Pegasuspaard schreef:
[quote=o. verwaarde]
O ja, de consument heeft wat meer geld kunnen lenen om eenmalig uit te geven. Iets met die zwaluw en nog geen zomer denk ik dan.
[/quote]
Dat is al tijden zo en geen nieuw argument.
[quote=o. verwaarde]
En voorlopig wijst inderdaad de weg omhoog. Niet gesteund door fundamenten maar met speculatiegeld dat je gratis kan halen in Japan en in Zwitserland.
[/quote]
Inderdaad: carry trades. Erg lucratief maar ook niet nieuw. Uit (ik meen 2000) kende ik het verhaal al van iemand die zo'n positie op de deense kroon en japanse Yen heeft opgezet.
[quote=o. verwaarde]
En een heleboel politiek circus, je kan nu niet bepaald zeggen dat de FED een onafhankelijke instantie is maar gewoon de agenda van de republikeinen uitvoerd. (...)
[/quote]
Ook dit is niet nieuw. De politiek van de FED verschilt nu eenmaal van de ECB. Dient overigens meer het belang van de financiele sector in de VS dan van de republikeiken. Maar ach... vele handen op een buik wellicht?
Kortom, geen echte nieuwe argumenten en het gaat nog steeds omhoog. Potentiele valkuilen zijn best aan te geven, maar voorlopig zijn twee wat negatieve sentimenten dit jaar goed opgevangen door de markt en bungelt de AEX wederom rond de 540. Op koersdalingen in China werd de afgelopen keer al helemaal niet gereageerd door de markten.
Mvrgr Dirk