Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel
Aandeel

Fugro NL00150003E1

Laatste koers (eur)

14,210
  • Verschil

    -0,250 -1,73%
  • Volume

    810.403 Gem. (3M) 503,3K
  • Bied

    14,200  
  • Laat

    14,650  
+ Toevoegen aan watchlist

Fugro 2025

1.536 Posts
Pagina: «« 1 ... 71 72 73 74 75 ... 77 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Endie 6 februari 2025 19:30
    quote:

    Musketier schreef op 6 februari 2025 18:39:

    [...]

    Precies, die paar procent minder omzet uit Amerikaanse windenergie maken ze ergens anders wel weer goed. Dit forum is de laatste tijd een beetje een klaagmuur geworden;-)
    Hoi Musketier, is niet zo gek toch ?
    Heb jij positief nieuws ?
  2. forum rang 4 Musketier 6 februari 2025 19:53
    quote:

    Endie schreef op 6 februari 2025 19:30:

    [...]

    Hoi Musketier, is niet zo gek toch ?
    Heb jij positief nieuws ?
    Endie, het is wel begrijpelijk maar daar is het forum niet echt voor bedoeld en we schieten er niet zo veel mee op. Hoofd koel houden en kijken wat er precies aan de hand is lijkt me beter.
    Heeft iemand al eens op een bierviltje uitgerekend wat bv 25% minder omzet aan Amerikaanse windenergie zou betekenen voor de totale omzet en winst? Jij misschien WA?
  3. forum rang 6 Altijd prijs 6 februari 2025 20:02
    Volgens het adagium laag kopen en hoog verkopen zou ik verwachten dat meer mensen net instappen en dat trots laten weten. Nu had ik al calls en aandelen Fugro sinds vorige maand ergens en ik heb maar weer calls bijgekocht. Middelen werkt toch Altijd heel goed. Mij lijkt de daling ook overtrokken en dat herstelt dus wel weer. Houdt de spanning er in, want anders hebben we geen nagelbijtaandeel meer in porto he! Dus niet klagen, schouders eronder en Fugro door het dal trekken! Koopt Nederlandsche Waar.
  4. forum rang 8 objectief 6 februari 2025 20:16
    quote:

    Altijd prijs schreef op 6 februari 2025 20:02:

    Volgens het adagium laag kopen en hoog verkopen zou ik verwachten dat meer mensen net instappen en dat trots laten weten. Nu had ik al calls en aandelen Fugro sinds vorige maand ergens en ik heb maar weer calls bijgekocht. Middelen werkt toch Altijd heel goed.
    Dat middelen altijd goed werkt, vraag dat maar aan de beleggers die van boven de 20 al aan het middelen zijn. (zie voorgaande postings.) Van 20 naar 14..ik denk niet dat zoiets onder goed valt.
  5. forum rang 7 White Arrow 6 februari 2025 20:23
    quote:

    Musketier schreef op 6 februari 2025 19:53:

    [...]

    Endie, het is wel begrijpelijk maar daar is het forum niet echt voor bedoeld en we schieten er niet zo veel mee op. Hoofd koel houden en kijken wat er precies aan de hand is lijkt me beter.
    Heeft iemand al eens op een bierviltje uitgerekend wat bv 25% minder omzet aan Amerikaanse windenergie zou betekenen voor de totale omzet en winst? Jij misschien WA?
    Daar waag ik me niet aan. IEX had het over 7% omzetverlies heb ik begrepen. Dat zal wel een simpele berekening zijn. Zonder bijvoorbeeld rekening te houden met het verplaatsen van schepen. Winst is nog veel moeilijker dan omzet. Verplaatsen kost natuurlijk geld en ondertussen geen omzet. Wat ik van de Q3 call heb begrepen, lag er al veel stil bij windparken in Amerika. In principe zou dat dus voor het lopende werk weinig uit maken. LNG zou worden opgestart. Ik denk dat het moratium betekent: voorlopig geen nieuwe orders voor wind in Amerika. Zolang de schepen elders kunnen worden ingezet, lijkt me dit geen groot probleem. Als Europa zou gaan draaien, is er wel een groot probleem. Ik heb de indruk dat hier op gespeculeerd wordt. Erg realistisch lijkt me dat echter niet.
  6. forum rang 7 White Arrow 6 februari 2025 20:41
    quote:

    HarriO schreef op 6 februari 2025 17:56:

    Is het een verkeerde gedachte dat ik vermoed dat HAL aandeeltjes FUGRO inruilt voor TKH ?
    Verkeerd niet. Logisch ook niet. Als HAL ergens voor gaat, dan zetten ze door. Dat zie je bij TKH. Daar hebben ze voor gekozen. Ze hebben genoeg middelen, om ook nog een belang in Fugro te nemen, als ze dat zouden willen. Bovendien van ruilen, komt huilen. ;-)
  7. T.overdose 6 februari 2025 20:47
    Peers Haliburton en Schlumberger zijn na sluiting iets verder in rood gezakt, hopelijk gaan we daar morgen niet verder op dalen. Het wordt een moeilijke dag morgen denk, ik ga niet al teveel naar de koers kijken want het is echt depressing dit.
  8. forum rang 4 Musketier 6 februari 2025 20:47
    quote:

    White Arrow schreef op 6 februari 2025 20:23:

    [...]

    Daar waag ik me niet aan. IEX had het over 7% omzetverlies heb ik begrepen. Dat zal wel een simpele berekening zijn. Zonder bijvoorbeeld rekening te houden met het verplaatsen van schepen. Winst is nog veel moeilijker dan omzet. Verplaatsen kost natuurlijk geld en ondertussen geen omzet. Wat ik van de Q3 call heb begrepen, lag er al veel stil bij windparken in Amerika. In principe zou dat dus voor het lopende werk weinig uit maken. LNG zou worden opgestart. Ik denk dat het moratium betekent: voorlopig geen nieuwe orders voor wind in Amerika. Zolang de schepen elders kunnen worden ingezet, lijkt me dit geen groot probleem. Als Europa zou gaan draaien, is er wel een groot probleem. Ik heb de indruk dat hier op gespeculeerd wordt. Erg realistisch lijkt me dat echter niet.
    Paste bijna op een bierviltje;-) zelfs 10% minder omzet is nog niet in verhouding met de 40% koersval.
    En was het orderboek juist niet flink uitgebreid bij de q3 cijfers?
  9. Professor68 6 februari 2025 21:04
    Misschien is dit iets.

    Mitsubishi herziet bouwplannen voor drie Japanse windparken, dat bedreigt Van Oords contract.
    Van Oord ondersteunde Mitsubishi in de beginfase van de projecten, maar de daadwerkelijke bouw moet nog van start gaan.
    De markt voor zeewind staat al langere tijd onder druk, ook de komst van Trump naar het Witte Huis doet de sector geen goed.

    Een offshore installatieschip van Van Oord bezig met het plaatsen van een windmolen op zee. Foto: Van Oord
    Mitsubishi heroverweegt de bouw van drie grote windparken voor de kust van Japan. Een grote opdracht voor het Nederlandse Van Oord staat daardoor onder druk. De maritiem dienstverlener won in 2022 het contract voor de ontwikkeling van het offshore park.
    Donderdagochtend maakte Mitsubishi bekend dat het 52,2 mrd yen (€330 mln) moet afschrijven op de parken. Ook worden de bouwplannen ‘herzien vanwege economische veranderingen’. De markt voor offshore wind is veranderd na de corona- en energiecrisis door inflatie, een krappe toeleveringsketen en stijgende rentes, zegt Mitsubishi. Ook Chubu, een groot Japans energiebedrijf, kondigt een afschrijving aan op de parken van 18 mrd yen (€110 mln).
    Klus nog in beginfase
    Van Oord ontwikkelt de Japanse parken met een van zijn installatieschepen. Het levert alle ondersteunende componenten die nodig zijn voor de bouw, behalve de windturbines. Van Oord doet dat in een joint venture met de grootste bouwgroep van Japan, Kajima. Het is de eerste klus van dit formaat in Japan, zei het bedrijf in 2022. Van Oord heeft Mitsubishi ondersteund in de beginfase van de projecten, maar de daadwerkelijke bouw moet nog van start gaan. Hoeveel het contract waard is en of Van Oord een annuleringboete heeft bedongen, is niet bekend. Van Oord wil geen commentaar geven en verwijst naar Mitsubishi.
    De dochteronderneming van de Japanse automaker kondigde in 2021 de bouw aan van twee parken in Noord-Japan en één voor de kust van Tokio. Eén van de noordelijk gelegen parken moet het grootste windpark van Japan worden. Samen hebben zij een vermogen van 1,7 GW, ongeveer net zo groot als het grootste offshore windpark in Nederland. Oplevering was gepland uiterlijk 2030. ‘Op dit moment is het niet mogelijk om iets te zeggen over de opleverdatum of de start van de bouw’, zei ceo Katsuya Nakanishi donderdag tegen persbureau Reuters.
    Offshore sector onder druk
    De offshore windsector staat al langer onder druk. Equinor, het Noorse oliebedrijf dat ook in wind investeert, kondigde gisteren aan zijn investeringen in hernieuwbare energie te halveren. Ook Ørsted, de grootste windparkontwikkelaar ter wereld, schroeft investeringen terug, maakte het donderdag bekend.
    Afgelopen december stelde Denemarken een nieuwe tender uit. Op een eerdere tender schreef geen enkele partij in. Zeewindbedrijven waarschuwden eerder het FD dat de investeringen in de parken niet meer uitkunnen door de gestegen rente en inflatie. Vorige week maakte de topman van Ørsted, de grootste windparkontwikkelaar ter wereld, bekend te vertrekken. Het bedrijf heeft grote verliezen geleden doordat het bouwcontracten voor nieuwe windparken moest annuleren.
    Ook de overwinning van president Donald Trump in de VS doet de sector geen goed. Hij zet alle nieuwe vergunningen voor windparken voorlopig op pauze. In Amerika staat de bouw van grote offshore windparken nog in de kinderschoenen, maar grote Europese spelers als Ørsted zagen er groeikansen. Ook Nederlandse spelers als Van Oord, Boskalis, Fugro en Sif zijn betrokken bij de bouw van offshore windparken in de VS.
    Nederland heeft veel spelers actief in de toeleveringsketen voor offshore windenergie. Volgens analist Thijs Berkelder van ABN Amro – Oddo BHF zouden de grote spelers als Van Oord en Boskalis het moeten kunnen redden. ‘Die hebben eigen installatieschepen en een vrij sterke balans, waardoor ze zich door deze neergaande markt moeten kunnen slaan.’

    Doe er je voordeel mee.
  10. forum rang 7 White Arrow 6 februari 2025 21:16
    quote:

    Musketier schreef op 6 februari 2025 20:47:

    [...]

    Paste bijna op een bierviltje;-) zelfs 10% minder omzet is nog niet in verhouding met de 40% koersval.
    En was het orderboek juist niet flink uitgebreid bij de q3 cijfers?
    Ik voorzie voorlopig eigenlijk alleen wat omzetverlies, als een lopende order is uitgevoerd en het schip in die regio, geen ander werk kan verrichten en daarom verplaatst moet worden, of erger, geen werk meer kan vinden. Het orderboek zegt me niet zoveel. Het loopt elke dag leeg en wordt periodiek weer opgevuld. Ik let meer op het commentaar op de lopende ontwikkelingen. In het H1 verslag waren al enkele negatieve ontwikkelingen te bespeuren. Q3 ook. De groei loopt terug. Marge ging wel steeds beter. Verplaatsen, is uiteraard niet goed voor de marge.
  11. BobDeBrouwer 6 februari 2025 21:27
    Geen paniek! Kijk eens naar de koers van SBM Offshore eind 2023, begin 2024. Die werd toen ook ineens flink in elkaar gedrukt, terwijl er genoeg centjes werden verdiend met langetermijncontracten. Dat vond ik ook overdreven en toen heb ik SBM stevig bijgekocht. Ook toen werd er (ten onrechte) geshort.

    Fugro laat nu een soortgelijk koersverloop zien. Er wordt mijns inziens te veel gedumpt wat paniek veroorzaakt waardoor er nog meer gedumpt wordt. Zelf wil ik rond de 14 euro weer een pluk bijkopen, daar zit een aardige langetermijn steun. De schuldpositie van Fugro is een flink stuk lager, dus mijns inziens zou het een zeer sterk signaal zijn om een substantiële aandeleninkoop aan te kondigen én het dividend te verhogen naar een cent of 60-70.
  12. forum rang 6 Jalen 6 februari 2025 21:38
    quote:

    White Arrow schreef op 6 februari 2025 21:16:

    [...]

    Ik voorzie voorlopig eigenlijk alleen wat omzetverlies, als een lopende order is uitgevoerd en het schip in die regio, geen ander werk kan verrichten en daarom verplaatst moet worden, of erger, geen werk meer kan vinden. Het orderboek zegt me niet zoveel. Het loopt elke dag leeg en wordt periodiek weer opgevuld. Ik let meer op het commentaar op de lopende ontwikkelingen. In het H1 verslag waren al enkele negatieve ontwikkelingen te bespeuren. Q3 ook. De groei loopt terug. Marge ging wel steeds beter. Verplaatsen, is uiteraard niet goed voor de marge.
    Het is een black box. Fugro heeft geïnvesteerd in kantoren en personeel in de VS de afgelopen jaren. Die investeringen zijn deels gericht op off shore windparken, maar ook op infrastructuur en andere werkzaamheden. In hoeverre de op off shore-werkzaamheden gerichte investeringen heringezet kunnen worden voor andere werkzaamheden in de VS is de vraag. Een deel zal ingezet kunnen worden in extra investeringen in fossiel door de Trump-administratie. Niemand kan de gevolgen inschatten behalve Fugro zelf. Als ik de uitspraken van Heine volg de afgelopen maanden voorzie ik geen heftige gevolgen. De exacte impact gaan we eind deze maand vernemen.
  13. forum rang 6 Tordan 6 februari 2025 23:04
    Zie wel taxaties vwb omzet ebitda en winst die uitgaan voor alle 3 hoger voor 2025. Zelfs wpa,s van 2,50, lijkt mij te hoog.
  14. GeenPaniek 7 februari 2025 08:48
    quote:

    Meerdanjebestkanjenietdoen schreef op 7 februari 2025 07:24:

    KBC Securities herhaalt het koopadvies voor Fugro
    vrijdag 7 februari 2025 - 05:29u

    Het koersdoel blijft ongewijzigd op € 28,50
    Herhaalt koopadvies.. moet ik me nu zorgen gaan maken…:-))
  15. forum rang 6 Tordan 7 februari 2025 08:52
    quote:

    GeenPaniek schreef op 7 februari 2025 08:48:

    [...]
    Herhaalt koopadvies.. moet ik me nu zorgen gaan maken…:-))
    Adviezen stellen niks voor, die passen ze zo weer aan. Als de cijfers en/of outlook tegenvallen, maken ze er zo koersdoel 14 van en verkopen advies. Geeft nu wel aan dat of de markt, of de analisten er faliekant naast zitten.
  16. Apae 7 februari 2025 08:53
    quote:

    Freek_2024 schreef op 6 februari 2025 16:28:

    [...]
    35% er af betekent dat het nu 53% moet stijgen om dezelfde waarde weer terug te krijgen..

    Dat wordt ergens in 2086 vrees ik ...
    Kijk maar eens naar de historische grafiek: begin 2020 stond het onder de 7 euro, zomer 2024 boven de 24.
    Die 53% kunnen er dan ook bij zitten voor je het weet!
    Persoonlijk sta ik nog op 100% koerswinst, en dan heb ik onderweg genoeg winst genomen om het restant in feite gratis te hebben... Ik ga dus rustig kijken wanneer we boven de 25 staan.
1.536 Posts
Pagina: «« 1 ... 71 72 73 74 75 ... 77 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 10 februari

    1. Industriële productie december (NL)
    2. UniCredit Q4-cijfers (Ita)
    3. NX Filtration Q4-cijfers
  2. 11 februari

    1. Kering Q4-cijfers (Fra)
    2. Wereldhave Q4-cijfers
    3. Barco Q4-cijfers
    4. Wereldhave Belgium Q4-cijfers
    5. BP Q4-cijfers (VK)
    6. Ondernemersvertrouwen mkb januari (VS)
    7. Coca-Cola Q4-cijfers (VS)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht