Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel
Aandeel

Aegon BMG0112X1056

Laatste koers (eur)

6,226
  • Verschil

    -0,038 -0,61%
  • Volume

    1.866.025 Gem. (3M) 4,3M
  • Bied

    6,200  
  • Laat

    6,260  
+ Toevoegen aan watchlist

Aegon; mei 2014

781 Posts
Pagina: «« 1 ... 21 22 23 24 25 ... 40 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 18 mei 2014 19:44
    Nick Bakker is redacteur-in-opleiding bij IEX.nl. Nick Bakker kan posities innemen op de financiële markten. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie aan de auteur is welkom.

    Een nieuwe !!

    Maar waarom 'Bakker" ?
  2. [verwijderd] 18 mei 2014 22:13
    quote:

    elf schreef op 18 mei 2014 19:44:

    Nick Bakker is redacteur-in-opleiding bij IEX.nl. Nick Bakker kan posities innemen op de financiële markten. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie aan de auteur is welkom.

    Een nieuwe !!

    Maar waarom 'Bakker" ?
    Omdat hij Nick heet. :)
  3. [verwijderd] 18 mei 2014 22:49
    De arrogantste uitspraak van de week(tot nu toe want er komen er nog meer na het optimisme van Lex(waarmee komt 'ie tpouwens de volgende keer weer aan ?):

    Chery: 'Ajax zou bij me passen'

    AEGON ook dan maar ?
  4. forum rang 7 mvliex 1 19 mei 2014 08:21
    Concurrentie drukt rente op hypotheken

    Pieter Lalkens, Ivo Bökkerink
    zaterdag 17 mei 2014, 05:13
    update: zaterdag 17 mei 2014, 11:13


    De rente op hypotheken daalt flink door de toegenomen concurrentie tussen geldverstrekkers. Steeds meer verzekeraars en pensioenfondsen investeren hun geld in Nederlandse hypotheken. In de hypotheekmarkt leeft de verwachting dat de concurrentieslag dit jaar zal aanhouden. ‘Er zit weer leven in de brouwerij’, zegt directeur Paul van der Meijs van De Hypotheker, de grootste hypotheekketen van Nederland.

    Nadat eerst de grote verzekeringsconcerns vorig jaar een offensief hadden ingezet, ziet hij nu ook kleinere verzekeraars en pensioenfondsen geld in hypotheken steken. ‘Wij kunnen nu advies geven over een groter aantal aanbieders. Dat komt de consument ten goede.’

    Pensioenfondsen en verzekeraars
    Gisteren verlaagde de Belgische aanbieder Argenta Spectrum zijn tienjarige hypotheekrente naar 3,4%. Twaalf maanden geleden bedroeg de scherpste tienjaarsrente voor hypotheken volgens een opgave van De Hypotheker nog 3,95%.

    De banken bevestigen de scherpere concurrentie. ‘ING ziet inderdaad meer concurrentie nu de markt voorzichtig aantrekt’, zegt een woordvoerder. Voorlopig komt die concurrentie van binnenlandse pensioenfondsen en verzekeraars en minder van nieuwe buitenlandse partijen.

    Beleggen via een fonds
    Pensioenfondsen beleggen meestal niet rechtstreeks in hypotheken, maar via een fonds. Hun toegenomen interesse valt af te lezen aan het hypothekenfonds van Aegon. Pensioenfondsen hebben daarin al €?450 mln belegd. Volgens een woordvoerder van Aegon zal het plafond van €?500 mln van het fonds waarschijnlijk worden verhoogd gezien de sterke vraag.

    Volgens Bouwe Kuik, adviseur bij IG&H Consulting, zijn hypotheken interessante beleggingen. ‘De huizenprijzen zijn sterk gedaald en dalen waarschijnlijk niet verder. Daarnaast zijn de verstrekkingsnormen flink aangescherpt. Dat biedt beleggers een interessant rendement bij een relatief laag risico.’

    Verdiencapaciteit op peil houden
    Ook tussen de banken zelf is de concurrentie toegenomen. Uit cijfers van IG&H blijkt dat in de eerste drie maanden van dit jaar Rabobank als grootste verstrekker van de troon werd gestoten door ING. De cijfers betreffen de nieuwe hypotheekverstrekkingen.

    Kuik van IG&H Consulting verwacht echter dat Rabo in het tweede kwartaal weer marktaandeel gaat winnen. ‘Hun rente­tarieven zijn lager dan in het vierde kwartaal van vorig jaar.’ Banken zijn volgens hem weliswaar niet uit op vergroting van hun marktaandeel, maar willen wel hun verdiencapaciteit op peil houden.

    Ten koste van de marge
    De grootste groeier in de hypotheekmarkt in de eerste drie maanden, was NIBC. De Haagse bank is sinds vorig jaar weer actief in hypotheken en heeft met een scherpe rente zijn marktaandeel in nieuwe verstrekkingen met 3,4 procentpunt zien toenemen. De bank kwam hiermee in de top 10 van nieuwe verstrekkingen terecht.

    De scherpere concurrentie gaat wel ten koste van de marge die banken maken op hypotheken, zegt financieel bestuurder Kees van Dijkhuizen van ABN Amro. ‘De marges liggen nog wel hoger dan die van vóór de financiële crisis.’

    Lange rente verder omlaag
    Als de Europese Centrale Bank eventueel later dit jaar de rente verder verlaagt, zal volgens Van Dijkhuizen de lange rente (een jaar of langer) uiteindelijk ook nog verder omlaag gaan. De lange rente is bepalend voor de hypotheekrente.
  5. [verwijderd] 19 mei 2014 08:46
    quote:

    mvliex 1 schreef op 19 mei 2014 08:25:

    Bijlage
    Zolang er maar marge blijft maakt het niet uit maar die zou bij bijvoorbeeld 10-jarige leningen wel eens kunnen verdampen.
  6. forum rang 7 mvliex 1 19 mei 2014 08:53
    quote:

    elf schreef op 19 mei 2014 08:46:

    [...]

    Zolang er maar marge blijft maakt het niet uit maar die zou bij bijvoorbeeld 10-jarige leningen wel eens kunnen verdampen.
    Dat hangt af van de wijze van funding. Als je nu voor 10 jaar aantrekt en voor 10 jaar uitleent en je hebt nu marge, dan blijft 'ie (los van de-/inflatoire ontwikkelingen maar die heeft iedereen).
  7. [verwijderd] 19 mei 2014 09:34
    quote:

    mvliex 1 schreef op 19 mei 2014 08:53:

    [...]

    Dat hangt af van de wijze van funding. Als je nu voor 10 jaar aantrekt en voor 10 jaar uitleent en je hebt nu marge, dan blijft 'ie (los van de-/inflatoire ontwikkelingen maar die heeft iedereen).
    Maar dan moet je wel de omvang van de toekomstige behoefte goed inschatten en ook goed op de mogelijke toekomstige renteveranderingen letten.

    (of je rendement op beleggingen in het oog houden.....)
  8. forum rang 7 mvliex 1 19 mei 2014 10:18
    quote:

    ruud+ schreef op 19 mei 2014 09:47:

    [...]
    Nog even geduld, de 50 komt ook wel weer..
    Ik hoop toch echt dat 'ie niet meer beneden de € 6 zakt.....
    ;-)
  9. [verwijderd] 19 mei 2014 10:24
    quote:

    mvliex 1 schreef op 19 mei 2014 10:18:

    [...]

    Ik hoop toch echt dat 'ie niet meer beneden de € 6 zakt.....
    ;-)
    Ik denk het niet, ING is de grootste klappenvanger.
  10. oompje24 19 mei 2014 10:29
    quote:

    mvliex 1 schreef op 19 mei 2014 10:18:

    [...]

    Ik hoop toch echt dat 'ie niet meer beneden de € 6 zakt.....
    ;-)
    Maakt voor jou niets uit.
    Lager kan jij toch niet zakken in de beurscompetitie.
    Lol.
781 Posts
Pagina: «« 1 ... 21 22 23 24 25 ... 40 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursduivel.be

Al abonnee? Log in

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 06 februari

    1. Ondernemersvertrouwen eerste kwartaal (NL)
    2. Lotus Bakeries cijfers vierde kwartaal
    3. ArcelorMittal Q4-cijfers
    4. ING Q4-cijfers
    5. Carlsberg Q4-cijfers (Dee)
    6. Siemens Healthineers Q1-cijfers (Dld)
    7. Société Générale Q4-cijfers (Fra)
    8. AstraZeneca Q4-cijfers
    9. Fabrieksorders december (Dld)
    10. Detailhandelsverkopen december (eur)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht