TW82 schreef op 6 maart 2020 12:16:
We staan nog steeds lager dan begin januari en ook nog maar net hoger dan op 24 februari. Het blijft toch moeilijk voor te stellen dat tussen toen en nu FT dus blijkbaar door beleggers, in welke vorm dan ook, niet hoger wordt gewaardeerd. Zelfs als Q1 2018 een zeer bijzondere eenmalige uitschieter was en zelfs als de relatie van de omzet/winst van FT minder gerelateerd zou zijn aan de VIX dan gedacht, dan nog moet er natuurlijk substantieel veel meer verdiend zijn inmiddels met een veel hogere VIX (zelfs als de relatie daartoe iets minder sterk is dan gedacht) in combinatie met veel hogere dagvolumes op de beurzen voor nu al enkele weken. Zelfs als er door beschadigd vertrouwen minder interesse is, dan nog blijft het wel heel opvallend koersverloop onder huidige omstandigheden.
Je zou dus bijna echt denken dat de koers gedrukt wordt door 1 of meerdere partijen, al geloof ik daar meestal niet zo in. Ook zou je denken dat dat haast niet mogelijk is onder de huidige omstandigheden. Je toch echt wel dusdanig verhoogde interesse verwachten in FT, dat de koers drukken te moeilijk is. Het gemiddelde volume per dag in FT is al verdubbeld van normaal en zelfs al een flink aantal dagen (op gisteren na) 500.000 stuks of veel hoger. Dan kan je ook met de aantallen van het inkoopprogramma toch ook geen verschil meer maken of een stijging (laten) tegenhouden.
Maar goed, ik blijf het maar een verdacht koersverloop vinden en je zou dan dus inderdaad toch haast gaan denken in de scenario's van koers drukken voor de inkoop of door shorters of een partij die interesse heeft (maar waar wacht men dan op?) of gewoon dat er toch echt iets substantieels mis met FT, het verdienmodel an sich of nog een ander spook in de kast, waar 1 of meerdere partijen toch al iets van weten.
Als het toch echt gewoon zo simpel is als een kwestie van gebrek aan interesse bij beleggers en andere partijen, zelfs onder deze omstandigheden, dan verbaast me dat toch echt, ondanks de teleurstellende cijfers de laatste kwartalen. Dat belooft dan ook niet veel goeds wellicht. We zullen het zien, maar het blijft wel zuur tot nu toe, zeker als je het ook nog eens met de koers van Virtu gaat vergelijken.