watergordijn schreef op 23 juli 2020 10:34:
[...]
Ik heb het juist over de feiten. Op dit forum wordt iedere keer vermeld dat de koers veel te laag staat en dat deze verdubbeld gaat worden binnen afzienbare tijd. Dezelfde vraag op basis van wat dan?
Enkele feiten van mijn onderbouwing:
- vergelijk de cijfers van OCI van Q1 en Q4 teN opzichte van CF en Yara en je ziet de onderprestatie van OCI.
- het management beweert tegen de laagste kostprijs te kunnen produceren, dat blijkt echter helemaal niet uit de cijfers
- Sterker nog men wordt gedwongen om de productie te verlagen omdat de concurrentiepositie is verslechterd.
- de rentekosten vanwege de hoge schuldratio drukken op het resultaat.
- verkoop van de methanol divisie is na uitblijven van voldoende interesse in de ijskast gezet.
- door te veel aanbod en of te grootte voorraden van kunstmest in de globale markt blijven de afzetprijzen op een laag niveau. Er wordt in de VS minder mais verbouwd waardoor de vraag ook niet gaat toenemen.
- er wordt door de toko geen winst gemaakt waardoor de schuldenlast ook niet verlaagd kan worden. Er wordt zelfs een negatieve cashflow gegenereerd.