Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

D'Ieteren boekt hogere omzet

D'Ieteren heeft in het eerste kwartaal van 2016 een hogere omzet geboekt. Dit meldde het Belgische automotivebedrijf donderdag.

Het concern, actief in 33 landen, boekte over de eerste drie maanden van dit jaar een omzetstijging van 4,6 procent.

"Een bemoedigende start van het jaar, waarbij beide activiteiten positieve omzettrends lieten zien", aldus het management van D'Ieteren.

De divisie D'Ieteren Auto, dat merken als Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Lamborghini, Bugatti, Porsche en Yamaha distribueert in België, boekte een omzetstijging van 1,0 procent. Belron, het andere segment dat geconcentreerd is op de wereldwijde markt in glasherstel en vervanging met merken als Carglass, realiseerde een 8,5 procent hogere omzet, waarvan 6,0 procent autonoom.

Het concern realiseerde een dubbelcijferige omzetgroei in de Verenigde Staten in het afgelopen kwartaal, maar dit werd vervolgens gedeeltelijk geniet gedaan door hoge kosten voor investeringen om aan marktaandeel te winnen, aldus het concern.

Outlook

Voor het volledige jaar blijft D'Ieteren een bescheiden autonome omzetgroei voorzien, ondanks aanhoudende negatieve onderliggende markttrends in Europa. Het operationeel resultaat uit voortgezette activiteiten zal zich naar verwachting stabiel tot licht lager ontwikkelen. In 2015 bedroeg dit resultaat 212,1 miljoen euro.

Het aandeel D'Ieteren koerste donderdag in Brussel 1,2 procent hoger op 41,38 euro.

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. ACEA: meer nieuwe auto's verkocht in Europa in december
  2. Extra schuld is geen goed nieuws voor D'Ieteren

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
D'IETEREN GROUP kopen verkopen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 25 februari

    1. Ackermans & Van Haaren Q4-cijfers
    2. Economische groei vierde kwartaal def (Dld)
    3. Home Depot Q4-cijfers (VS)
    4. Case Shiller huizenprijzen december (VS)
    5. Consumentenvertrouwen CB maart (VS)
    6. ASMI Q4-cijfers volitaliteit verwacht
    7. AMC Entertainment Q4-cijfers (VS)
  2. 26 februari

    1. JDE Peet's Q4-cijfers
    2. Wolters Kluwer Q4-cijfers
    3. AB InBev Q4-cijfers
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht