voda schreef:
FONDSEN UITGELICHT KPN en Air France-KLM
Door Ben Zwirs en Harm Luttikhedde;
Van DOW JONES NIEUWSDIENST
AMSTERDAM (Dow Jones)--In een week waarin de AEX zijn stijging verder voortzette wist KPN niet te profiteren het positieve sentiment. Niet zo florissante cijfers van Britse branchegenoot Vodafone zorgden hiervoor. Luchtvaartmaatschappij Air France-KLM wist wel te profiteren van het sentiment nadat het bedrijf deze week cijfers presenteerde en een joint venture met het Amerikaanse Delta Airlines bekend maakte.
KPN OMLAAG OP CIJFERS VODAFONE
KPN is de grootste daler van de week. Het defensieve fonds wist niet te profiteren van het overwegend positieve sentiment op de beurs en leverde op weekbasis 3,14% in op EUR9,24.
De reden dat KPN achterbleef op de beurs waren de niet al te florissante cijfers van de Europese activiteiten van Vodafone. De Britse branchegenoot deed bovendien een miljardenafschrijving op de activiteiten in Spanje, Turkije en Ghana waardoor de nettowinst meer dan halveerde. Om de winstgevenheid op peil te houden voert het grootste telecombedrijf ter wereld zijn besparingsprogramma versneld uit.
Minder van invloed op de koers van het aandeel KPN was de aankondiging dat CFO Marcel Smits vertrekt. Toch komt het nieuws beleggers ongetwijfeld rauw op hun dak. Hij was een van de gegadigden om Ad Scheepbouwer over een paar jaar op te volgen. Zijn vertrek wordt als een verlies voor het bedrijf beschouwd. "KPN heeft momenteel dankzij de bijdrage van Smits een leidende positie op het gebied van de kasstroom en beloning van aandeelhouders. Omdat hij het bedrijf met een sterk financieel raamwerk achterlaat verwachten we geen negatieve impact van zijn vertrek", aldus een analist van SNS Securities.