san marco schreef op 21 mei 2015 14:43:
Dit is ook een reden waarom automakers not-amussed zullen zijn door overname HERE door google
De Amerikaanse geheime dienst NSA hackt verkeer naar Google Play en de app-winkel van Samsung om smartphones te infecteren met spyware.
Dat blijkt uit documenten van klokkenluiderd Edward Snowden, waar The Intercept over bericht.
De NSA heeft de plannen voor de grootschalige hack tussen november 2011 en februari 2012 gemaakt. De geheime dienst gebruikt de hacktool Xkeyscore om internetverkeer van smartphones te identificeren en vervolgens het verkeer naar Google Play en de app-winkel van Samsung eruit te filteren.
Vervolgens hackt de NSA de verbinding van de smartphone of tablet om malafide software naar het apparaat te versturen. De spyware verzamelt gegevens en verstuurt de data naar de NSA zonder dat de gebruiker hier weet van heeft.
Een hack waarbij data tussen twee partijen wordt onderschept en misbruikt, wordt een man-in-the-middle-aanval genoemd. Ook een Nederlandse server die zorgde voor app-downloads was doelwit van de NSA.
Google en Samsung willen beiden niet op het nieuws reageren.