Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Forum IBA geopend

1.093 Posts
Pagina: «« 1 ... 50 51 52 53 54 55 | Laatste | Omlaag ↓
  1. memyselfandI 24 maart 2025 20:31
    IBA heeft vandaag een inkoopprogramma van eigen aandelen aangekondigd. Deze aandelen zullen worden gebruikt voor de toekenning aan management en personeel.
    Op zich geen spectaculair nieuws, maar het is wel positief dat er voor de aandelenplannen van het personeel geen nieuwe aandelen worden uitgegeven waardoor er winstverwatering zou optreden.
  2. BelgiumShares 1 april 2025 09:30
    Op deze koerszwakte is het aandeel zeker koopwaardig voor de lange termijn.
    Mooie toekomstige kasstromen (vanaf 2026 zullen deze significant stijgen) die op één of andere manier zullen terugkeren naar de aandeelhouder. Een kapitaalvermindering in 2026 of 2027 zou niet onlogisch zijn.
  3. Dany 5 april 2025 10:04
    Beste Medeaandeelhouders

    Jullie beseffen toch dat dit inkoopprogramma eigenlijk gewoon een soort diefstal is van onze portemonnais!!
    We worden met mooie verhalen ( ook in 2007 ) steeds een verhaal voorgehouden dat steevast niet klopt! De orderportefeuille is een wortel aan een stok en deze wordt maar niet omgezet in resultaat.
    We werden nu opnieuw door dit management voorgehouden om in 2026 eindelijk de 10% te halen.. Noppe opnieuw moeten ze opbiechten dat dit niet lukt of .. waar is. De CFO neemt niet voor niets afscheid en vooral een nieuwe komt er niet.. deze persoon is de enige in het management die de droge cijfers naar waarheid moet naar buiten brengen en dat ... kan hier niet!
    Maandag komt men opnieuw een sprookje vertellen.. maar een echt management met 1.5 miljard order zet dat meteen om in resultaat! En vooral zet de kosten naar de tering!
    Hier is nog nooit over 1 euro besparing gepraat terwijl we al jaren zware verliezen lijden en het aandeelhouderskapitaal wordt omgezet in loon, bonussen en aandeelplannen die dan weer dienen om tegen een lage prijs ( telkens als ze met de billen bloot gaan) de aandelen van ons terug te kopen met zware verliezen.
    Als ze aandelen kopen . dat ze het dan doen aan onze aankoopprijs.
    Kort of lang in de USA hadden deze mannen al lang een class action procedure aan hun broek en zaten de managers al lang op de bank.
    Opgelet .. I like the product en technology men moet gewoon de uitvoerende tak onder bekwaam management brengen en een goede CFO aannemen die misschien wel .. CEO moet worden.
    Dus maandag allen de slaapmuts op want we krijgen sprookjesavond.
  4. memyselfandI 8 april 2025 00:19
    Beste Dany,

    Ik besef inderdaad niet hoe een inkoopprogramma van eigen aandelen door een bedrijf diefstal is uit mijn portemonee. Deze aandelen worden toegekend aan management. Elk groot bedrijf geeft aandelen aan hun mangement en zelfs aan de gewone bedienden. Wees blij dat IBA hiervoor bestaande aandelen inkoopt. Veel bedrijven geven extra nieuwe aandelen uit om aan het personeel te geven waardoor het totaal aantal aandelen verhoogd wordt en de winst/aandeel dus daalt.
    De nieuwe CFO van IBA is vandaag aangekondigd. De CFO komt van Elia en is zeker een aanwinst voor een kleiner bedrijf als IBA.
    Ik was vandaag aanwezig (on-line) op de Capital Market Day van IBA. Deze sessie was zeer informatief, met realistische vooruitzichten en toelichtingen. Positief was ook om te horen dat de impact van de tarieven vanuit de US beperkt zal zijn.
    De markten waarin IBA actief zijn, bewegen en ze bewegen in de goede richting. Ik ken de sector van sterilisatie van medische hulpmiddelen en die markt gaat weg van Ethyleen Oxide naar sterilisatie door electronen (opgewekt door cyclotron). De nieuwe markt van actinium met de joint venture Pantera zal eveneens een succes worden.
    Een orderboek van 1,5 miljard kan men niet direct omzetten en dit vanwege de complexiteit en lead time om de centra af te werken. Het is niet gewoon een kwestie van de cyclotron te bouwen, en komt heel wat engineering (gebouw etc) bij kijken. De kosten worden wel degelijk onder controle gehouden.

    Indien ze goedkoop de aandelen kopen om aan het management te geven, waarom doe je dan niet hetzelfde?
    Je kan momenteel kopen aan 10 €. Ik heb ook mijn eerste aandelen duur betaald, maar ik heb het grootste deel gekocht rond 9 en 11 €. Je commentaar over de class action is echt belachelijk en gewoon stemmingmakerij.
    Sprookjes bestaan niet, cafepraat wel.

    Bekijk de presentatie en de opname van de live-presentatie. Indien je gelooft dat IBA een groeiverhaal is, is het misschien het moment op bij te kopen, indien je er niet in geloofd, moet je overwegen om je aandelen misschien te verkopen. Ik ga je hier niet proberen te overtuigen wat je moet doen. Ik heb recent nog bijgekocht en ben niet van plan te verkopen.
  5. memyselfandI 8 april 2025 20:18
    Link naar de recording van de Capital Market Day van gisteren:

    www.iba-worldwide.com/iba-capital-mar...

    Ik heb gedurende deze call ook een vraag gesteld met de mogelijkheid van een bijkomende listing op de US aandelenmarkt vanwege de beperkte liquiditeit op Euronext beurs. De vraag werd beantwoord (ongeveer 2h47 in de call). IBA is niet tegen de idee van een dubbele listing en zal dit bekijken met de nieuwe CFO.
  6. forum rang 8 Leefloon 9 april 2025 12:07
    quote:

    memyselfandI schreef op 8 april 2025 20:18:

    een bijkomende listing op de US aandelenmarkt vanwege de beperkte liquiditeit op Euronext beurs.
    Had je het niet zelf over cafépraat, maar dan in een andere context? Een optimistisch hoge K/W is al in Brussel te vinden, en onrechtstreeks wijst zo'n hoge K/W op een alles behalve "beperkte liquiditeit". Een landenrisico even daargelaten; geen idee waarom ik daar dezer dagen aan moet denken.

    Voor snelle handel heeft IBA een liquiditeitsindex ruim boven een indicatieve 50, waarmee het in Brussel niet meer de #1 is, maar (gecorrigeerd) wel de #5. De algemene liquiditeitsindex is 92,61 (op 100). Iedereen mag van mij bij IBA gaan pleiten voor hoge Amerikaanse waarderingen, bij gebrek aan beter, maar het argument van het (alcoholloze) café is een drogreden. Ik zou liever zien dat de CFO op eigen kracht de waardering verbetert, van deze kleine Brusselse notering.

    Zonder noteringen met voetnoten en met soms kleine onderlinge verschillen, bestaat de genoemde top 5 qua geschiktheid voor snelle handel op dit moment verder uit Umicore, Agfa-Gevaert, Nyoah en Solvay en er zijn in Brussel, inclusief noteringen met voetnoten, 31 aandelen die op indicatieve ondergrens 50 of meer uitkomen. Waaronder dus IBA, van die "beperkte liquiditeit" van de opgenomen cafépraat.
  7. memyselfandI 9 april 2025 20:23
    Ik heb gewoon de vraag gesteld ofdat ze overwegen om een notering aan te vragen in de US. Dit is niet uniek voor een Belgisch bedrijf, er zijn er nog die een dubbele notering hebben. Ik stel vast dat het handelsvolume per dag regelmatig lager is dan het aantal aandelen dat ik bezit. Gezien het antwoord op mijn vraag door de CEO vinden zij dit bij IBA geen domme vraag. Zij verwezen ook naar de nieuwe CFO om dit te bekijken.
  8. Dany 10 april 2025 10:17
    Beste

    Je bent denk ik hier enkel om IBA ergens positief te counteren. Ik ben aandeelhouder sinds 2013 dus cafepraat zou ik mijn oordeel niet meteen noemen.
    Sinds mei 2017 is het management van IBA hetzelfde riddletje aan het vertellen.
    Ik zeg nog eens ' nothing wrong met de technology'.
    Maar als je 10 jaar zegt dat het moeilijk is om je orders om te zetten in business en cijfers is er iets mis!
    In 2017 zou men de bouw expertise van Vinci ( Frankrijk) inroepen en dat zou de oplossing zijn.. en zo verder.
    Er moet een oplossing komen om de uitvoerende tak correct te managen.
    Dat je dit 10 jaar aan een stuk niet kan oplossen is BS. En als je 10 jaar aan een stuk weet dat je gaat underperformen.. dan pas je de kostenstructuur aan en ga je niet dikke premies aan het management geven!
    Steeds weer een positief verhaal schetsen ( vaak en zeker technologisch terecht) en dan de financiële verwachtingen steeds overshooten en underperformen en waarschuwingen moeten geven... komaan zeg.
    Jij zal het wel blijven verdedigen maar dat zal ook wel z'n redenen hebben zeker.
    Cafepraat .. man toch.
  9. Dany 10 april 2025 11:36
    Beste

    Vandaag nog een staaltje van ' hoe erg het vertouwen in dit management is geschonden' zelfs deze dag waarbij alle aandelen de lucht inschieten ... not IBA.
    Hopeljk kan de nieuwe CFO een geloofwaardig business plan naar voor brengen met cijfers die steek houden.. hoe wordt de orderportefeuille omgezet en welke kosten staan daat tegenover! Wie gaat het uitvoeren en wie zal verantwoordelijk zijn als het niet lukt! Waar gaan we kosten snijden tot we onze beloften waar maken en blijven waar maken.
    That is the issue..
    Alle aandeelstatistieken en vergelijkingen zijn verder niet aan de orde.
  10. BelgiumShares 10 april 2025 12:29
    Na wat chatten met Grok kreeg ik oa. volgende info:

    Marktadoptie van Protonentherapie
    De adoptie van protonentherapie groeit, maar het tempo hangt af van meerdere factoren:
    Huidige Penetratie: Zoals je aangaf, bedraagt het huidige marktaandeel 5-10% van de radiotherapiemarkt voor kanker. Dit komt neer op een geschatte $500 miljoen tot $1,2 miljard van een totale markt van $10-12 miljard (gebaseerd op globale schattingen). Dat is nog steeds een niche, vooral omdat traditionele fotontherapie (zoals IMRT) goedkoper en breder beschikbaar is.

    Groei-indicatoren: De wereldwijde protonentherapiemarkt wordt geschat op $749,5 miljoen in 2023 en groeit met een CAGR van 7,3% tot 2030 (Grand View Research). Als protonentherapie naar 20-25% marktaandeel klimt, zou dat $2-3 miljard betekenen – een verviervoudiging van de huidige omvang. IBA, als marktleider, zou hier disproportioneel van kunnen profiteren.

    Drivers:
    Klinische Voordelen: Protonentherapie spaart gezond weefsel beter dan fotontherapie, wat vooral aantrekkelijk is voor pediatrische kankers, hersentumoren en tumoren nabij vitale organen. Studies (bijv. JAMA Oncology, 2019) tonen minder ernstige bijwerkingen (12% vs. 28% bij fotontherapie binnen 90 dagen).

    Nieuwe Centra: Het aantal protonentherapiecentra stijgt wereldwijd (van 29 in 2019 naar meer dan 100 gepland tegen 2030), mede door compactere systemen zoals IBA’s ProteusONE, die de instapkosten verlagen.

    Regionale Expansie: IBA’s deals in Azië (Taiwan, India) tikken markten aan met een groeiende middenklasse en vraag naar geavanceerde zorg.

    Obstakels:
    Kosten: Een protonencentrum kost $60-180 miljoen om te bouwen, versus $5-10 miljoen voor een foton-linac. Dit maakt schaalvergroting traag, vooral in kleinere ziekenhuizen.

    Vergoeding: Verzekeraars in de VS en Europa dekken protonentherapie vaak niet volledig, omdat het bewijs van superioriteit nog niet sluitend is voor alle indicaties (bijv. prostaatkanker).

    Concurrentie: Bedrijven zoals Varian en Elekta investeren in geavanceerde fotontherapie, die goedkoper blijft en de kloof met protonen deels sluit.

    Scenario 20-25%: Dit is realistisch op lange termijn (10-15 jaar) als kosten dalen (door technologie zoals kleinere cyclotrons) en klinisch bewijs stapelt. Kinderkankers en hoofd-halskankers zijn al sterke groeisegmenten, maar bredere adoptie voor borst-, long- of prostaatkanker vereist meer data en goedkopere systemen.
    Bewijs van Kostenefficiëntie
    Kostenefficiëntie is het struikelblok waar sceptici vaak over vallen. Protonentherapie is duurder upfront, maar de discussie draait om lange-termijnwaarde:
    Huidige Kosten:
    Protonentherapie kost $30.000-120.000 per behandeling, versus $10.000-30.000 voor IMRT. Medicare in de VS betaalt gemiddeld $13.000 meer voor protonen bij prostaatkanker.

    Bouwkosten van een centrum zijn een grote factor: IBA’s single-room systemen verlagen dit iets, maar het blijft een forse investering.

    Klinisch Bewijs:
    Een NCI-studie (2020) vond dat protonentherapie even effectief is als fotontherapie qua overleving, maar met minder bijwerkingen (12% vs. 28% ernstige toxiciteit). Dit kan ziekenhuisopnames en nazorgkosten drukken.

    Voor pediatrische kankers (bijv. medulloblastoom) tonen studies (Cancer, 2013) dat protonen secundaire kankers en groeistoornissen verminderen, wat levenslange zorgkosten bespaart.

    Economische Studies:
    Een Europese studie (Acta Oncologica, 2005) schatte protonentherapie 2,4 keer duurder dan IMRT, maar verwachtte dat dit zou dalen. Recente analyses (ScienceDirect, 2018) zien nog geen dramatische daling, mede door trage technologische schaalvoordelen.

    Cost-effectiveness analyses (CEA’s) zijn schaars en inconsistent. Voor prostaatkanker bleek IMRT vaak voordeliger, maar bij pediatrische en hoofd-halskankers neigt protonentherapie naar kostenefficiëntie door lagere toxiciteit.

    Toekomstperspectief:
    Als protonentherapie de behandeltijd verkort (bijv. via pencil-beam scanning) en meer patiënten per dag aankan, dalen de kosten per behandeling.

    “Reference pricing” (betalen wat IMRT kost) wordt voorgesteld om adoptie te versnellen, maar vereist meer data om verzekeraars te overtuigen.

    Conclusie: De adoptie naar 20-25% marktaandeel is mogelijk als technologie goedkoper wordt en klinisch bewijs overtuigt. Kostenefficiëntie is nu bewezen voor specifieke gevallen (kinderen, complexe tumoren), maar voor bredere toepassing moet de initiële kostenkloof sluiten. IBA’s positie als marktleider en hun focus op compacte systemen geven ze een voorsprong, maar je “skyhigh” scenario hangt af van hoe snel deze trends versnellen.
  11. memyselfandI 10 april 2025 22:12
    Beste

    Ik ben hier zeker niet om IBA steeds te verdedigen, ik ben dus ook geen werknemer van IBA of dergelijke.

    Ik volg IBA sinds 1996. Ik werkte toen bij een bedrijf op 50 meter van IBA. In 1999 waren ze verkozen als onderneming van het jaar in Wallonië. Op dat moment kende niemand in Vlaanderen IBA. Wallonië was het buitenland en ik werd daar zelfs beschouwd als indringer. Gelukkig zijn de tijden gebeterd.

    Dat een CFO na een carriere van 20 jaar het bedrijf verlaat, dat vind ik geen probleem. Dat haar opvolger een paar maand op haar laat wachten is ook normaal, managers hebben nu eenmaal een opzegperiode te respecteren. Dat managers deels betaald worden in aandelen is ook normaal, ik vind het zelfs zeer positief dat dit gebeurt met bestaande aandelen en geen nieuwe. Bedrijven geven vaak jaarlijks nieuwe aandelen uit om te besteden aan de verloningspakketten van hun personeel.
    De complexiteit van het opzetten van een protoncentrum ligt niet in de bouw van het toestel, maar in de complexiteit van het nieuwe gebouw of nieuwe vleugel die bij de klant moet gebouwd worden. In de meeste gevallen wordt deze bouw georganiseerd door de klant. IBA gaat bijvoorbeeld niet bij KUL in Gasthuisberg even een nieuwe vleugel bouwen, dit beurt onder leiding van de klant. En elke klant is anders. IBA bouwt het toestel in functie van de oplevering. Je kan een toestel van 30 m€ niet versturen zonder dat het gebouw in zekere mate opgeleverd is. Dit is bijvoorbeeld 1 van de redenen dat IBA weinig last heeft in de US van de invoerheffingen. De bouw door IBA van een toestel is slechts een klein deel van de totale kost van een PT centrum.
    Het is een complex proces, dus een gevuld orderboek kan je zomaar niet even opleveren. Zo werkt het niet. Zie naar andere industriele bedrijven zoals DEME. Die hebben een vergelijkbare complexiteit en gevuld orderboek. Die hun orderboek blijft ook gevuld en daalt ook niet spectaculair.
    Ik ben ook een aandeelhouder en heb over de jaren redelijk wat IBA aandelen gekocht. Ik heb altijd in de sector van medische hulpmiddelen en farma gewerkt. Ik weet hoe medische hulpmiddelen gesteriliseerd worden, heb ook reeds klanten van IBA geaudit. Ik zie de beweging van de sector die weggaat van sterilisatie door ethyleen oxide naar e beam etc. Het labelen van moleculen die specificiek op tumorcellen bind met een chemo of radiotherapie molecule in momenteel een zeer actueel topic in de farma sector. Er worden momenteel miljarden geinvesteerd om deze therapieen op punt te stellen, daarom ben ik positief over de Pantera joint venture.
1.093 Posts
Pagina: «« 1 ... 50 51 52 53 54 55 | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.158
AB InBev 2 5.544
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 52.490
ABO-Group 1 25
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.930
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 193
Adecco 1 1
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.890
Aedifica 3 927
Aegon 3.258 323.204
AFC Ajax 538 7.093
Affimed NV 2 6.306
ageas 5.844 109.909
Agfa-Gevaert 14 2.074
Ahold 3.538 74.358
Air France - KLM 1.025 35.326
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.058
Alfen 16 25.491
Allfunds Group 4 1.523
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 426
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 244.240
AMG 972 134.729
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.753
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 501
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.104
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 387
Arcadis 252 8.808
Arcelor Mittal 2.035 321.082
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 287
arGEN-X 17 10.378
Aroundtown SA 1 221
Arrowhead Research 5 9.757
Ascencio 1 30
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.697
ASML 1.767 112.105
ASR Nederland 21 4.522
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 522
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 14.333
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 67
Azerion 7 3.463

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 11 april

    1. Faillissementen, maart (NL)
    2. Inflatie, maart (Dld)
    3. Industriële productie, februari (VK)
    4. Handelsbalans, februari (VK)
    5. Ahold Delhaize €0,67 ex-dividend
    6. SBM Offshore ex-dividend €0,85 (bepaald op AGM 9 april)
    7. JPMorgan Chase, cijfers eerste kwartaal
    8. Morgan Stanley, cijfers eerste kwartaal
    9. Wells Fargo, cijfers eerste kwartaal
    10. BlackRock, cijfers eerste kwartaal
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht