LVT1 schreef op 2 september 2020 14:20:
[...]
@ Creationist,
Je hebt groot gelijk.
Ik recapituleer even de belangrijkste feiten:
1. In 2015 stapte AbbVie uit de samenwerking met Galapagos. Reden: ze had zelf een molecuul sterk gelijkend op filgotinib ontwikkeld ABT-494 (nu Rinvoq). Daarbij gaf Abbvie aan dat ze geloof heeft in de best in class potentie van haar middel en vooral dat ABT-494 een sneller pad naar fase 3 betekende met minder onzekerheden. Later benoemde AbbVie die onzekerheden in een toelichting als mogelijke toxiciteit in fertiliteit van mannelijke deelnemers dat immers was aangetoond in preklinische fase bij ratten.
2. Opstart Manta dateert van 2017 en vervolgens in 2019
Zowel
CEO als het ganse directieteam waren vanaf 2015 op de hoogte van deze testiculaire toxiteitMen weet dan in 2019 Gilead binnen te halen en de vraag is dan of Gilead en zijn nieuwe CEO op de hoogte waren van deze “nevenwerkingen”?
ONNO en co hebben gedurende jaren de mogelijke impact hiervan op filgo geminimaliseerd!! Men heeft steeds geroepen dat filgo “best in class” was!! Nu komen vertellen dat ze zwaar verbaasd waren is zakelijk niet correct. Het probleem is steeds weggemoffeld en geminimaliseerd en getuigt van weinig strategisch vernuft.
Het weerleggen van deze “vermeende toxiteit” had een TOPPRIORITEIT moeten zijn. Tot natuurlijk de FDA…..
Vergeet niet dat er 112 adviserende reumatologen zijn ten behoeve van de FDA en sluit zeker niet uit dat AbbVie daar de nodige “massage” heeft verricht. Versta onder “massage” wat u wil! AbbVie is van niks vies.
Hun marketing strategieën grenzen aan het ongelooflijke en soms kun je ze als “nucleair” bestempelen. (patiënt op de laatste plaats en marktaandeel als topprioriteit)
Ik denk dat de FDA zich op het advies van deze mensen heeft geinspireerd!
Natuurlijk zal AbbVie alle middelen blijven inzetten om de concurrentie te “killen”.
Filgo is geëvolueerd van “goudhaantje” naar
“goudhaantje met een deuk” (20/05) tot een “verlamde haan”(19/08).
We zullen zien hoe lang Gilead zijn geloof hierin overeind blijft?
Aan al diegenen die dromen van een “goede overname” wil ik de volgende stelling meegeven.
“GLPG heeft 86 euro cash per aandeel. Ongeveer 50 euro hiervan is afkomstig van GILD (2019). Wie denkt dat den Amerikaan die 50 euro opnieuw gaat betalen
(2 keer dus) die kan beter nu al zijn sinterklaasschoentje zetten.”
Groet