Tiger777 schreef:
Gisterenochtend konden we meeprofiteren van de cijfers van intel, vandaag is het de beurt aan IBM om ons mee te nemen naar hogere koersen. Het feit dat deze twee bedrijven met beter dan verwachte resultaten voor de dag kwamen, kan de recessievrees doen temperen, en misschien zijn ze wel een indicator dat het er allemaal toch niet ZO belabberd uitziet..?
De koers van ons aandeel heeft een hele hoop moeten prijsgeven op deze recessie. Té veel. Een stevige groei en toch een KW rond de 4? Dit klopt toch gewoon niet!
De aandacht (en geld) kan stillaan verschuiven van randstad naar USG. IBM haalt veel van zijn winst buiten de VS, en net die winst valt reuze goed mee. Je spaargeld heeft dus niks te zoeken in de vs: Weg uit ranstad! De tweede reden is die dollar, die stillaan in vrij val lijkt te geraken. En voeg daar tot slot nog eens extra overname-spanning ten voordele voor USG aan toe en je bekomt een steraandeel.
Hoewel het dividend inderdaad een sigaar uit eigen doos is, denk ik dat veel beleggers vandaag de dag (hoewel volgens mij totaal onterecht) het geld liever in hun eigen handen dan in de doos hebben liggen. Een mooie extra impuls om USG te kopen!
Morgen lappen we er sowieso weer 1 à 2% bij, puur uit eigen kracht (meegezogen door de indexen). Ondanks de paranoia die hier heerst over drukken van de koers en dergelijke, denk ik dat we daarmee tevreden moeten zijn. Het koekje dat men eergisteren in de markt gooide is gisteren verteerd. Nog 12 keer slapen tot de cijfers, mogelijks vernemen we dan meer.
Het gaat mooi weer worden vandaag, dus ik raad jullie aan voorbeeld aan jan te nemen: ga regelmatig zelf de tuin in. Je kan geen 10000 aandelen in de biedzijde staren, en misschien helpt het ook wel de beide voetjes op de grond te houden.
Oeps, mijn eerste dagdraagje is een heel opstel geworden... In ieder geval: Veel succes iedereen!