Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel
Aandeel

TomTom NL0013332471

Laatste koers (eur)

4,128
  • Verschil

    +0,098 +2,43%
  • Volume

    522.853 Gem. (3M) 262K
  • Bied

    4,100  
  • Laat

    4,236  
+ Toevoegen aan watchlist

Februari 2025 . Stelt Tom Tom nooit teleur in het teleurstellen ?

394 Posts
Pagina: «« 1 ... 15 16 17 18 19 20 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 4 marathon 11 5 februari 2025 16:38
    quote:

    win some... schreef op 5 februari 2025 15:39:

    [...]

    Het ontsluiten van assetwaarde kan volgens mij alleen op het juiste moment. Toen de Duitse autobouwers Here overnamen was misschien zo'n moment. En toen het contract met Apple afliep misschien ook. Maar Goddijn heeft zeer duidelijk de route gekozen van het ontsluiten van operationele waarde. Dit door de proprietary map weg te geven aan Overture en ook door voor de resterende maplagen, traffic etc een langdurige overeenkomst met Microsoft aan te gaan. Hierdoor is het qua assets voor eventuele andere grote partijen een stuk minder interessant.

    We zien Microsoft de afgelopen jaren hard groeien, maar TT profiteert hier qua omzet nauwelijks van. Wat de vraag doet rijzen wat voor contractvoorwaarden zijn afgesproken. Mogelijk dacht Goddijn vooral te gaan groeien met partijen buiten Microsoft en zag hij de Microsoftdeal als een goede constante basis. Maar ik denk dat het voor veel partijen veel voordeliger is om van de TT diensten en tools gebruik te maken via Microsoft Azure ipv rechtstreeks zaken te doen met TT. Waardoor er van het hele groeiscenario qua omzet in ieder geval weinig terecht komt. Goddijn zijn ego lijkt me een stuk groter dan zijn strategisch inzicht
    Het strategisch inzicht van dit bestuur is nihil
    De commerciële capaciteiten zijn ruim onder nul.
    Het ego is op een schaal van 1 op 10 ruim 100
  2. JP61V 5 februari 2025 16:42
    quote:

    marathon 11 schreef op 5 februari 2025 16:25:

    [...]
    Hahaha. Misschien de reïncarnatie van????
    Geen reïncarnatie, maar gewoon dat Harold op deze wijze nog in de vroege middeleeuwen zit als hij op deze manier omgaat met aandeelhouders.

    Een soort van Catwaesel, alleen kon je daar nog om lachen.
  3. forum rang 4 Vive tu vida positivamente 5 februari 2025 16:57
    Ik kan me niet voorstellen dat Harold en of Taco zich niets van alle kritiek aantrekken!
    Ik kan me niet voorstellen dat een partij als J de Mol blijft zitten en het goed vind dat er zo belabberd wordt gecommuniceerd en mensen op een verkeerd spoor worden gezet door tegenstrijdig te communiceren!

    Tenzij er een achterliggend plan aan ten grondslag ligt waar de inner circle beter van wordt!

    Dan kun je denken aan een dirty die gezien de belachelijke koersen wel heel aantrekkelijk is ( waarde TomTom en de aanwezige cash) of een overname van TomTom op korte termijn?!
  4. forum rang 6 win some... 5 februari 2025 17:20
    puts 4,00 eur dec 2026 geschreven voor 0,70
    calls 4,00 eur dec 2026 gekocht voor 0,95

    Netto kosten optiepositie 0,25, los van transactiekosten
    =25 euro investering per 100 aandelen ipv 100 x 4 = 400 euro bij aandelenpositie
    maximum risico per 100 aandelen 400 + 95 = 495 euro als de koers naar 0 gaat.

    Een kleine 2 jaar tijd voor koersstijgingen.
  5. Vici 5 februari 2025 17:21
    quote:

    Erny schreef op 5 februari 2025 16:57:

    TomTom doet mij denken aan Just Eat Takeaway.
    Dat zie je goed; Corinne Vigreux is daar vice voorzitter. Zegt genoeg.....
  6. forum rang 6 pwijsneus 5 februari 2025 17:30
    quote:

    Vive tu vida positivamente schreef op 5 februari 2025 17:26:

    Het shorters volk blijft bloed ruiken en omlaag drukken!
    Maar wat goed down must go up!!
    Strong Oversold!

    Morgen herstel
    Hoeveel sta je inmiddels in de min?
  7. DYEX 5 februari 2025 17:32
    Dan morgen nog even door de € 4,-. Wordt er dan nog veel in turbo's gehandeld dat het nog interessant is voor de uitgevers daarvan om even zo'n grens te doorbreken?
  8. forum rang 4 Vive tu vida positivamente 5 februari 2025 17:34
    quote:

    pwijsneus schreef op 5 februari 2025 17:30:

    [...]

    Hoeveel sta je inmiddels in de min?
    Veel teveel maar ik blijf zitten op deze bodem koersen, er moet eerdaags iets gebeuren cq gecommuniceerd worden wat de koers flink doet herstellen, buiten het normale technische herstel.
  9. lanciared 5 februari 2025 17:39
    @ Vive ; Idem hier.
    veel, veel te veel in het verlies.
    Maar, natuurlijk aan de andere kant, koers staat veel te laag.
    Heb natuurlijk alles gelezen hier op forumdraadje, moet nu het niet herhalen.
    Anderzijds, rekening houdend met de assets, waarvan ik zoveel veelbelovends gelezen heb, laatste 3 / 4 jaren , lijkt me deze koers van juist 4 euro een ..... .... screaming buy.
    LR
  10. forum rang 4 Vive tu vida positivamente 5 februari 2025 17:40
    In de slotveiling weer grote blokken in de laat om vooral de koers zo laag mogelijk te houden, bizar!

    Morgenvroeg klappen van de €4,00 en turbo’s en opties en dan gelijk technisch herstel ruim boven de €4,25?!

    Herstel zou niet meer dan normaal zijn na een daling van ruim 20% in 2 dagen tijd!
  11. forum rang 7 Wereldbelegger 5 februari 2025 18:18
    TomTom
    Totale netto shortpositie op Feb. 5, 2025: 3.49%
    ( van 3,29% naar 3,49% )

    Shortsellpositie: J.P. Morgan Asset Management van 1,62% naar 1,91%
    Shortsellpositie: Otus Capital Management van 0,98% naar 0,89%

    Ter info: (met dank aan VeniVidiMerui)
    In de 'netto short' berekening van de AFM moeten derivaten "worden verantwoord op voor delta gecorrigeerde basis.
    Bovenstaand percentage zegt feitelijk helemaal niets. je ziet alleen het resultaat van de netto short berekening.
    omdat je de onderliggende posities niet kent; weet je niet of de shortposities worden uitgebreid of dat netto shortwaarde is verhoogd door koersdaling.
  12. forum rang 4 marathon 11 5 februari 2025 18:22
    quote:

    Vici schreef op 5 februari 2025 17:21:

    [...]

    Dat zie je goed; Corinne Vigreux is daar vice voorzitter. Zegt genoeg.....
    Ze kan bij TT al op geen enkele manier iets presteren wat geld moet opleveren. Stichtingen en geld verslinden als de beste!!
    Had nog wat tijd over bij TT denk ik.
  13. forum rang 7 Wereldbelegger 5 februari 2025 18:22
    Broker Analyst Date Target Price Recommendation
    Independent Minds Andrew Hayman 15-okt-24 € 8.50 Buy 8,50
    ABN AMRO - ODDO BHF Wim Gille 4-feb-25 € 7.00 Buy 7,00
    AlphaValue Alexandre Desprez 7-jan-25 € 6.70 Add 6,70
    Kepler Cheuvreux Tim Ehlers 4-feb-25 € 5.20 Hold 5,20
    ING Marc Hesselink 4-feb-25 € 5.00 Hold 5,00
    Kempen Nikos Kolokotronis 4-feb-25 € 4.50 Sell 4,50
    gemiddeld 4,73
  14. Benjamin G. 5 februari 2025 18:23
    Oké frustrerend het is. Ik ga niet meedoen in de dis van Goddijn. Genoeg over gezegd. Gewoon niet congruent in uitspraken en zonder enige gene acterend naar de aandeelhouder. Vooral het ontbreken van een goede toelichting is frustrerend.

    We weten dus niet of er uit wordt gegaan van vraaguitval, van 400 miljoen of dat er nieuwe deals zijn. Orderboek van 2,5 terug naar 2,1, daar waar je groei verwacht.

    Nogmaals marktaandeel is interessant. Zie investor presentation Q4 2024, van 26 november.
    corporate.tomtom.com/investors/financ...

    Met addressable market en de autofabrikanten waaraan geleverd wordt. 4 miljard directly addressable. Dan wil ik weten hoeveel marktaandeel voor TomTom en groei je in marktaandeel!

    Wie heeft bedacht de outlook op het orderboek te baseren. Dat is een slag in de lucht. Wel de beste slag in de lucht die ze blijkbaar kunnen maken. Maar goed. Het vertelt dus niets over de concurrentiepositie en of ze opgelijnd staan te profiteren van een groeiende markt.

    Dat orderboek, waar de outlook dus van is afgeleid, dient als indicator. De bandbreedte van de outlook is gebaseerd op een orderboek van 1900 tot en met 2300 miljoen. Pak je van die 1900 de 14% dan zit je aan de onderkant van de outlook. De bovenkant is dus 14% van die 2300 miljoen. Met Enterprise op 170 miljoen en neem voor consumer een 75 miljoen. Het is niet ingewikkeld.

    Oh ja en er komen dus geen deals meer bij in 2025, want als je die verwachting wel had dan was de bandbreedte van de outlook hoger geweest.

    Wim Gille heeft vragen gesteld. Je kunt het terugluisteren in de webcast. Goddijn: eh ja Enterprise groeit, eh ja laatste kwartaal x4, eh geen commentaar op hoeveel het groeit.

    --> Van die 4 miljard directly addressable is 3 miljard voor Enterprise en van die 3 miljard valt 85% in scope van Tom Tom. Dat is dus een grote markt om aandeel in te winnen. Gaat wellicht makkelijker en sneller dan in automotive waar de lead times lang zijn.

    Andere vraag van Wim Gille: als de vooruitzichten troebel zijn en niemand weet het, waarom geef je dan een outlook?

    Zo simpel kan het dus ook zijn.

    Over twee maanden weten we meer als de mist is opgeklaard. Blijkt het toch allemaal minder erg te zijn als de OEM'ers hun zin hebben gekregen van Von der Leyen.

    Succes, wijsheid en geluk voor de kopers vandaag.
  15. forum rang 7 Wereldbelegger 5 februari 2025 18:27
    Grappig dat niemand reageert op eerdere post van harrysnel 5 februari 2025 10:04
    over nieuw koersdoel van Wim Gille.
    Twee jaar lang was hij de positiviteit zelfe.
    Met een opmerkelijk hoog koersdoel t.o.v. zijn collega's.
    En kijk nu eens: van € 11 naar € 7 dat is vier euro , maakt 36% eraf!
    Dat moet toch te denken geven....

    11-10-2024 11
    5-11-2024 7
    verschil -4
    in % -36,36%

    Broker ABN AMRO - ODDO BHF Analyst Date Target Price Recommendation
    Wim Gille 05-Feb-25 € 7.00 Buy
    Wim Gille 04-Feb-25 € 11.00 Buy
    Wim Gille 11-Oct-24 € 11.00 Buy
    Wim Gille 15-Jul-24 € 11.00 Buy
    Wim Gille 27-May-24 € 11.00 Buy
    Wim Gille 17-Apr-24 € 11.00 Buy
    Wim Gille 02-Feb-24 € 11.00 Buy
    Wim Gille 18-Jan-24 € 11.00 Buy
    Wim Gille 13-Oct-23 € 11.00 Buy
    Wim Gille 18-Jul-23 € 11.00 Buy
    Wim Gille 17-Jul-23 € 11.00 Buy
    Wim Gille 30-May-23 € 11.00 Buy
    Wim Gille 17-Apr-23 € 11.00 Buy
    Wim Gille 14-Apr-23 € 11.00 Buy
    Wim Gille 14-Mar-23 € 11.00 Buy
    Wim Gille 03-Feb-23 € 10.00 Buy
  16. forum rang 7 Wereldbelegger 5 februari 2025 18:39
    quote:

    Benjamin G. schreef op 5 februari 2025 18:23:

    Oké frustrerend het is. Ik ga niet meedoen in de dis van Goddijn. Genoeg over gezegd. Gewoon niet congruent in uitspraken en zonder enige gene acterend naar de aandeelhouder. Vooral het ontbreken van een goede toelichting is frustrerend.

    We weten dus niet of er uit wordt gegaan van vraaguitval, van 400 miljoen of dat er nieuwe deals zijn. Orderboek van 2,5 terug naar 2,1, daar waar je groei verwacht.

    Nogmaals marktaandeel is interessant. Zie investor presentation Q4 2024, van 26 november.
    corporate.tomtom.com/investors/financ...

    Met addressable market en de autofabrikanten waaraan geleverd wordt. 4 miljard directly addressable. Dan wil ik weten hoeveel marktaandeel voor TomTom en groei je in marktaandeel!

    Wie heeft bedacht de outlook op het orderboek te baseren. Dat is een slag in de lucht. Wel de beste slag in de lucht die ze blijkbaar kunnen maken. Maar goed. Het vertelt dus niets over de concurrentiepositie en of ze opgelijnd staan te profiteren van een groeiende markt.

    Dat orderboek, waar de outlook dus van is afgeleid, dient als indicator. De bandbreedte van de outlook is gebaseerd op een orderboek van 1900 tot en met 2300 miljoen. Pak je van die 1900 de 14% dan zit je aan de onderkant van de outlook. De bovenkant is dus 14% van die 2300 miljoen. Met Enterprise op 170 miljoen en neem voor consumer een 75 miljoen. Het is niet ingewikkeld.

    Oh ja en er komen dus geen deals meer bij in 2025, want als je die verwachting wel had dan was de bandbreedte van de outlook hoger geweest.

    Wim Gille heeft vragen gesteld. Je kunt het terugluisteren in de webcast. Goddijn: eh ja Enterprise groeit, eh ja laatste kwartaal x4, eh geen commentaar op hoeveel het groeit.

    Andere vraag van Wim Gille: als de vooruitzichten troebel zijn en niemand weet het, waarom geef je dan een outlook?

    Zo simpel kan het dus ook zijn.

    Over twee maanden weten we meer als de mist is opgeklaard. Blijkt het toch allemaal minder erg te zijn als de OEM'ers hun zin hebben gekregen van Von der Leyen.

    Succes, wijsheid en geluk voor de kopers vandaag.
    Ik denk dat je te optimistisch bent over een snelle deal tussen de oems en de EU / Von der Leyen.
    - De oems zijn onderling verdeeld over de mogelijke oplossingen.
    - Niet alle belanghebbenden doen mee met het op 30 januari gestarte overleg.
    - Een aantal EU landen zal moeite hebben met een financieringsvoorstel vanuit de EU. Lees: opgelegd.
    - Een aantal EU landen zal moeite hebben met uniforme subsidieaanpak voor EV's.

    p.s.
    Nederland is b.v. één van de landen die op dit moment geen nieuwe subsidiemogelijkheid wil optuigen voor aanschaf nieuwe en/of gebruikte EV's.
  17. forum rang 7 Wereldbelegger 5 februari 2025 18:49
    Technisch plaatje:

    TOM2 Technical Analysis (Daily)
    Summary:Strong Sell

    Moving Averages: Strong Sell Buy: (0) Sell: (12)
    Technical Indicators: Sell Buy: (0) Sell: (5)

    TOM2 Technical Analysis (Weekly)
    Summary:Strong Sell

    Moving Averages: Strong Sell Buy: (0) Sell: (12)
    Technical Indicators: Strong Sell Buy: (1) Sell: (6)


    TOM2 Technical Analysis (Monthly)
    Summary:Strong Sell

    Moving Averages: Strong Sell Buy: (0) Sell: (12)
    Technical Indicators: Strong Sell Buy: (0) Sell: (9)
394 Posts
Pagina: «« 1 ... 15 16 17 18 19 20 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 07 februari

    1. Aperam Q4-cijfers
    2. Orange Belgium Q4-cijfers
    3. Crédit Agricole Q4-cijfers (Fra)
    4. TotalEnergies Q4-cijfers (Fra)
    5. Novo Nordisk Q4-cijfers (Dee)
    6. Industriële productie december (Dld)
    7. Handelsbalans december (Dld)
    8. Harley-Davidson Q4-cijfers (VS)
    9. Banengroei en werkloosheid januari (VS) Banengroei: 170K, werkloosheid: 4,1%, uurlonen: +3,8% YoY volitaliteit verwacht
    10. Consumentenvertrouwen (Universiteit v Michigan) februari vlpg (VS)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht