misterTP® schreef op 11 maart 2019 10:48:
[...]
Ik kan me normaal gesproken goed vinden in de door u geschreven stukken. Ik vind bovenstaande mening echter te zwartgallig:
1. Omzet is lichtstijgend en niet stagnerend.
2. Opkomst Profylactisch gaat minder snel dan gedacht. Lanadelumab/ takhzyro heeft niet de hele markt overgenomen. Daarnaast is door Pharming aangegeven dat Pharming uitstekend samengaat met deze medicijnen. Immers kunnen er nog steeds aanvallen plaatsvinden ondanks het profylactisch gebruik. Ruconest schijnt dan het ideale medicijn te zijn om de aanvallen op te vangen. Daarnaast is Pharming bezig met de eigen goedkeuring voor Profylactisch. Dus ik vind dit nog geen gelopen race.
3. WPA kan Pharming voor een groot deel zelf bepalen. Er wordt een aanzienlijke brutomarge gerealiseerd op de verkoop van Ruconest. Voornaamste variabele kosten liggen in R&D. Naar mijn mening zou een lage WPA 2019 alleen voor kunnen komen indien de R&D uitgaven fors zijn toegenomen. Dit zou tegelijkertijd een aanzienlijke investering in de pijplijn betekenen en daarbij een hogere ondenemingswaarde.