurscrisis Air France-KLM
    Air France-KLM ondervindt momenteel een ernstige bestuurscrisis die haar verzwakt, haar merkimago verwoest, die van de staat, klanten wegjaagt en het moreel van de werknemers ondermijnt. De verschillende stakeholders, bij machtsspelletjes die weinig te maken hebben met het goed functioneren van een grote speler in de Franse economie, richten zich vandaag alleen op de naam van de opvolger van Jean- Marc Janaillac.

    Vanuit ons oogpunt is het een vergissing. Deze analyse wordt ondersteund door het feit dat de toekomstige baas van Air France-KLM de vierde in vijf jaar zal zijn. De recente geschiedenis bewijst dat deze verborgen manier van aanwijzen, goedgekeurd door uw administratie, een mislukking is en zonder twijfel een van de verklaringen voor de slechte resultaten van het bedrijf. Geen enkel bedrijf, publiek of privaat, kan zich een dergelijke vernieuwing van zijn uitvoerende macht veroorloven ... Dus de vraag die op het hoogste niveau van de staat dringend moet worden opgelost, is die van zijn directe inmenging, en indirect, in het bedrijf van een privé-onderneming waarin hij slechts 14% van het kapitaal bezit, maar de facto de absolute macht uitoefent.

    Adequaat bestuur
    Vervolgens zal de raad van bestuur moeten beslissen over het goede bestuur en de overeenkomstige organisatie van de groep. Moet de baas van Air France-KLM ook verantwoordelijk zijn voor Air France, zoals nu het geval is, of moeten de verschillende entiteiten van de groep meer autonomie hebben in hun dagelijks beheer? beeld van wat er gebeurt bij IAG of Lufthansa? Moet de baas van Air France-KLM zoveel tijd besteden aan puur Air France-zaken of zich richten op zaken die de hele groep aangaan ... De toekomstige president van Air France-KLM moet ook de Raad voorzitten administratie of moeten de functies worden gescheiden?

    Vervolgens zal het Benoemingscomité op zoek moeten naar een of meerdere persoonlijkheden, Frans of buitenlands, met een geweldige ervaring in de luchtvaartindustrie, een visie, een sterk charisma en een flinke dosis moed. , om de taken van CEO uit te voeren.

    Mijnheer de Voorzitter, om de geschiedenis zich te laten herhalen, is het zeer waarschijnlijk dat Air France hetzelfde lot zal ondergaan als Alitalia, Sabena, Malev en vele anderen in Europa, verdwenen en vervangen door buitenlandse concurrentie die niet die geringe aandacht voor het nationale economische weefsel.

    Wij geloven dat de staat niet langer verantwoordelijk is voor het beheer van een particuliere onderneming die onderhevig is aan felle concurrentie, maar het is aan u en u alleen om te beslissen. Snel, publiekelijk. Het voortbestaan ??van een van de juwelen van de Franse industrie hangt ervan af.

    ___

    DE ONDERTEKENAARS:

    Erick Derivry CAPTAIN B777 Air France, voormalig president van SNPL Frankrijk ALPA Bernard Pédamon Commander rand B777 Air France, een voormalig lid van de Air France-KLM Raad van Bestuur, Philippe Raffin A320 Pilot in Command Air France, voormalig vice -president van SNPL Air France ALPA Robert SWANKHUIZEN Mechanic KLM president NVLT Steven Verhagen A330 Flight Captain KLM, voormalig president van VNV, de voormalige president Spaak.
  3. forum rang 4 manuss 13 juli 2018 12:40
    'Nieuwe baas AF-KLM in komende weken'
    vrijdag 13 juli 2018 12:22
    PARIJS (AFN) - De leiding van Air France-KLM komt naar verwachting binnen enkele weken met een opvolger voor de onlangs opgestapte Jean-Marc Janaillac op de proppen. Dat staat in een interne memo van niet-uitvoerend bestuurder Anne-Marie Couderc. Daarin geeft ze aan dat de zoektocht naar een opvolger vertraging heeft opgelopen, onder meer door talloze geruchten over kandidaten.

    Zo ging onder meer de naam van Catherine Guillouard, het huidige hoofd van het Parijse openbaarvervoerbedrijf RATP rond, terwijl zij nooit zou hebben aangegeven beschikbaar te zullen zijn. Ook de wijze waarop AccorHotels kenbaar maakte belangstelling te hebben in een belang van de luchtvaartcombinatie, zorgde voor oponthoud.

    Eind juni is vanuit het bestuur het verzoek gedaan aan de sollicitatiecommissie om de lijst met potentiële opvolgers voor Janaillac uit te breiden. Daarbij moest ook op internationale profielen uit de luchtvaartsector worden gezocht. Het rekruteringsproces moet in de komende weken worden afgerond.

    (ANP Redactie AFN/Economie, email economie(at)anp.nl, +31 20 560 6070)
  4. forum rang 4 manuss 13 juli 2018 12:44
    Volgens mij is de nieuwe CEO bekend, alleen moet deze zijn huidige functie goed kunnen beeindigen.
  5. forum rang 5 gbakl 13 juli 2018 12:50
    quote:

    manuss schreef op 13 juli 2018 12:44:

    Volgens mij is de nieuwe CEO bekend, alleen moet deze zijn huidige functie goed kunnen beeindigen.
    das toch geen probleem voor Pietertje..sluit naadloos aan...
  6. forum rang 4 manuss 13 juli 2018 12:58
    quote:

    gbakl schreef op 13 juli 2018 12:50:

    [...]

    das toch geen probleem voor Pietertje..sluit naadloos aan...
    Het wordt Pietje?!? Alleen nog zaken afhandelen met zijn achterban bij KLM.
  7. forum rang 4 manuss 13 juli 2018 13:22
    quote:

    gbakl schreef op 13 juli 2018 13:16:

    vestzak, broekzak.
    CEO komt eraan, dus de koers kan/mag naar hogere regionen.
  8. BoterbijdeVis 13 juli 2018 13:37
    quote:

    gbakl schreef op 13 juli 2018 12:50:

    [...]

    das toch geen probleem voor Pietertje..sluit naadloos aan...
    Pieter zou wel gek zijn om zich voor de Franse leeuwen te werpen. Zou een hapklare brok zijn voor hen, met bijkomstig voordeel dat ze in 1x af zijn van de KLM-lastpak. Nee Pietertje moet met hand en tand de KLM-positie blijven verdedigen anders wordt die club financieel compleet leeggezogen.
  9. [verwijderd] 13 juli 2018 13:50

    Pieter Elbers is de beste optie voor de toekomst van Air France/KLM.
    Verschillende bestuurders van Air France-KLM zouden het liefst zien dat de huidige KLM-baas Pieter Elbers promotie krijgt. Volgens het Franse magazine Challenges zouden onder meer financieel directeur Frédéric Gagey en verkoopdirecteur Patrick Alexandre hun voorkeur hebben uitgesproken voor Elbers als de nieuwe bestuursvoorzitter van de luchtvaartcombinatie.
    De bestuurders zouden met name te spreken zijn over de staat van dienst van Elbers, die ze als echte luchtvaartprofessional bestempelen. Ervaring in de sector is een duidelijke vereiste bij de selectieprocedure, aangezien Air France-KLM voor de nodige uitdagingen staat. Zo moet de nieuwe topman de rust binnen het bedrijf terug laten keren. Daarnaast moeten de prestaties worden verbeterd in een sector waar de concurrentie moordend is. Elbers zou volgens de bestuurders daarvoor de aangewezen persoon zijn.
  10. trixxx 13 juli 2018 13:55
    Voor wat het waard is:
    Nico PR Bakker

    @TheDailyTurbo
    1 u
    1 uur geleden


    Meer
    Nico PR Bakker heeft geretweet raymond s
    AIRFRANCE blijft opveren vanaf 6,64,boven 7,76 zijn de bulls los....
  11. forum rang 6 Trx7 13 juli 2018 14:04
    Als er zo een ideale kandidaat als Elbers voor handen ligt, waarom is hij het dan niet al geworden? Wat is hier nu het probleem?
  12. forum rang 4 manuss 13 juli 2018 14:34
    quote:

    Terex7 schreef op 13 juli 2018 14:04:

    Als er zo een ideale kandidaat als Elbers voor handen ligt, waarom is hij het dan niet al geworden? Wat is hier nu het probleem?
    Hij wil niet; althans dat wordt er gezegd. Wellicht moeten ze hem nog overhalen.
  13. forum rang 4 manuss 13 juli 2018 14:53
    raymond s

    @rrrrrrrrrsssss7

    @TheDailyTurbo nico wanneer komt air france eens goed van de grond??

    03:23 - 13 jul. 2018

    Nico PR Bakker
    @TheDailyTurbo
    2 u2 uur geleden
    Meer Nico PR Bakker heeft geretweet raymond s
    AIRFRANCE blijft opveren vanaf 6,64,boven 7,76 zijn de bulls los....
  14. forum rang 4 manuss 13 juli 2018 16:02
    Ik neem mijn aandeeltjes wel mee het weekend in. Je weet nooit wanneer ze met die CEO benoeming komen. Veelal komt zo'n bericht in het weekend!
  15. forum rang 6 gpjf 13 juli 2018 16:49
    Ik wacht het deze maand maar weer eens af. Het is een “ dooie” boel maar het is vooralsnog gewoon zonder verlies
  16. leo36 13 juli 2018 16:51
    quote:

    manuss schreef op 13 juli 2018 16:02:

    Ik neem mijn aandeeltjes wel mee het weekend in. Je weet nooit wanneer ze met die CEO benoeming komen. Veelal komt zo'n bericht in het weekend!
    Ik niet. Heb alles van AF verkocht tegen € 7,278. Dit keer slechts een paar honderd euro binnen gesprokkeld. Verkoop Accor niet doorgegaan, zat een cent te hoog.
680 Posts
Pagina: «« 1 ... 16 17 18 19 20 ... 34 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.074
AB InBev 2 5.521
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.745
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.753
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 191
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.754
Aedifica 3 919
Aegon 3.258 322.883
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.895
Agfa-Gevaert 14 2.051
Ahold 3.538 74.342
Air France - KLM 1.025 35.083
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.042
Alfen 16 24.932
Allfunds Group 4 1.501
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.823
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.390
AMG 971 133.700
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.697
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.017
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 383
Arcadis 252 8.785
Arcelor Mittal 2.034 320.776
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.326
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.745
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.273
ASML 1.766 108.130
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 510
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.687
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.404

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 04 maart

    1. Nedap Q4-cijfers
    2. TKH Q4-cijfers
    3. Recticel Q4-cijfers
    4. Allfunds Q4-cijfers
    5. Werkloosheid januari (eur)
    6. Best Buy Q4-cijfers
    7. Pharming - Bava
    8. Atenor Q4-cijfers
  2. 05 maart

    1. Inkoopmanagersindex diensten februari def. (Jap)
    2. Inkoopmanagersindex diensten Caixin februari (Chi)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht