bekeken schreef op 23 oktober 2018 14:37:
[...]
Misschien eerst even wat feiten:
Fugro heeft een belang van 23.6% in Global Marine. Dit wordt niet geconsolideerd en maakt deel uit van de post deelnemingen, dus onder de streep. Afgezien van eventuele dividenden, levert deze deelneming dus geen cash flow op. In H1 was de bijdrage van de post deelnemingen € 5.8 mln. Dit betrof met name de deelnemingen in China Oilfield Services, Wavewalker en Global Marine. In de eerste helft van 2017 was de post deelnemingen € 2.1 mln, dus zonder Global Marine. Alles gelijkblijvende, zou de bijdrage van Global Marine in H1 2018 dus ca € 3.7 mln kunnen zijn. Dit geeft een richtlijn voor het bepalen van de waarde van Global Marine. Het bedrijf heeft overigens in de loop van het afgelopen jaar geïnvesteerd en zijn activiteiten uitgebreid.
Op het moment van de overdracht van de trenching en cable activiteiten door Fugro, waarvoor het belang is verkregen, is de waarde vastgesteld op $ 65 miljoen. Daarnaast werd een vendor loan verstrekt van $7.5 miljoen. Dit bedrag heeft Fugro in het derde kwartaal 2018 ontvangen.
Dus de bijdrage aan de toekomstige winst van Fugro is nul komma nul, afgezien van eventueel dividend.
De opbrengst van de verkoop voegt dus waarde toe aan Fugro omdat hier schulden mee kunnen worden afgelost of er kan worden geïnvesteerd.
Voor wat betreft de ABN Amro suggestie dat een emissie middelen oplevert om te investeren, zou ik de aandacht willen vestigen op de capaciteitsbezetting, die in H1 69% bedroeg, dus uitbreiding van de vloot is op dit moment nog niet echt nodig.