Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Geert Jan Nikken - TA: Route 666 goud

68 Posts
Pagina: «« 1 2 3 4 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 22 september 2008 10:40
    quote:

    Wim_Gouden jaren schreef:

    I'll say it again: gold is not just going through the roof; it's going to the moon."

    Elke correctie is een koopgelegenheid.

    Groeten,

    Wim

    Als er bij mij iets naar de maan gaat, betekent dat door het putje, en niet omhoog.
    Pacito
  2. xyxyxy 22 september 2008 10:44
    TA loslaten op een gemanipuleerde markt zeker in dit stadium werkt niet.
    Goud en zeker ook zilver staan aan het begin van
    een ongekende rally.
    De drukpers laten draaien werkt in dit geval niet.
  3. [verwijderd] 22 september 2008 10:49
    Wat een onderliggende waarde feitelijk in de (naaste) toekomst gaat doen, weet niemand. Degene die er naar mijn mening het beste zicht op had was Jesse Livermore, omdat hij aan het eind van de Roaring Twenties het lef had om short te gaan en daarmee 100 miljoen opstreek.

    Zoals iedere waarde heeft ook Goud de potentie om zowel te dalen als te stijgen. Vlak echter de emotionele 'waarde' van goud niet uit. Een psychologische factor, ouder dan de weg naar Rome, die zich door geen enkele technische analyse laat sturen.

    Goud reageert enorm fel op het valuta-pair euro/usdollar. Op dit moment een correllatie op €/U$ 1.4570 - Goud 876.
    Toen in Maart de €/U$ op 1.60 stond noteerde goud boven de 1.000

    Wie denkt dat de euro/usdollar niet verder stijgt en weer gaat zakken, kan inderdaad beter met zijn vingertjes van goud afblijven of te minste short gaan.

    Ik denk dat het valutapair weer richting 1.50 of wellicht hoger kan en zie de goudprijs nog wel verder stijgen, globale weerstanden op 900 en 940.

    Garantie tot aan de deur:
    gr.mineset
  4. [verwijderd] 22 september 2008 12:18
    Hi GJ , heel apart je weer te lezen.
    Ik begon destijds met het volgen van jouw stukjes toen we ook rond de 350 stonden, daarna ben ik een paar 100K omhoog gegaan. Die zijn ondertussen weer verdampt. Ik hoop dat we ze nu samen met jou weer gaan terughalen.

    grt
  5. [verwijderd] 22 september 2008 12:41
    quote:

    webdreams schreef:

    belachelijke analyse. wat heb jou nou aan zo'n TA als de fundamenten er zo bij liggen???
    Sjong, jonge, wie is hier belachelijk bezig?
  6. [verwijderd] 22 september 2008 13:10
    bijna rampspoed id financiele wereld en GJN is terug...is toch geen toeval?

    De financiele wereld houdt al heel lang een lobby tegen het goud en voor bedrukt papier, ik heb dan ook moeite om dit los van elkaar te zien.
    Bedenk eens als hele grote partijen al het goud fysiek gaan opeisen...de squeeze die we daarin kunnen zien, zal de laatste gebeurtenissen doen verbleken!(al zal de FED en overheden goudbezit gaan verbieden denk ik...iedereen zijn/haar trouwring inleveren svp)

    Als er zichtbaar een tsunami aankomt, dan blijf je niet staan wachten terwijl iedereen het hazepad kiest omdat de massa wel eens ongelijk kan hebben.

    Ik ga contrair op de visie van GJN en daarmee op deze icoon van de TA(ik weet dat hij heel erg goed is in TA, dus dat is niet de discussie).
    'Als id kranten staat...', terwijl hier zo'n beetje iedereen eens is met GJN, dan is dat ook een mooie contra-indicator.

    mvg ivet
  7. [verwijderd] 22 september 2008 13:53
    Absoluut niet akkoord !

    Ten eerste omdat je goud vooral fundamenteel moet bekijken en hoe dat plaatje eruit ziet is hier al enkele malen aangehaald door lezers die duidelijk weten waar de klepel hangt

    Ten tweede omdat - als je het dan toch op een technische manier wil benaderen - het volledig zinloos en belachelijk is om je op één indicator te baseren. En dan nog een RSI alleen die enkel over het koersverloop van de laatste 10 handelssessies een beeld geeft. Ik werk met een combinatie van indicatoren en bekijk die over verschillende tijdspannes. Dat is de enige manier om een correct beeld te krijgen. Trouwens de RSI hoort daar bij en ik kan je vertellen dat die een tegengestelde indicatie geeft van de andere instrumenten. Zoals het er voor mij op dit ogenblik uitziet noteert goud binnen enkele weken op 1000 USD en niet op het getal van de duivel.
  8. [verwijderd] 22 september 2008 16:08
    Ik ben het wel met je eens GJ.

    @knoeier
    De RSI word naar mijn mening voor het lapje gehouden door de huidige paniek. Als (ooit) de rust weer wederkeert ben ik toch wel benieuwd wie er aan de winnende kant is gaan zitten.
    In het grote plaatje is immers "gedegradeerd" tot simpele commodity.
  9. [verwijderd] 22 september 2008 20:50
    Ik weet niet hoe ze dit in Nederland noemen, hier bij ons in Vlaanderen noemen ze dat gatlekkers (meepraters of misschien een gebrek aan het vormen van een eigen inzicht)>
    U moet zich ook eens afvragen waarom de prijzen van de edelmetalen en andere grondstoffen de laatste tijd zo erg zijn gedaald.
    Heel eenvoudig omdat de grote jongens in de VS dit als doelstelling hadden. Om de inflatie niet uit de hand te laten lopen hebben ze doelbewust, tijdens de stille vakantieperiode hun kans gegrepen om zowat alle grondstoffen naar omlaag te drukken.
    In combinatie met een grootschalige kampanje op de commerciële financiële TV zenders, waar je zowat alle dagen kon horen dat de bubbel in de grondstoffen aan het barsten was zijn ze in hun opzet geslaagd.
    Waar ze wellicht niet op gerekend hadden is het feit dat de sterkere handen de posities hebben overgenomen.
    Neem van mij aan dat het feest van de grote jongens ten einde is. De goudprijs kan stilaan maar zeker zijn eigen weg gaan en dit impliceert veel en veel hogere prijzen.

  10. [verwijderd] 22 september 2008 20:55
    quote:

    shooting star schreef:

    Ik ga goud voortaan volgen, GJ zit er zelden naast.
    600+ zou de Aex gaan noteren in 2008, is redelijk mis. Verder zat hij er ook geregeld naast met zn TA op enkele aandelen, zo zou RDS de 30 euro gaan passeren en zou Reed Elsevier ook hoger noteren.
  11. [verwijderd] 22 september 2008 21:21
    quote:

    shooting star schreef:

    Volgens mij had GJ een AEX van 550 voorspeld en die is gehaald
    Eind 2007 is er een column gemaakt met 600+ als koersdoel.
  12. [verwijderd] 22 september 2008 22:35
    Goud als inflatiehedge , gaat komen volgens P SCHIFF en andere, eindstand in dit hele crisis scenario goud versus dow jones factor 1,5 a 2
  13. markwymeersch 23 september 2008 21:16
    Beste Geert Jan Nikken,

    Mooi artikeltje hoor, prachtige grafiekjes, trek er nog maar wat steun- of weerstandlijntjes bij en het wordt echt wel een prachtig kunststukje!!!...
    Een zaak wil ik je in alle nederigheid als een ietwat oudere "goudkever" wel toevertrouwen.In een zeer sterk gemanipuleerde goudmarkt zullen al jouw weerstandlijntjes smelten als sneeuw voor de zon.
    Was U er al bij in het begin van deze eeuw toen we aan het ploeteren waren tussen de 255 en 280 dollar per ounce???
    Ik vermoed dat je in die periode lijntjes aan het trekken was bij de plaatjes van de new-age toekomstaandelen...inderdaad die leuke internetzeepbellenaandelen.
    Terwijl alle geldpersen ter wereld dag en nacht doordraaien aan een nooit geziene snelheid en de wereld verzuipen onder hun schijtpapiergeld kom jij hier doodgewoon wat lijntjes trekken op de goudgrafiek om zo de prijs te kunnen tegenhouden.
    Sukkel...heb je al ooit een gouden muntstuk mogen vasthouden? Besef je wel hoeveel manuren zo één enkel goudstukje wel kost. Weet je wel dat de meeste goudmijnen ongeveer 10 kubieke meter rotsblokken moeten bovenhalen, vermalen, centrifugeren en smelten om zo één goudmuntje van iets meer dan 31 gram te kunnen slaan...
    Als het goud in enkele uren tijd meer dan 10 procent stijgt, zoals vorige week het geval was, dan wil het goud een niet zo onbelangrijke boodschap aan het mensDOM kont doen.
    Beste Geert Jan, trek maar verder naarstig lijntjes en opgaande en neergaande kanaaltjes op je kunstwerkjes. Ik houd me met de fundamenten van de zaak bezig, en ja, af en toe bezoek ik ook eens als grote naïve goudkever mijn bankkluis (= goudkluis)om die muntjes even te mogen bewonderen en even te dromen...van jouw kunststukjes!!!
    Niettemin wens ik je toch een gouden toekomst toe!

    Groetjes vanwege de goudkever,
    Mark Wymeersch.
68 Posts
Pagina: «« 1 2 3 4 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.001
AB InBev 2 5.482
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.203
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.528
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.650
Aedifica 3 901
Aegon 3.258 322.664
AFC Ajax 538 7.086
Affimed NV 2 6.288
ageas 5.844 109.885
Agfa-Gevaert 14 2.048
Ahold 3.538 74.293
Air France - KLM 1.025 34.998
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.036
Alfen 16 24.333
Allfunds Group 4 1.468
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 405
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.813
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.835 242.746
AMG 971 133.089
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.686
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 485
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.936
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 380
Arcadis 252 8.731
Arcelor Mittal 2.033 320.579
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.288
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.716
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.082
ASML 1.766 106.062
ASR Nederland 21 4.451
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 470
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.610
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.390

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 10 februari

    1. Industriële productie december (NL)
    2. UniCredit Q4-cijfers (Ita)
    3. NX Filtration Q4-cijfers
  2. 11 februari

    1. Kering Q4-cijfers (Fra)
    2. Wereldhave Q4-cijfers
    3. Barco Q4-cijfers
    4. Wereldhave Belgium Q4-cijfers
    5. BP Q4-cijfers (VK)
    6. Ondernemersvertrouwen mkb januari (VS)
    7. Coca-Cola Q4-cijfers (VS)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht