Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Rusland

74.511 Posts
Pagina: «« 1 ... 1667 1668 1669 1670 1671 ... 3726 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 8 josti5 30 december 2022 18:18
    quote:

    DeZwarteRidder schreef op 30 december 2022 18:14:

    [...]

    Achteraf weet Kees alles beter en voor de rest hebben zijn praatjes geen enkele waarde.
    Je hebt niet eens geluisterd.
  2. forum rang 7 plusmin 30 december 2022 18:28
    Afgehaakt in de paar minuutjes vanaf 11.00 min. tot 14.00 min.
    "Bijna geen doden aan russische zijde, bijna niets".
    Totaal niet serieus te nemen
  3. forum rang 10 DeZwarteRidder 30 december 2022 18:39
    quote:

    josti5 schreef op 30 december 2022 18:18:

    [...]Je hebt niet eens geluisterd.
    Ik heb het inderdaad niet lang volgehouden om naar zijn onzin te luisteren.
  4. forum rang 7 plusmin 30 december 2022 18:39
    Vooral niet buigen voor het kwaad!

    Onderhandelen (chanteren) op z'n russisch:
    "Hoe volgens ervaren internationale onderhandelaars de Russische methodes werken: eerst claim je iets wat niet van jou is, vervolgens ga je dreigen. Als derde geef je helemaal niets toe. De tegenpartij zal bij inbinden jou dan iets gunnen wat nog nooit van jou was."

    www.telegraaf.nl/nieuws/758152571/de-...
  5. forum rang 8 closer 30 december 2022 18:50
    Wanneer zouden we de jaarwisseling weer in Moskou kunnen vieren?

    Derk Sauer, 30 december 2022

    Tijdens het kerstfeestje van de redactie van The Moscow Times vroeg ik mijn Russische collega’s over hoeveel jaar zij dachten weer in Moskou de jaarwisseling te kunnen vieren.

    “Drie jaar,” zei hoofdredacteur Dimitri, die deze jaarwisseling in Amsterdam zonder vrouw en drie kleine kinderen viert. “En dan hebben we nog geluk. Er wordt nu een nieuwe wet door de Doema gejaagd die ‘vijanden van Rusland’ die het land verlieten belet ooit nog terug te keren. Ik vrees dat wij als ‘buitenlandse agenten’ hieronder gaan vallen.”

    “Vijf jaar,” zei uitgever Alexander. Zijn dochter doet komend jaar eindexamen in Moskou en Alexander hoopt vurig dat ze dan op een Nederlandse universiteit wordt toegelaten. “Ik heb heel weinig hoop op terugkeer. Ook al komt er een wapenstilstand, dan nog is Poetin niet zomaar weg. Ik vrees dat het de komende jaren eerder erger dan beter wordt. Op onafhankelijke journalisten als wij zit het regime niet te wachten.”

    Ik ging zo verder het rijtje af: Misha vier jaar, Marina zei vijf jaar, Anton drie jaar, Mitja maar liefst acht jaar. Met twee jaar was de andere Misha – onze internationale redacteur – nog het meest optimistisch. Zijn zoon vierde vlak voor kerst zijn zeventiende verjaardag. Via Zoom droeg Misha – opgeleid als historicus – een voor de gelegenheid geschreven gedicht voor.

    “Rusland heeft sinds de negentiende eeuw drie grote oorlogen gevoerd die maximaal vier jaar duurden,” legt Misha uit. “De Krimoorlog (1853-1856), de Eerste Wereldoorlog (1914-1917) en de Tweede Wereldoorlog (1941-1945). Alleen de invasie van Afghanistan (1979-1989) duurde langer, maar dat was een guerrillaoorlog. De Krim, de Eerste Wereldoorlog en Afghanistan zijn allemaal begonnen met veel elan en optimisme, alsof de klus zo geklaard was. Om vervolgens vast te lopen in een vreselijk bloedbad en met Russische soldaten die de wapens erbij neergooiden en weigerden zich nog als kanonnenvoer te laten gebruiken.”

    Volgens Misha zijn de historische parallellen met wat nu in Oekraïne gebeurt te groot om te negeren. “Een incompetent Russisch leger, overmoed, corruptie en een enorme kloof tussen commandanten en soldaten.” In deze tijd gaat alles sneller. “Daarom denk ik dat Oekraïne geen vier jaar maar korter duurt,” om daar optimistische aan toe te voegen: “En alle Russische oorlogen – met uitzondering van de Tweede Wereldoorlog – leidden direct of indirect tot de ineenstorting van het toenmalige regime. Dat gaat met Poetin ook gebeuren.”

    Ik hoop uiteraard dat Misha gelijk krijgt, hoewel nog een jaar (of langer) oorlog een verschrikkelijk uitzicht blijft.

    Maar uit Moskou krijg ik andere geluiden. “Derk, we staan pas aan het begin,” zei een Russische kennis die in direct contact staat met de presidentiële administratie. “Poetin bemoeit zich actiever dan ooit met de oorlog. Hij weet dat zijn generaals incompetent zijn en voert hervormingen door. Net als Stalin leert hij van de fouten. De economie staat nu geheel in dienst van de oorlog. Ja, het zal nog vele duizenden doden kosten, maar over een paar jaar heeft Rusland het meeste geharde leger van Europa. Dan zal Poetin ongenadig hard toeslaan.”

    ‘Volgend jaar in Moskou,’ zal ik oudejaarsnacht toasten, zoals alle Russen in ballingschap. Met een zwaar gemoed.

    Derk Sauer is uitgever van The Moscow Times en columnist bij Het Parool. Hij is ook ­oprichter van de Russische krant Vedomosti en oud-uitgever van RBK Gazeta.
  6. forum rang 4 De dagkoers 30 december 2022 18:51
    quote:

    DeZwarteRidder schreef op 30 december 2022 18:39:

    [...]
    Ik heb het inderdaad niet lang volgehouden om naar zijn onzin te luisteren.
    Lelijke verhalen met een niet aan te horen lelijk accent.

    Sorry, maar als Josti het tipt kan ik al niet meer onbevangen luisteren naar kulmeningen die tegen landverraad aanschuren. Ik vind dat echt heel pijnlijk om te horen wanneer zo'n spreker in een echt veilig en democratisch land mag wonen.
  7. nvt 30 december 2022 19:02
    quote:

    Mdv schreef op 30 december 2022 13:06:

    [quote alias=DeZwarteRidder id=14578329 date=202212301244]
    Jolle is blijkbaar een grote OEN.
    [/quote
    Jolie kan beter haar mond houden, met de huidige kennis is dit een onzin verhaal, slaat helemaal nergens op
    Heel goed onderbouwd om maar even een term te gebruiken
  8. forum rang 4 De dagkoers 30 december 2022 19:03
    Ik ben ook blij dat hij weg is bij BNR, evenals Marianne Zwagerman.
    Begrijp me niet verkeerd, een afwijkende mening is prima. Maar een afwijkende mening puur om op te ruien en als verdienmodel... Ik kan er echt niet tegen.
    Probeer dat eens in Rusland. Hoe innerlijk overtuigd ben je dan nog?
    Het gaat om de portemonnee en verder niks.
    Als je daarom op de ziel van onschuldige burgers moet trappen, hoef ik je niet aan te horen.
  9. forum rang 8 closer 30 december 2022 19:05
    quote:

    De dagkoers schreef op 30 december 2022 18:51:

    Lelijke verhalen met een niet aan te horen lelijk accent.
    Inderdaad :-)
    En maar doordrammen "Wij horen alleen de verhalen uit Oekraïne". Dus als een gouverneur beweert dat er helemaal niet veel Russen uit zijn regio gesneuveld zijn, dan moeten we dat voor zoete koek aannemen?

    In dit interview hangt een sterke wappie-lucht.
  10. forum rang 4 De dagkoers 30 december 2022 19:10
    Mijn zoon is puber en zet zich soms af tegen zijn ouders. Dan kan hij doen omdat het veilig is om te doen. En dat hoort ook.
    Als ie zich niet veilig voelt, kan ie dat niet doen.
    Dat geldt ook voor dit soort opruiers, alleen moet je als 50plusser inmiddels die fase voorbij zijn.
  11. forum rang 6 A Mao 30 december 2022 19:22
    quote:

    DeZwarteRidder schreef op 30 december 2022 18:14:

    [...]

    Achteraf weet Kees alles beter en voor de rest hebben zijn praatjes geen enkele waarde.
    Grappig,
    Ik vond altijd dat Kees vooraf altijd tegen de stroming in zwom..

    Dat was eigenlijk zijn achilleshiel, hij was altijd een paar jaar te vroeg met z’n voorspelling, uiteindelijk krijg je wel eens gelijk….

    Timing is a bitch,
  12. forum rang 7 plusmin 30 december 2022 19:27
    quote:

    A Mao schreef op 30 december 2022 19:22:

    [...]
    Timing is a bitch,
    Ook een kapotte klok staat 2x per dag goed, toch is het een waardeloos ding.
  13. forum rang 8 closer 30 december 2022 19:47
    "De wapens die ze (de Amerikanen) sturen - die ook niet zo goed blijken te zijn als ze dachten"
    Kees de Kort leest kennelijk alleen op Telegram.

    "Met het uiteenvallen van Rusland [De Kort bedoelt de Sovjet-Unie] zijn een heleboel Russen in de Oekraïne terechtgekomen, daar lag gewoon de grens. En die Oekraïeners hebben de Russen, laten we het voorzichtig formuleren, niet zo netjes behandeld. Paul, dat is het understatement van het millennium: niet zo netjes behandeld. Dus Poetin, als laten we zeggen de leider van de Russen, ook in Oekraïne, die heeft rustig overlegd met Oekraïne, het Minsk-akkoord... Jongens, kunnen de Russen een beetje gewoon normaal behandeld worden. We hoeven echt geen voorrechten te hebben, maar gewoon een beetje normaal. Nou, al die afspraken zijn met voeten geschonden, dus op een gegeven moment heeft hij gezegd: Ik ga, hè laten we zeggen mijn volksgenoten, mijn landgenoten in Oekraïne helpen! Dat is de lange termijn oorsprong van het conflict. Als Oekraïne in de loop van die tijd gewoon normaal had gedaan tegen die Russen en geen gekke dingen, dan was dit gewoon nooit gebeurd. Nog los van het feit dat Amerika Oekraïne de naat (?) wilde hebben."

    Hij vertolkt klakkeloos de Russische propaganda. Halverwege wordt Paul Buitink het ook een beetje zat.
  14. forum rang 4 De dagkoers 30 december 2022 20:11
    quote:

    closer schreef op 30 december 2022 19:47:

    "De wapens die ze (de Amerikanen) sturen - die ook niet zo goed blijken te zijn als ze dachten"
    Kees de Kort leest kennelijk alleen op Telegram.

    "Met het uiteenvallen van Rusland [De Kort bedoelt de Sovjet-Unie] zijn een heleboel Russen in de Oekraïne terechtgekomen, daar lag gewoon de grens. En die Oekraïeners hebben de Russen, laten we het voorzichtig formuleren, niet zo netjes behandeld. Paul, dat is het understatement van het millennium: niet zo netjes behandeld. Dus Poetin, als laten we zeggen de leider van de Russen, ook in Oekraïne, die heeft rustig overlegd met Oekraïne, het Minsk-akkoord... Jongens, kunnen de Russen een beetje gewoon normaal behandeld worden. We hoeven echt geen voorrechten te hebben, maar gewoon een beetje normaal. Nou, al die afspraken zijn met voeten geschonden, dus op een gegeven moment heeft hij gezegd: Ik ga, hè laten we zeggen mijn volksgenoten, mijn landgenoten in Oekraïne helpen! Dat is de lange termijn oorsprong van het conflict. Als Oekraïne in de loop van die tijd gewoon normaal had gedaan tegen die Russen en geen gekke dingen, dan was dit gewoon nooit gebeurd. Nog los van het feit dat Amerika Oekraïne de naat (?) wilde hebben."

    Hij vertolkt klakkeloos de Russische propaganda. Halverwege wordt Paul Buitink het ook een beetje zat.
    Knap dat je de moeite hebt genomen dit stuk uit te schrijven.

    Zo pijnlijk om te zien hoe zo'n Rusland propagandist dit allemaal mag zeggen.

    Waarschijnlijk meent ie er niks van, maar levert het geld op. Of heeft ie in een heel klein clubje er succes mee.
    Grappig, gestudeerd aan de Katholieke Universiteit Tilburg (KUT).
    Sorry, laag maar te mooi om te laten gaan.
  15. forum rang 8 closer 30 december 2022 20:16
    quote:

    De dagkoers schreef op 30 december 2022 20:11:

    Knap dat je de moeite hebt genomen dit stuk uit te schrijven.
    Haha, ja dat was geen copy-paste, dat was hard werken!
  16. forum rang 10 luchtschip 30 december 2022 20:28
    Russische legersoldaten, gebruiken een gewonde soldaat als excuus om van het front terug te trekken
    7 soldaten zijn bezig om slechts 1 gewonde af te voeren
    Rechts in de video een woeste commandant die soldaten een pak rammel geeft, omdat zij met te veel man een gewonde soldaat afvoerden.
    Hij schreeuwt tegen hen dat zij de rest in de steek lieten, nota bene vrijwilligers, waaronder doden en gewonden vielen

    video 1:18 minuut

    twitter.com/GlasnostGone/status/16088...
  17. forum rang 10 luchtschip 30 december 2022 20:50
    Huge lines of cars at the Kerch bridge in Russian-occupied Crimea. Russians are fleeing in droves from the peninsula. It is obvious that they don’t believe the propaganda of Moscow

    video 0:45 minuut

    twitter.com/Tendar/status/16087198577...

    Je zou nog kunnen aanvoeren dat Kerst in Rusland op 6 en 7 januari wordt gevierd en de op de Krim gestationeerde Russen en hun gezin de Kerstdagen in Rusland bij familie gaan vieren
    Zou ook een goed excuus kunnen zijn om te vertrekken en om daarna niet meer terug te keren
    De Krim is nog ver van het front, maar echt veilig voelen de Russen er zich niet meer, na de drone aanvallen
74.511 Posts
Pagina: «« 1 ... 1667 1668 1669 1670 1671 ... 3726 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.098
AB InBev 2 5.525
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.877
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.777
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.767
Aedifica 3 924
Aegon 3.258 322.974
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.298
ageas 5.844 109.897
Agfa-Gevaert 14 2.052
Ahold 3.538 74.343
Air France - KLM 1.025 35.224
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.046
Alfen 16 25.031
Allfunds Group 4 1.511
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.533
AMG 971 134.025
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.740
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.027
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.787
Arcelor Mittal 2.034 320.856
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.335
Aroundtown SA 1 220
Arrowhead Research 5 9.749
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.534
ASML 1.766 109.078
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 521
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.711
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.412

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 11 maart

    1. Economische groei Q4 (Jap)
    2. Inflatie februari (NL)
    3. E.ON Q4-cijfers
    4. Henkel Q4-cijfers
    5. Volkswagen Q4-cijfers
    6. Zalando Q4-cijfers
    7. Ondernemersvertrouwen mkb februari (VS)
    8. Vacatures januari (VS)
  2. 12 maart

    1. Faillissementen februari (NL)
    2. Basic-Fit Q4-cijfers
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht