Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Ebusco 2025

3.189 Posts
Pagina: «« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 160 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Jons 3 januari 2025 09:11
    quote:

    Maurice021973 schreef op 2 januari 2025 19:14:

    www.nrc.nl/nieuws/2025/01/02/noodlijd...

    Noodlijdend Ebusco snijdt in personeelsbestand

    + Leeslijst
    Nieuws
    Ebusco De bouwer van elektrische bussen zit in de financiële problemen en schrapt bijna een vijfde van de banen. Een aandeelhouder werd berispt vanwege marktmanipulatie.

    AuteursJorg Leijten
    Gepubliceerd op
    2 januari 2025 om 17:19

    Leestijd
    2 minuten

    Een faillissement werd voorkomen, maar voor het personeel van elektrische bussenbouwer Ebusco eindigde 2024 toch in mineur. Op de laatste dag van het jaar maakte het bedrijf uit Deurne bekend dat het afscheid gaat nemen van 102 van de ongeveer 620 medewerkers. Vlak voor Kerst bleek ook dat een van de grootste aandeelhouders van de afgelopen maanden een miljoenenboete heeft gekregen van toezichthouder AFM vanwege manipulatie van de beurskoers van Ebusco.

    De reorganisatie komt niet als een verrassing: in november kondigde het bedrijf al aan dat inkrimpen van het personeelsbestand een van de maatregelen zou zijn om uit de noodlijdende situatie te komen waarin het al enige tijd zit. In 2012 begonnen als een veelbelovende start-up stond Ebusco afgelopen maanden op de rand van een faillissement. Resultaten vallen al enige tijd tegen: in de eerste helft van 2024 leed de bussenbouwer een verlies van 65 miljoen euro.

    De bussenbouwer kan al maanden nauwelijks bussen afbouwen
    Ingrijpende veranderingen
    Volgens het bestuur komt dat onder meer door een onderdelentekort. Daardoor kan Ebusco al maandenlang nauwelijks bussen afbouwen. Een juridisch conflict met vervoerder Qbuzz over de levering van bestelde voertuigen werd vorig jaar verloren. Ebusco bleek niet in staat de bussen te leveren, wat tot een miljoenenverlies leidde. Het droeg bij aan een schuld van minstens 33 miljoen euro afgelopen november.

    Een van de oplossingen die de vorige zomer aangetreden topman Christian Schreyer doorvoerde, was een nieuwe aandelenuitgifte. Daarmee werd 36 miljoen euro opgehaald. Ook gaat het bedrijf een samenwerkingsovereenkomst aan met de Chinese batterijfabrikant Gotion. Dat wil onder meer het lichtgewicht-bussenconcept van Ebusco in Azië op de markt gaan brengen.

    Daar bovenop komt de reorganisatie. De 102 banen die verdwijnen, 16,5 procent van het totaal, betreffen vooral werkzaamheden in de productie en ondersteunende diensten. In een toelichting noemt Schreyer het een „een noodzakelijke stap om de financiële prestaties van Ebusco te verbeteren”.

    Een ander onderdeel van het verbeterplan is het terugbrengen van het aantal productielocaties van zeven naar vijf: de fabrieken in Venlo en Deurne worden samengevoegd. Op die manier moet geld worden bespaard. Dat is nodig omdat ondanks de aandelenuitgifte Ebusco nog altijd zo’n 25 miljoen euro aan werkkapitaal nodig heeft om de productie op te schalen. Of dit geld met de reorganisatie op korte termijn kan worden vrijgespeeld, wilde een woordvoerder van Ebusco donderdag niet zeggen.


    Koersmanipulatie
    Vlak voor Kerst meldde toezichthouder AFM bovendien dat het een aandeelhouder in Ebusco had berispt omdat die had geprobeerd de beurskoers van het bedrijf te manipuleren. Het gaat om Van Der Valk Investments (VDVI), het investeringsvehikel van Bob en Bas van den Nieuwenhuijzen, twee telgen van de hotelfamilie Van der Valk en zonen van ondernemer Joep van den Nieuwenhuijzen.

    Na de beursgang van Ebusco in 2021 had VDVI 23 procent van de aandelen in het busbedrijf in handen. In de jaren daarna bouwde de investeerder het belang af tot onder de 3 procent. Dat verliep volgens de AFM niet eerlijk.

    In september 2022 verkocht het bedrijf via de bank 400.000 Ebusco-aandelen. Omdat die verkoop onderhands gebeurde, had de markt er geen weet van. Het bleek dat de broers tegelijkertijd via de markt kleine aantallen aandelen kochten. Zo dreven ze de koers op – en dus de prijs van het veel grotere belang dat ze verkochten. Een medewerker van de bank merkte dit op en meldde de verdachte transactie bij de toezichthouder. Die begon een onderzoek „Dit verstoort een eerlijke prijsstelling en ondermijnt het vertrouwen in de financiële markten”, stelt de AFM in een toelichting. Het legt VDVI een boete van 3 miljoen euro op.

    VDVI is het niet eens met het besluit en heeft hoger beroep aangetekend tegen de boete. Eerder probeerden de broers de publicatie van het boetebesluit via de rechter tegen te houden. Die verwierp dat bezwaar. VDVI was donderdag niet bereikbaar voor een reactie.
    Is dit niet een heel eenvoudig spel wat vrij normaal is in de beleggers wereld? Iets van een hype/fomo creëren door veel orders te kopen en dan op die golf je grote aantallen te verkopen?
  2. SanderW123 3 januari 2025 10:03
    quote:

    Jons schreef op 3 januari 2025 09:11:

    [...]

    Is dit niet een heel eenvoudig spel wat vrij normaal is in de beleggers wereld? Iets van een hype/fomo creëren door veel orders te kopen en dan op die golf je grote aantallen te verkopen?
    Ja, maar dat gaat dan via het normale orderboek, waar de markt dan op reageert.
    In dit geval was het prijsopdrijving voor een OTC transactie, waar niemand dus kon zien dat er een groot aantal aandelen in de verkoop waren.
  3. Jons 3 januari 2025 10:12
    quote:

    SanderW123 schreef op 3 januari 2025 10:03:

    [...]

    Ja, maar dat gaat dan via het normale orderboek, waar de markt dan op reageert.
    In dit geval was het prijsopdrijving voor een OTC transactie, waar niemand dus kon zien dat er een groot aantal aandelen in de verkoop waren.
    Oke... Ik begin het te begrijpen, denk ik.

    Linksom of rechtsom is het allemaal gierigheid van de grote jongens. Als je maar genoeg munitie hebt in knaken of een platform kan je de markt een bepaalde kant op sturen...
  4. forum rang 5 StoplossBurner 3 januari 2025 10:45
    Weet je hoe je de markt makkelijk een kant op kan sturen? Door je outlooks te halen, te overtreffen en ze verder naar boven bijstellen op een gefundeerde basis die ontstaan is door een grote order intake en goed productie track record; moet je zien wat dat met de koers doet. Dat slappe gezever over opbouw/afbouw van aandeelhouder X/Y/Z, grote jongens zus en zo; daar laten jullie echt je (lange termijn) beleggingsbeslissingen over afhangen? Dat VDVI twee jaar geleden in de fout is gegaan, gaat toch helemaal niks doen met hoeveel bussen Ebusco de komende periode op tijd gaat uitleveren met de juiste kwaliteit, winstmarges etc. Of dat Ebusco nu echt ineens veel bussen gaat afleveren gebaseerd op (een bewezen trackrecord) drijfzand outlooks. Of dat er nu ineens een ander bedrijf staat omdat hun 2.2 model nu ook op de 3.0 gaan toepassen, waarmee ze overigens ook hun IP weggeven aan China voor de 3.0.
    Zelfs koersdoel van 20,- kwam in een van de afgelopen dagen voorbij; die koersen werden nog behaald bij een outlook van 3000 bussen met winstmarges van boven de 30% en een 'oorlogskas' van 300 miljoen. De Ebusco CEO zelf geeft al aan dat ze alle zeilen moeten bij zetten om 600 bussen te gaan halen in 2026 met minimale winstmarges, een lege kas, leeglopend order portefeuille, nog steeds vrij complexe productiestrategie met 5 locaties voor een paar busjes, een voortdurende duiventil in het management, een teruglopend aanbod voor de klant door krimp in portfolio, oplopende claims/rechtszaken/boetes, toenemende financieringslast (of verwatering i.v.m. Heights Capital), toeleveranciers die pas willen leveren bij vooruitbetaling i.v.m. geschonden betalingsafspraken wat verdere efficiënte bouw van bussen bemoeilijkt, etcetera.
    In welk parallel universum leven deze Ebusco-believers nu helemaal om dan meer dan een enkele euro voor dit bedrijfsaandeel te verwachten als het al niet verder naar 0 gaat? Zijn die dan echt zo gevoelig voor woorden als turnaround plan, streamlining, simplification etc. Misschien hadden ze nog toe moeten voegen dat de CEO volop AI gaat inzetten in hun bedrijfsvoering om wat op te pijpen om nog voor een suckersrallly te zorgen voor de volgende claimemissie/geldophaalronde.
  5. forum rang 6 Opwegnaar 3 januari 2025 10:54
    quote:

    StoplossBurner schreef op 3 januari 2025 10:45:

    Weet je hoe je de markt makkelijk een kant op kan sturen? Door je outlooks te halen, te overtreffen en ze verder naar boven bijstellen op een gefundeerde basis die ontstaan is door een grote order intake en goed productie track record; moet je zien wat dat met de koers doet. Dat slappe gezever over opbouw/afbouw van aandeelhouder X/Y/Z, grote jongens zus en zo; daar laten jullie echt je (lange termijn) beleggingsbeslissingen over afhangen? Dat VDVI twee jaar geleden in de fout is gegaan, gaat toch helemaal niks doen met hoeveel bussen Ebusco de komende tijd gaat uitleveren met de juiste kwaliteit?
    Of dat Ebusco nu echt ineens veel bussen gaat afleveren gebaseerd op (een bewezen trackrecord) drijfzand outlooks. Of dat er nu ineens een ander bedrijf staat omdat hun 2.2 model nu ook op de 3.0 gaan toepassen, waarmee ze overigens ook hun IP weggeven aan China voor de 3.0.
    Zelfs koersdoel van 20,- kwam in een van de afgelopen dagen voorbij; die koersen werden nog behaald bij een outlook van 3000 bussen met winstmarges van boven de 30% en een 'oorlogskas' van 300 miljoen. De Ebusco CEO zelf geeft al aan dat ze alle zeilen moeten bij zetten om 600 bussen te gaan halen in 2026 met minimale winstmarges, een lege kas, leeglopend order portefeuille, nog steeds vrij complexe productiestrategie met 5 locaties voor een paar busjes, een voortdurende duiventil in het management, een teruglopend aanbod voor de klant door krimp in portfolio, oplopende claims/rechtszaken/boetes, toenemende financieringslast (of verwatering i.v.m. Heights Capital), etcetera.
    In welk parallel universum leven deze Ebusco-believers nu helemaal om dan meer dan een enkele euro voor dit bedrijfsaandeel te verwachten als het al niet verder naar 0 gaat? Zijn die dan echt zo gevoelig voor woorden als turnaround plan, streamlining, simplification etc. Misschien hadden ze nog toe moeten voegen dat de CEO volop AI gaat inzetten in hun bedrijfsvoering om wat op te pijpen om nog voor een suckersrallly te zorgen voor de volgende claimemissie/geldophaalronde.
    Uit je teksten blijkt dat je geen belang hebt in Ebusco. Dus geen aandelen in dit bedrijf.
    Dan de vraag wat zoek je hier op dit forum.
    Heb je het zo goed voor met de huidige particuliere aandeelhouders in Ebusco?
    Ga aub elders je wijsheden verkondigen.
    Of ben je gefrustreerd door een eerder verlies in Ebusco.
  6. Somber voor 2025/2026 3 januari 2025 10:57
    Waar is het fout gegaan als je dag in dag uit, negatieve posts maakt.
    Zonder enig belang in het fonds

    Voormalig aandeelhouder en alles ooit met verlies verkocht?

    Jammer, want er wordt keihard gewerkt met een nieuwe strategie om met goede uit het verleden, een nieuw businessplan te maken.

    Is het al een gelopen race?
    Nee anders stond de koers wel op veel hogere niveaus.

    Je gelooft erin en waagt een gok of je blijft er vanaf en zoekt je heil ergens anders.
  7. forum rang 5 StoplossBurner 3 januari 2025 10:59
    quote:

    Goedekans schreef op 3 januari 2025 10:54:

    [...]

    Uit je teksten blijkt dat je geen belang hebt in Ebusco. Dus je geen aandelen in dit bedrijf.
    Dan de vraag wat zoek je hier op dit forum.
    Heb je het zo goed voor met de huidige particuliere aandeelhouders in Ebusco?
    Ga aub elders je wijsheden verkondigen.
    Of ben je gefrustreerd door een eerder verlies in Ebusco.
    Prachtig inhoudelijke, wijze weerlegging weer, maar eerlijk is eerlijk, dat is ook lastig als er alleen op basis van 'hope and dreams' op dit moment long kan worden gegaan. Ik hoop overigens op nog een flinke (suckers/FOMO/Dead cat bounce) rally, dus als ik in mijn eigen straatje zou praten dan had je een heel ander geluid van mij gehoord; bijvoorbeeld zo'n kletspraatje van die Meulman die exact dat deed.
  8. forum rang 4 kweetnie 3 januari 2025 12:27
    Welk bedrijfspand (venray/deurne) blijft bestaan en welke wordt van de hand gedaan of is dat nog niet duidelijk.
    Zij deze panden beide gehuurd of evt eigen pand(en).
    Weet iemand dit hier?
  9. Huubke 3 januari 2025 12:38
    Beide gehuurd.
    Dus zal gekeken worden waar je het goedkoopst kunt zitten.
    Ik zet in op Venray. Lekker dicht bij McDonalds en Subways.
  10. forum rang 7 Bye 3 januari 2025 12:50
    quote:

    Huubke schreef op 3 januari 2025 12:38:

    Beide gehuurd.
    Dus zal gekeken worden waar je het goedkoopst kunt zitten.
    Ik zet in op Venray. Lekker dicht bij McDonalds en Subways.
    Misschien is Subway-franchise iets voor jou?
    Peter regelt op zijn kosten een deal voor jou…..
  11. orap 3 januari 2025 13:12
    allemaal oud nieuws; en de broers zijn geen familie van de Valk hotel keten, maar zonen van Joep van de Nieuwenhuis, die vroeger getrouwd is geweest met de dochter van Gerrit van de Valk (De Witte in Nuland) en later is gescheiden.
    Dus als je niets nieuws kunt brengen at iedereen al lang wist als je in dit aandeel belegd, houd dan je mond
  12. Frans Haan 3 januari 2025 13:15
    quote:

    Goedekans schreef op 3 januari 2025 10:54:

    [...]

    Uit je teksten blijkt dat je geen belang hebt in Ebusco. Dus geen aandelen in dit bedrijf.
    Dan de vraag wat zoek je hier op dit forum.
    Heb je het zo goed voor met de huidige particuliere aandeelhouders in Ebusco?
    Ga aub elders je wijsheden verkondigen.
    Of ben je gefrustreerd door een eerder verlies in Ebusco.
    Toch vind ik wel dat SLB een goed punt heeft.

    Ook al ergerde ik me ook altijd groen en geel aan zijn wijsheden vroeger.
  13. forum rang 7 Bye 3 januari 2025 13:45
    quote:

    Frans Haan schreef op 3 januari 2025 13:15:

    [...]

    Toch vind ik wel dat SLB een goed punt heeft.

    Ook al ergerde ik me ook altijd groen en geel aan zijn wijsheden vroeger.
    Er is natuurlijk wel een verschil,
    vroeger ging de koers van €20 naar €1,
    nu van €1 naar €20.
    De tegenwoordige beleggers gaan
    uitsluitend voor winst.
  14. forum rang 5 Daarom 3 januari 2025 13:51
    Van het verleden kun je leren. Alleen moet je nu rekening houden met een nieuw management die de beslissingen neemt en een andere koers heeft aangegeven en tot nu toe alles heeft waargemaakt. Het verleden kopiëren en plakken op de toekomst is dus onzinnig!

    Bijna alles zal afhangen of Ebusco de productie in het buitenland op orde weet te krijgen en of ze de cash weten te managen. Als ze dit lukt dan Staat er over een paar jaar weer een gezond bedrijf met een waardering van een paar honderd miljoen euro. We moeten gewoon de ontwikkelingen afwachten.

    Tot nu toe heb ik alleen maar lof voor de CEO en CFO. Ga zo door!!
  15. forum rang 7 lucas D 3 januari 2025 14:05
    quote:

    Daarom schreef op 3 januari 2025 13:51:

    Van het verleden kun je leren. Alleen moet je nu rekening houden met een nieuw management die de beslissingen neemt en een andere koers heeft aangegeven en tot nu toe alles heeft waargemaakt. Het verleden kopiëren en plakken op de toekomst is dus onzinnig!

    Bijna alles zal afhangen of Ebusco de productie in het buitenland op orde weet te krijgen en of ze de cash weten te managen. Als ze dit lukt dan Staat er over een paar jaar weer een gezond bedrijf met een waardering van een paar honderd miljoen euro. We moeten gewoon de ontwikkelingen afwachten.

    Tot nu toe heb ik alleen maar lof voor de CEO en CFO. Ga zo door!!
    Wie hier een spelt tussen kan krijgen, welke ook langs de meetlat gelegd met de nieuwe koers, is een meester met woorden. En dan nog is het alleen gedragen door de schrijver er van.
    Ik zou er niet aan beginnen.:~)
  16. Jons 3 januari 2025 15:11
    quote:

    StoplossBurner schreef op 3 januari 2025 10:45:

    Weet je hoe je de markt makkelijk een kant op kan sturen? Door je outlooks te halen, te overtreffen en ze verder naar boven bijstellen op een gefundeerde basis die ontstaan is door een grote order intake en goed productie track record; moet je zien wat dat met de koers doet. Dat slappe gezever over opbouw/afbouw van aandeelhouder X/Y/Z, grote jongens zus en zo; daar laten jullie echt je (lange termijn) beleggingsbeslissingen over afhangen? Dat VDVI twee jaar geleden in de fout is gegaan, gaat toch helemaal niks doen met hoeveel bussen Ebusco de komende periode op tijd gaat uitleveren met de juiste kwaliteit, winstmarges etc. Of dat Ebusco nu echt ineens veel bussen gaat afleveren gebaseerd op (een bewezen trackrecord) drijfzand outlooks. Of dat er nu ineens een ander bedrijf staat omdat hun 2.2 model nu ook op de 3.0 gaan toepassen, waarmee ze overigens ook hun IP weggeven aan China voor de 3.0.
    Zelfs koersdoel van 20,- kwam in een van de afgelopen dagen voorbij; die koersen werden nog behaald bij een outlook van 3000 bussen met winstmarges van boven de 30% en een 'oorlogskas' van 300 miljoen. De Ebusco CEO zelf geeft al aan dat ze alle zeilen moeten bij zetten om 600 bussen te gaan halen in 2026 met minimale winstmarges, een lege kas, leeglopend order portefeuille, nog steeds vrij complexe productiestrategie met 5 locaties voor een paar busjes, een voortdurende duiventil in het management, een teruglopend aanbod voor de klant door krimp in portfolio, oplopende claims/rechtszaken/boetes, toenemende financieringslast (of verwatering i.v.m. Heights Capital), toeleveranciers die pas willen leveren bij vooruitbetaling i.v.m. geschonden betalingsafspraken wat verdere efficiënte bouw van bussen bemoeilijkt, etcetera.
    In welk parallel universum leven deze Ebusco-believers nu helemaal om dan meer dan een enkele euro voor dit bedrijfsaandeel te verwachten als het al niet verder naar 0 gaat? Zijn die dan echt zo gevoelig voor woorden als turnaround plan, streamlining, simplification etc. Misschien hadden ze nog toe moeten voegen dat de CEO volop AI gaat inzetten in hun bedrijfsvoering om wat op te pijpen om nog voor een suckersrallly te zorgen voor de volgende claimemissie/geldophaalronde.
    Nee hoor, ik ben gewoon Jan met de Pet en jou verhaal begrijp ik volledig. Een koers wordt maar voor een deel bepaald door het spel en zolang er geen bussen geleverd worden is het eindresultaat 0. Ik begin enkel het spel een beetje te begrijpen met een positie van 400 aandeeltjes Ebusco. Leuk om zo te volgen, maar ook beseffend dat er heeeeeel veel op de achtergrond gebeurd wat ik niet zie maar wat wel invloed heeft.
3.189 Posts
Pagina: «« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 160 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.072
AB InBev 2 5.521
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.741
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.753
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 191
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.754
Aedifica 3 918
Aegon 3.258 322.879
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.895
Agfa-Gevaert 14 2.051
Ahold 3.538 74.341
Air France - KLM 1.025 35.081
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.042
Alfen 16 24.930
Allfunds Group 4 1.482
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.822
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.384
AMG 971 133.696
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.697
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.017
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 383
Arcadis 252 8.785
Arcelor Mittal 2.034 320.769
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.326
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.745
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.268
ASML 1.766 108.087
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 509
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.687
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.404

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 03 maart

    1. Ekopak Q4-cijfers
    2. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Jap)
    3. Inkoopmanagersindex industrie Caixin februari (Chi)
    4. Omzet detailhandel januari (NL)
    5. Inflatie februari vlpg (NL)
    6. Inkoopmanagersindex industrie februari (NL)
    7. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Fra)
    8. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Dld)
    9. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (eur)
    10. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (VK)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht