Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

SBM Offshore -2023

1.977 Posts
Pagina: «« 1 ... 42 43 44 45 46 ... 99 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 9 aextracker 21 mei 2023 19:36
    quote:

    Altijd schreef op 20 mei 2023 09:35:

    Even googlen: nos.nl/artikel/2405366-fossiele-expor... Overigens dunkt mij dat de fossiele sector zelf ook kredieten moet kunnen verzekeren. Eigenlijk vreemd dat de staat (belastingbetaler) hiervoor opdraait.
    Helemaal niet vreemd als je bedenkt, dat de nederlandse staat en economie 50 jaar gedraaid heeft op fossiel en welvaart bracht in Nederland en aan de Nederlanders.
    De term "Algemene Nutsbedrijven" zegt altijd ook niets...... ?

    Over enige tijd zien we de consumenten prijs effecten als de subsidie kranen op electrificatie, wind en zon afgeschaft moeten worden en fossiel nog steeds nodig blijkt.
    De wereld is te hypocriet, om er wat van te verwachten en Nederland te klein i.r.t. de ban op fossiel. Nederland heeft gewoonweg het exclusieve voorrecht om mede te bestaan uit een stel recalcitrante schreeuwers, die het voor iedereen meent te moeten opnemen.

    Hypocrisie..... & energie armoede en crisis...... ?

    Blijkt mede uit de reizigers aantallen waarmee inmiddels wereldwijd weer gevlogen wordt binnen en naar buiten Europa, Ryaniar en Easyjet weten niet hoesnel ze hoeveel meer nieuwe toestellen moeten kopen\aanschaffen.... wsl. operational fleet leasing.....

    Met 16 miljoen Nederlanders en 1 miljoen anti-fossiele meningen en 50.000 radicalisten is het gezeur en gezever in de marge.
    Volk wat blijkbaar zijn leven lang in Brabant, Drenthe, De Ardennen of het Zwarte Woud wil betreden met de fiets, benenwagen of zelfs met de trein..... (mag dat ?)
    Je herkent ze aan versleten schoenen en zijn getekend door energie amoedige blikken in hun ogen......of grijze slapen.... (die 40 jaar lang met diesels en benzine auto's door europa trokken en vlogen.......).

    Laat fossiele specialisten en energie gerelateerde fondsen gewoon lekker zelf bepalen hoeveel wind en zonne infra ze willen inmengen en\of waterstof gaan opwekken. Laat de bedrijven zelf hun financiering privaat regelen en de publieke sector bovenal zich richten op financiering van sectoren waar ze verstand van hebben............. dat is feitelijk louter en alleen hun eigen publieke overheids sector....... waar YoY geld bij moet de komende decennia...... want oh ja, waar vangt de overheid ook alweer een fors deel van de belastingen van.....?....... juist ja, het bedrijfsleven, inclusief de fossiele sector...... miljarden aan inkomsten..... goed voor U en ons allen.....
  2. forum rang 4 mvdp 21 mei 2023 23:07
    quote:

    Altijd schreef op 20 mei 2023 09:35:

    Even googlen: nos.nl/artikel/2405366-fossiele-expor... Overigens dunkt mij dat de fossiele sector zelf ook kredieten moet kunnen verzekeren. Eigenlijk vreemd dat de staat (belastingbetaler) hiervoor opdraait.
    Even googlen, ja helder, maar dat (de reden voor het stopzetten) was mijn punt niet hè.

    Punt was dat e.e.a. voor SBM inmiddels dus een feit is en ik de (principiële, duurzame) oplossing(srichting) vanuit SBM nog nergens gehoord/gelezen gelezen heb.
  3. forum rang 4 mvdp 21 mei 2023 23:16
    quote:

    Altijd schreef op 20 mei 2023 09:35:

    ... Overigens dunkt mij dat de fossiele sector zelf ook kredieten moet kunnen verzekeren. Eigenlijk vreemd dat de staat (belastingbetaler) hiervoor opdraait.
    Qua dunk & 'eigenlijk' vreemd: dan moet je wat meer lezen over het hoe en waarom van dergelijke garantstellingen.

    Ik vind het vooral vreemd dat één sector van die faciliteit kan en mag worden buitengesloten.
  4. forum rang 6 Altijd prijs 21 mei 2023 23:32
    quote:

    aextracker schreef op 21 mei 2023 19:36:

    [...]

    Helemaal niet vreemd als je bedenkt, dat de nederlandse staat en economie 50 jaar gedraaid heeft op fossiel en welvaart bracht in Nederland en aan de Nederlanders.
    Ik ben grotendeels eens hoor.
  5. Chief P 25 mei 2023 19:11
    (ABM FN-Dow Jones) ING heeft het koersdoel voor het aandeel SBM Offshore verlaagd van 19,00 naar 17,50 euro op basis van een som-der-delencalculatie, terwijl het koopadvies gehandhaafd bleef. Dit bleek donderdag uit een analistenrapport van de bank.

    Volgens ING waren de resultaten van SBM in het eerste kwartaal onderliggend positief.

    De bank sprak verder van een beperkt risico voor SBM bij onverwachte dalingen van de olieprijzen en vertragingen in de gassector, dankzij de sterke operationele kasstroom uit de leasevloot.

    ING verhoogde de raming voor de EBITDA voor 2023 van 1,054 miljard naar 1,065 miljard dollar. Dit is volgens de bank in lijn met de consensus op Bloomberg.

    SBM rekent zelf op een EBITDA van ruim 1 miljard dollar.

    De taxatie voor de winst per aandeel is voor dit jaar 0,76 dollar, voor 2024 0,78 dollar en voor 2025 0,84 dollar per aandeel.
  6. Dutchtenor 26 mei 2023 09:31
    Lijkt me een realistischer (maar helaas in de praktijk waarschijnlijk onbereikbaar) koersdoel van ING. Er blijft nog volop opwaartse potentie.
    En altijd leuk de opmerking "beperkt risico bij onverwachte dalingen van olie.." dat klopt, maar in de praktijk beweegt SBM nagenoeg altijd mee met de olie prijzen.
  7. forum rang 6 Alrob2 30 mei 2023 15:39
    Zo, weer bijgekocht, ik keer de komende weken van ABNAMRO terug naar SBMO. Minder neerwaarts risico.
  8. forum rang 6 keffertje 6 juni 2023 11:38
    quote:

    Jekuntnietaltijd6gooien schreef op 6 juni 2023 11:21:

    Waarom daalt SBM in godsnaam zo hard.....
    Omdat ik mijn ongedektse shortpositie gisteren heb gecovered op het hoogste niveau :).

    Net weer ingestapt rond 12,85 en hopen op herstel
  9. forum rang 6 rene66 6 juni 2023 12:53
    [Modbreak IEX: Gelieve op uw taalgebruik te letten, bericht is bij dezen verwijderd. Waarschuwing.]
  10. Dutchtenor 6 juni 2023 13:35
    Melding AFM deze ochtend, BlackRock was de longpositie aan het afbouwen. Veel aanbod, weinig vraag, dalende WTI....Ideale combinatie voor een dalende koers voor SBM. Maar niet getreurd, mooie koers om bij te kopen.
  11. forum rang 4 mvdp 6 juni 2023 13:42
    quote:

    rene66 schreef op 6 juni 2023 12:53:

    [...]
    ...
    De rattende shorters hedgefunds zijn weer flink bezig met de kleinere beursgenoteerde ondernemingen in Amsterdam. De ratten hebben de algoritmes in de verkoopstand gezet en als er dan geen tot weinig kopers zijn gaat het snel. Moraal is blijven zitten, op winden is zonde van je tijd want ...
    ...
    Over dat het geen zin heeft je op te winden en de moraal gesproken: stop eens met je continue opwinding met verwijzing naar mensen middels de term "ratten".

    Enkel omdat één of andere handeling JOU niet zint getuigt dat vooral van ergerlijk onfatsoen. Overigens ook jegens ratten.
  12. forum rang 6 rene66 6 juni 2023 14:11
    [Modbreak IEX: Gelieve op uw taalgebruik te letten, bericht is bij dezen verwijderd. Deze account is geschorst.]
  13. forum rang 6 Tordan 6 juni 2023 18:52
    quote:

    beleggertje2020 schreef op 6 juni 2023 17:31:

    Ben vandaag ook es ingestapt op 12,85. Mooi dividendaandeel ook met lage KW-verhouding dus ondergewaardeerd m.i.
    Ook nog even verder gekeken bij SBM?

    Bijvoorbeeld: Bij SBM Offshore speelt nog een rol dat het concern onderwerp van een corruptieonderzoek is door de autoriteiten van Monaco. Hou maar sterk rekening met een boete gezien de voorgeschiedenis.
    Hierdoor staat bij veel analisten de status op "onbelegbaar"
  14. forum rang 8 beleggertje2020 6 juni 2023 18:53
    Heb de dag vandaag t.o.v gisteren wel afgesloten met 200 Euro winst op SBM , 300 Euro winst op signify en 1200 Euro winst op FLOW. Dat is toch +1700 Euro t.o.v gisteren ! Nou ja ok minus transactiekosten SBM is het toch zo'n + 1600 Euro t.o.v gisteren !
  15. forum rang 8 beleggertje2020 6 juni 2023 19:00
    quote:

    Tordan schreef op 6 juni 2023 18:52:

    [...]

    Ook nog even verder gekeken bij SBM?

    Bijvoorbeeld: Bij SBM Offshore speelt nog een rol dat het concern onderwerp van een corruptieonderzoek is door de autoriteiten van Monaco. Hou maar sterk rekening met een boete gezien de voorgeschiedenis.
    Hierdoor staat bij veel analisten de status op "onbelegbaar"
    Tja weet ik ! Denk dat dit met een sisser af gaat lopen hoor ! Ik schat in dat SBM minimaal naar 17 Euro kan ! Misschien zelfs wel richting de 20 a 25 als de rentes oplopen en Jan en alleman op zoek gaan naar mooie dividendaandelen met lage KW's in ruil voor een JET bijvoorbeeld . Bij JET lacht het management zich helemaal kapot met hun vette bonussen terwijl ze nog steeds flinke verliezen draaien die toenemen bij hogere rentes !
  16. Chela 6 juni 2023 20:19
    quote:

    Tordan schreef op 6 juni 2023 18:52:

    [...]

    Ook nog even verder gekeken bij SBM?

    Bijvoorbeeld: Bij SBM Offshore speelt nog een rol dat het concern onderwerp van een corruptieonderzoek is door de autoriteiten van Monaco. Hou maar sterk rekening met een boete gezien de voorgeschiedenis.
    Hierdoor staat bij veel analisten de status op "onbelegbaar"
    Graag je bron, want op de analistenlijstjes staat geen enkel verkoopadvies, integendeel.
1.977 Posts
Pagina: «« 1 ... 42 43 44 45 46 ... 99 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.017
AB InBev 2 5.497
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.659
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 265
Accsys Technologies 23 10.654
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 189
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.752
Aedifica 3 916
Aegon 3.258 322.841
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.893
Agfa-Gevaert 14 2.050
Ahold 3.538 74.336
Air France - KLM 1.025 35.043
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.040
Alfen 16 24.849
Allfunds Group 4 1.473
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.822
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.224
AMG 971 133.345
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.690
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.000
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 382
Arcadis 252 8.776
Arcelor Mittal 2.033 320.712
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.302
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.739
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.103
ASML 1.766 107.294
ASR Nederland 21 4.486
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 491
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.673
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.392

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 25 februari

    1. Ackermans & Van Haaren Q4-cijfers
    2. Economische groei vierde kwartaal def (Dld)
    3. Home Depot Q4-cijfers (VS)
    4. Case Shiller huizenprijzen december (VS)
    5. Consumentenvertrouwen CB maart (VS)
    6. ASMI Q4-cijfers volitaliteit verwacht
    7. AMC Entertainment Q4-cijfers (VS)
  2. 26 februari

    1. JDE Peet's Q4-cijfers
    2. Wolters Kluwer Q4-cijfers
    3. AB InBev Q4-cijfers
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht