Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Bas Heijink - TA: Vandaag de bodem?

140 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 ... 7 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 30 juli 2010 08:47
    Vandaag Bodem? dat hangt toch echt van de macrocijfertjes van vanmiddag af. Stijgen we op de cijfers dan kun je zeggen zie je wel we hebben een bodem, dalen we op de cijfers dan kun je zeggen de bodem ligt nog iets lager. Kortom we kunnen omhoog en omlaag.
  2. Animah 30 juli 2010 08:50
    Ik denk dat we nog wel een beetje doorzakken vandaag, meer omdat ik nog wel een stap terug van de financials verwacht na hun ongelofelijke opmars van afgelopen week.
    Maar gigantisch zal het niet zijn tot 1% ofzo en dan zitten we technisch in een prima positie voor de race naar 343+.
    Laat die springplank maar even doorveren, deste meer momentum de lucht in :)
  3. liebregts301 30 juli 2010 09:04
    Gisteren toch nog onverwacht (voor mij) het stukje daling naar 332 in het laatste uur. Een kwartier daarvoor (wat een timing, hè? ;-( ) sprong ik eruit op ongeveer even money met een aantal turbo shorts (afdekking long positie). Voorlopig doe ik even niets meer voor de korte termijn.
    Het kan zijn dat we van hier af langdurig en ver opwaarts gaan, maar het kan ook zijn dat we toch nog verder gaan corrigeren (hoewel ik dat niet meer verwacht). Voor de lange termijn adviseer ik duidelijk long (lange termijn = jaren) maar: heb veel geduld. De bullmarkt is nog niet ten einde hoewel er dit jaar weinig feest in zit.
    Tot eind november verwacht ik een blijvend zijwaartse markt die mogelijk nipt boven de 350 zal uitkomen, maar daarna zal een gestage stijging (met af en toe een korte forse daling tussendoor) inzetten tot een top wordt bereikt van rond 500. Dan zal de volgende bearmarket zich aandienen. Dat is mijn verwachting. Wanneer die top? 2012 ???? Voorlopig blijven we vandaag maar even rond die 332 - 333, met mogelijk op de Amerikaanse cijfers weer wat vuurwerk. Voor de korte termijn ben ik eruit, dus veel succes met de stress (alvast oefenen voor 5 december, nietwaar ;-)).
  4. [verwijderd] 30 juli 2010 09:14
    quote:

    chiappucci92 schreef:

    Vandaag Bodem? dat hangt toch echt van de macrocijfertjes van vanmiddag af. Stijgen we op de cijfers dan kun je zeggen zie je wel we hebben een bodem, dalen we op de cijfers dan kun je zeggen de bodem ligt nog iets lager. Kortom we kunnen omhoog en omlaag.
    de beraming wordt laag in de markt gelegd waardoor de cijfers ( ook al zijn ze minder ) straks mee gaan vallen.
  5. [verwijderd] 30 juli 2010 09:22

    TA: de bodem?

    De bodem word niet gevormd door lijntjes maar door de fundamenten in de VS-economie. AEX kan best nog een keer richting 300 punten gaan, alvorens vervolgens in volle vaart naar de 400 punten te crossen.
  6. New dawn 30 juli 2010 09:33
    quote:

    Sander40 schreef:

    TA: de bodem?

    De bodem word niet gevormd door lijntjes maar door de fundamenten in de VS-economie. AEX kan best nog een keer richting 300 punten gaan, alvorens vervolgens in volle vaart naar de 400 punten te crossen.
    De laatste tijd valt me op dat er nog al eens dagen zijn dat de europese beurzen leidend zijn. Het kon maar zo eens zijn dat amerikaans kapitaal hier naar toe vloeit omdat zij meer vertrouwen hebben in de bezuinigingen in Europa dan in hun eigen schuldgedreven systeem. En iedere keer als de beurzen stijgen zakken de obligaties. Je kunt wel raden wat die mensen met de verkoopopbrengsten daar uit doen.

    In de USA is veel twijfel over de verschulding onder de bevolking.
  7. [verwijderd] 30 juli 2010 09:34
    quote:

    Sander40 schreef:

    TA: de bodem?

    De bodem word niet gevormd door lijntjes maar door de fundamenten in de VS-economie. AEX kan best nog een keer richting 300 punten gaan, alvorens vervolgens in volle vaart naar de 400 punten te crossen.
    Tja... Dat is de eeuwige discussie tussen technisch en fundamenteel analisten...
  8. forum rang 6 shortie 30 juli 2010 09:37
    quote:

    robin2467 schreef:

    [quote=chiappucci92]
    Vandaag Bodem? dat hangt toch echt van de macrocijfertjes van vanmiddag af. Stijgen we op de cijfers dan kun je zeggen zie je wel we hebben een bodem, dalen we op de cijfers dan kun je zeggen de bodem ligt nog iets lager. Kortom we kunnen omhoog en omlaag.
    [/quote]

    de beraming wordt laag in de markt gelegd waardoor de cijfers ( ook al zijn ze minder ) straks mee gaan vallen.
    Stel dat we echter een groei gaan zien van 2% (die dan ook nog eens ten grote dele gestuurd is door de overheids EN een slecht cijfers van de ISM index EN een slecht cijfer van het consumentenvertrouwen dan durf ik hier hardop te roepen dat we zelfs vanmiddag de 320 nog kunnen tikken.
    Er kan daarna zelfs volgende week dan nog een nasleep komen omdat de angst (ik zeg niet de kans maar de bewust de angst) voor een Double Dip dan alleen nog maar verder zal toenemen.

    Komt het groeicijfer echter uit boven de 3% (en wellicht krijgen we gewoon dat cijfer al is het maar om de markt rustig te houden en wordt het volgende maand bijgesteld.... zoals dat de laatste 2 kwartalen ging) dan kan er een golf van opluchting komen en staan we om 17:30 wellicht gewoon weer op 339 of zelfs hoger.

    Er zal vandaag heel veel afhangen van het cijfer om 14:30.
    De markt heeft er vooralsnog niet veel vertrouwen ein en houdt haar kruit nog maar even droog....

    Arcelor is conform mijn scenario teruggezakt naar het 20-MA.
    Zit er zelfs onder nu en mocht de trend zich doorzetten komen we in eerste instantie weer rond de 21,50 uit....
  9. The Sun 30 juli 2010 09:45
    de macro's vandaag vallen echt niet mee. Een voorbode hebben we al gezien in andere macro's van afgelopen week
  10. forum rang 6 shortie 30 juli 2010 09:57
    @The Sun

    Pak voor de aardigheid het cijfer over het consumentenvertrouwen er eens bij welke wordt uitgebracht door The Conference Board en welke wordt gepubliceerd door de Universiteit van Michegan.
    Deze twee cijfers (welke normaal een eenduidig beeld zouden moeten opleveren mits ze representatief zijn) laten nogal eens wat afwijkingen zien tov elkaar.

    Voor wat betreft het cijfer over de ISM index heb ik ook geen hoge verwachtingen.
    Maar let wel. De analistenverwachtingen zijn dusdanig laag (en allemaal lager ingezet dan de vorige actuele cijfers dat zij dus al feitelijk uitgaan van krimp!!) dan het wel heel erg slecht moet gaan willen we daar nog onder komen.
    Is het cijfer dus iets beter dan "verwacht" dan zet de dalende trend zich voort en dan is dat negatief. Echter kan de markt dat oppakken als zijnde positief omdat het cijfer dan beter is dan de verwachtingen. Daar schuilt voor de shorters nu het gevaar.

    quote:

    schreef:

    ,,Het is duidelijk wachten op een positieve impuls. Die kan komen uit publicatie van het groeicijfer. De verwachting is laag, daardoor kan het alleen maar meevallen'', zei handelaar Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer. Analisten rekenen gemiddeld op een groei van de Amerikaanse economie van 2,5 procent.
  11. [verwijderd] 30 juli 2010 10:12
    een nogal verwarrend briefje, toppenlijn, stijgende bodemlijnen, fibonacci,200 en 50 daags gem.vele steunen....hoe gaan we?: 340, 370?, 325 of de zijwaartse weg?
  12. [verwijderd] 30 juli 2010 10:16
    De vraag is eveneens of de cijfers die komende week op de agenda staan aanleiding geven tot optimisme. De indicatoren, en macro nieuws wijzen neerwaarts, maar dat is al langer zo en er zijn toch wat rally's geweest, en mensen die beweren dat de markt sterk is.
  13. [verwijderd] 30 juli 2010 10:23
    325 is ook mijn koersdoel zoals gisteren aangegeven in het andere draadje van Bas maar dan aan de hand vd negatieve reversal in de uurgrafiek waarom Bas de RSI niet gebruikt is mij een raadsel hoor

    maar bodemen en "opwaartse versnelling" ik weet niet

    zou eerst dan maar eens een duidelijk omkeerpatroon afwachten

    staat lager nog een mooi gap ook..321-323,6 ongeveer

    en ja idd veel hangt van het gemanipuleer in de VS af en of de markt erin trapt
  14. [verwijderd] 30 juli 2010 10:39
    quote:

    Ali Jas schreef:

    zou eerst dan maar eens een duidelijk omkeerpatroon afwachten
    Maak je ook gebruik van candlesticks? Nasdaq laat dan een hammer zien (ommekeer) en bij DJ een spinning top, wat kan duiden op de eerste tekenen van ommekeer, twijfel in de markt of de daling wel rechtvaardig is. Cijfers van 14:30 zullen de omkeer moeten bevestigen. Tot die tijd lekker in de zon zitten :) Overigens denk ik dat ie ook wel ff onder de 330 kan, 328 ofzo.
  15. [verwijderd] 30 juli 2010 10:42

    De werkloosheid in de VS moet een duidelijke kentering laten zien. Omdat de VS leading is vwb wereldeconomie hobbelen de Europese indexen daar achteraan.

    Lijntjes tekenen of whatever helpt mijn inziens weinig hieraan.

    Geen duidelijke verbetering in de VS-werkgelegenheidscijfers betekent mijn inziens GEEN doorbraak AEX.
  16. [verwijderd] 30 juli 2010 10:56
    Bas begeeft zich weer op glad ijs door de bodem te "voorspellen", en dat bevalt mij niet. ik wil dat hij gelijk heeft want ik zit long maar ben toch bang voor "Bas The Contra Indicator". Heb dat namelijk al vaak geconstateerd dit jaar.

    We zien het wel, tot de cijfers uit Amerika komen zal er wel niet veel gebeuren. Zijn de cjfers slecht of matig dan valt de AEX terug naar dat GAP van 321. Dan kan Bas weer schrijven "dit had ik niet verwacht" (begint zo langzamerhand een standaard zinnetje te worden). Zijn de cijfers boven verwachting dan komt Bas zijn spingplank in actie, hopelijk is die plank van goede soort hout & niet van spaanplaat of karton.

    Dus Bas DUIM OMHOOG.....of?
  17. forum rang 6 shortie 30 juli 2010 11:07
    @Dr Doom

    Als de duimen omhoog gaan dan gaan we juist naar beneden.... Dat hebben we de laatste 2 keer wel gezien en als Bas zeg dat de laatste bodem 323,50 is dan leg je stop-loss in ieder geval onder de 303,50 mocht je dan toch long willen gaan....
  18. aexman 30 juli 2010 11:25
    Maandopties augustus 2010

    Wat mij opvalt bij de maand optieseries is dat de put opties op de AEX vele malen duurder zijn als de call's ......zou dit te maken hebben met een mogelijk duikeling van de markt?

    Call 355 aug AEX index kost 0.30/0.35 eurocent
    Put 280 aug AEX inder kost 0,35/0,40

    Met een huidige stand van de index op 330

    Wie legt mij dit even uit?
140 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 ... 7 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.083
AB InBev 2 5.522
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.795
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.755
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.755
Aedifica 3 922
Aegon 3.258 322.935
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.895
Agfa-Gevaert 14 2.051
Ahold 3.538 74.343
Air France - KLM 1.025 35.117
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.043
Alfen 16 24.961
Allfunds Group 4 1.506
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.825
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.443
AMG 971 133.832
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.697
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.025
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.787
Arcelor Mittal 2.034 320.816
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.327
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.745
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.358
ASML 1.766 108.445
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 520
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.688
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.404

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 05 maart

    1. Inkoopmanagersindex diensten februari def. (Jap)
    2. Inkoopmanagersindex diensten Caixin februari (Chi)
    3. IMCD Q4-cijfers
    4. Adidas Q4-cijfers
    5. Bayer Q4-cijfers
    6. Industriële productie januari (Fra)
    7. Inkoopmanagersindex diensten februari def. (Spa, It, Fra, Du, EU, VK)
    8. Producentenprijzen januari (eur)
    9. Campbell's Q2-cijfers
    10. Foot Locker Q4-cijfers
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht