Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Aandeel Numico omhoog, maar wel kandidaat voor het strafbankje

19 Posts
| Omlaag ↓
  1. killswitch 14 augustus 2003 09:28
    Numico: hoge verliezen en negatief eigen vermogen

    Numico heeft het tweede kwartaal van 2003 afgesloten met een nettoverlies van 104 miljoen euro.

    Dat is nog eens andere koffie dan thee: in het tweede kwartaal van 2002 was er nog nettowinst, hoewel die een schamele 2 miljoen euro bedroeg. Het EBITA (nettoresultaat voor afschrijving van goodwill en buitengewone posten) bedroeg 88 miljoen euro negatief, waar een jaar eerder 53 miljoen euro positief werd behaald. Analisten voorzagen een winst van 44,1 miljoen euro
  2. Ghostly 14 augustus 2003 09:49
    tja waarom het aandeel dan ook nog omhoog gaat snap ik niet.
    zal ik ook wel nooit (willen) snappen.
  3. [verwijderd] 14 augustus 2003 11:17
    De resultaten van Numico zijn slechter dan slecht, maar zoals vaker het geval de laatste tijd blijken managers van Nederlandse bedrijven vooral uit te blinken in het aanscherpen van positieve verwachtingen.
  4. ziggy@stardust 14 augustus 2003 11:19
    Positieve verwachtingen t.a.v omzet in 2004.
    Babyvoeding zelfs 8-12% meer. Wat flinke extra stroomstoringen erbij en volgend jaar een babyboom en nog meer omzet.Dat ziet er goed uit.Nu de winst nog ??
    Gr.Ziggy
  5. Ghostly 14 augustus 2003 11:31
    men verwacht een omzetgroei van 7% per jaar bij de divisie babyvoeding en
    8% tot 12% bij klinische voeding vanaf 2004.
    en de schuld is nu pro forma 1,81 miljard euro.
    en dat is pas positief nieuws hihi
    op naar de 30 euro per aandeel.

    suk6 nicodemus


  6. [verwijderd] 14 augustus 2003 13:16
    Nu plots moet de babyvoeding de meubelen komen redden.Dat hadden ze eerder moeten weten toen ze hun cecemel en fristi verkocht hebben .Vitaminerommel in de V.S. was veel beter,dachten ze.

    Groeten
  7. forum rang 7 ffff 14 augustus 2003 13:26
    Toch heeft het mij wel verbaasd dat Numico niet op het moment dat het het diepst in de puree zat niet is overgenomen. Want het is natuurlijk wel een EERSTE KLAS BRAND NAME op gebied van zuigelingenvoeding. Als Nestle ooit de kans had die tent over te nemen, dan was het hat afgelopen half jaar geweest. Daarom had ik ze ook in portefeuille. En nu stijgen ze omdat ze al blij zijn dat ze hun oude stiel weer goed oppakken.
    Toch wel schandalig hoeveel miljarden zo'n Van der Wielen verprutst heeft en die gaat dan nog naar huis met een afscheidspremie van miljoennen Euro's. Er zijn zaken die ik nooit zal begrijpen. Bij Vivendi Universal zijn ze een proces tegen Messnier gestart en MET SUCCES. Die gaf zichzelf een oprotpremie van 20 miljoen Euro! Je moet maar durven. Hij had het besluit zelf ondertekend! Enfin, gisteren heeft de Parijse rechtbank dat toch eventjes tegengehouden.

    Peter
  8. Pietpaaltjes77 14 augustus 2003 14:22
    Jaja Daf en fokker hadden ook een sterke merktnaam. Alsof een bedrijf met sterke merken niet kapot kan gaan?

    Ik denk dat Numico ook nog redelijk wat goodwill op de balans heeft staan, deze moet ook nog eens afgeschreven worden.

    ook een groei van 12% hierop is erg frapant, voeding heeft namelijk de naam gestaag te groeien, dus is 12% in deze moeilijke tijd wel erg optimistisch. Ik wacht wel op de volgende winstwaarschuwing. Bedrijf kan zo de kant op gaan van Hagemeyer.
  9. killswitch 14 augustus 2003 14:54
    Klopt helemaal,

    Daarnaast geeft de bestuursvoorzitter aan dat er in Nederland wieinig is gebeurt op het gebied van Baby voeding.. In het buitenland (hij geeft als voorbeeld aan Frankrijk) is de ontwikeling el veel verder..

    Tussen de regels door lees ik dan dat Danone niet stil heeft gezeten in de babyvoeding. Numico heeft zich afgelopen jaar/jaren gefocussed op de pillen en voeding was de tweede viool..

    Danone daarin tegen is niet afgeweken van zijn strategie.en is innovatief bezig geweest..Numico moet/gaat/wil nu een inhaalslag maken....Zal dus sterk staan in het buitenland en heeft een volle tas met geld..

    Dat Numico niet is overgenomen in het nabije verleden zegt mij genoeg.....

  10. [verwijderd] 14 augustus 2003 14:56
    Dat die winstwaarschuwing er op deze ongeloofwaardige positieve verwachtingen komt, daar kun je inderdaad vergif op innemen.
    Ik ben ook benieuwd of de credit raters als S&P’s en Moody’s zo gemakkelijk mee zullen gaan in de luchtfietserij van Bennink c.s.
  11. [verwijderd] 14 augustus 2003 15:02
    Numico is net Ajax....

    ze spelen een slechte wedstrijd en toch winnen ze .....

    hoe dat nu kan.....

    en jij ooit een bedrijf gezien die zo snel zijn schuld kon aflossen (tot nu toe dan)

    Die Benninkmeijer geeft vertrouwen en dat is heel wat waard.....
  12. [verwijderd] 14 augustus 2003 19:59
    In Zwolle is Abbot gigantisch aan het uitbreiden op het gebied van klinische baby en volwassenen voeding,dit word straks ook grote marktpartij
    Ik geloof niets meer van deze fantasten,ik heb nog steeds het debakle van rexall voor ogen ondanks de waarschuwingen van dr Rath was dit een winstmaker nou we weten het,stelletje amateurs zijn het.mvrgr jo jo
  13. golden gecko 14 augustus 2003 22:44
    vd wielen heeft de het voedingbedrijf numico goed laten groeien van een half miljard euro naar 4,3 mld euro, alleen de voeding is wel gaan rotten. uiteindelijk is hij zelf met een oprot premie weggegaan. hij had er een puinhoop van gemaakt. punt uit. we moeten nu kijken hoe het er voor staat, het verleden telt als refertie maar nie over hoe de zaken nu gaan

    nu een ruim jaar met nieuw bestuur, wat hebben die gedaan?
    problemen erkent, plannen gemaakt, richting gekozen en nu in rap tempo alles aan het uitvoeren. niet verkeerd zoveel duidelijk.

    niet kernactiviteiten verkopen, gaat goed. unicity, rexall sundown, zuivelactiviteiten etc zijn al verkocht of de deal is bijna rond.

    gnc reorganiseren. gaat snel de goeie kant op (ebita winsten: Q4 '02; 1mln Q1 '03; 17mln Q2 '03; 31 mln euro). in mei 2004 is er duidelijkheid wat te doen met deze divisie, doelen gehaald; mooie winstgevende tak voor numico. zo niet proberen te verkopen voor mooi prijsje. helderheid alom.

    het werkkapitaal is verlaagd, alles om de schulden maar naar beneden te krijgen. ws in een jaar van 2,5 mld naar 1,5 mld euro ultimo 2003. ook nog iets wat het nieuwe bestuur voor elkaar heeft gekregen, een goede kredietfaciliteit die tijd geeft om alle schulden weer in proporties te brengen.
    dat het ev negatief is (of eerder was, nu weer positief) geen probleem volgens bennink, geen probleem voor de banken, dus wie zou er moelijk over doen behalve dat het een beetje raar staat.
    en ja, er staat nog wel een miljard aan immateriele activa op de balans. ook nie echt lekker.

    je kan nu zeggen dat numico's resultaten slecht zijn, maar de onderliggende lijn is sterk omhoog. de uitspraak van een ebita tussen de 340 en 360 is mijn inziens zo'n 100 mln te laag (we shall see)(ik ga uit van ebita exclusief bijzondere posten)

    ik vind numico nu te duur; bedrijfswaarde is 2,045 mld schuld plus beurswaarde van 166*16=2656 maakt totaal van 4,5 miljard euro, mij iets te veel. maar failliet gaat het zeker nie meer. dat hebben de huidige managers goed voor elkaar gekregen.

    het is beetje telegramstijl geworden maar de conclusie is duidelijk; het bedrijf numico is weer goed op de rails gezet, en met zo'n grote cashflow per jaar wordt het snel weer een krachtig bedrijf.

    gegroet,

    Edwin

    (edwinres@hotmail.com)
  14. [verwijderd] 15 augustus 2003 11:52
    Inderdaad, ruim 2 Miljard bedrijfsschuld.
    Elk stukje Numico torst daarmee €12,30 aan schuld met zich mee, met dito aflossings- en renteverplichtingen. En dat in een onzekere bedrijfssituatie.

    Numico behaalt weliswaar aardige marges op baby- en klinische voeding, maar dat nodigt uit tot extra concurrentie. Danone en Nestlé hebben al stappen aangekondigd, met name ook op de Nederlandse markt.
    Was het niet Nutreco dat zich een paar jaar terug nog rijk rekende met haar hoge zalmproductie die tegen hoge winstmarges konden worden verkocht. Die zagen ook even over het hoofd dat dit wel nieuwe productie moest uitlokken.
  15. killswitch 20 augustus 2003 11:43
    Wat heeft Numico, dat Unilever, Nestle en Danone niet hebben?

    * los van een K/W die stijgt als een raket
    * een schulden positie waar je U tegen zegt
    * een positie in de markt die ze 3 jaar links hebben laten liggen
    * een CEO die dit probleem op gaat lossen door innovatief bezig te zijn in de markt waar hij 3 jaar lang niet in heeft geinvesteerd.

    Ik snap niet waarom deze terminale patient er als een raket van door gaat...

    Wie weet er wat?!?!?
  16. golden gecko 20 augustus 2003 14:51
    ten eerste moesten alle shorters er weer uit, en dat is onderhand wel gelukt met zo'n stijging. ten tweede is het deze tijd de return of the losers, net zoals buhrmann, ahold, getronics en corus. het lijkt wel alsof er nieuwe lucht in de koersen komt.

    terecht dat het weer flink omhoog is gegaan zoals ik al eerder meldde, maar dit mijn inziens te ver doorgeschoten. (als numico slim is gooit het nu 40 mln aandelen de markt op om de schuldenpositie te verbeteren)

    trouwens, ik dacht dat de overige voedingsbedrijven ook wel een flinke schuld hebben, zeker weten doe ik in ieder geval van unilever.

    Misschien leuk om de put optie okt 15 te proberen, nie al te duur denk ik.

    groet

    Ed.
    (edwinres@hotmail.com)
19 Posts
|Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.012
AB InBev 2 5.495
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.528
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.588
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.731
Aedifica 3 903
Aegon 3.258 322.687
AFC Ajax 538 7.087
Affimed NV 2 6.289
ageas 5.844 109.887
Agfa-Gevaert 14 2.049
Ahold 3.538 74.330
Air France - KLM 1.025 35.024
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.036
Alfen 16 24.692
Allfunds Group 4 1.469
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 405
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.819
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.836 242.927
AMG 971 133.205
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.687
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 490
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.975
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 381
Arcadis 252 8.767
Arcelor Mittal 2.033 320.660
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.295
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.730
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.089
ASML 1.766 106.482
ASR Nederland 21 4.452
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 485
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.647
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.392

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 17 februari

    1. Economische groei Q4 vlpg (Jap)
    2. Handelsbalans december (eur)
    3. Wall Street gesloten op Presidents' Day volitaliteit verwacht
  2. 18 februari

    1. Reserve Bank of Australia rentebesluit (Aus)
    2. Greenyard Q3-cijfers
    3. Werkloosheid december (VK)
    4. Inflatie januari def. (Fra)
    5. ZEW economisch sentiment februari (Dld)
    6. Baidu Q4-cijfers (Chi)
    7. Empire State index februari (VS)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht