(ABM FN) Aandeelhouders van AkzoNobel hebben donderdag met alle agendapunten van de buitengewone vergadering ingestemd, waarmee zij onder meer hun steun uitspraken voor de afsplitsing van de tak Specialty Chemicals. Dit maakte AkzoNobel na afloop van de bijeenkomst bekend.
Aandeelhouders konden tijdens de Bava stemmen ook over een aantal benoemingen stemmen.
Nu er goedkeuring is, zal AkzoNobel verder gaan met de plannen voor Specialty Chemicals. Dit kan resulteren in een verkoop, maar ook in een beursgang. Indien dit laatste scenario het wordt, dan zal dit in een aparte vergadering worden voorgelegd aan de aandeelhouders, zo zei AkzoNobel eerder al.
"Het tweesporenbeleid garandeert de gewenste flexibiliteit die nodig is om een optimaal resultaat voor aandeelhouders en andere belanghebbenden te behalen evenals zekerheid over de tenuitvoerlegging", aldus het bedrijf.
AkzoNobel wil een "groot deel" van de opbrengst van de afsplitsing ten goede laten komen aan aandeelhouders. Nu er goedkeuring van de aandeelhouders is voor de plannen, keert het bedrijf als voorschot 1 miljard euro uit in contanten in de vorm van een speciaal dividend. Dit wordt uitgekeerd op 7 december.
Verder keurden de aanwezige aandeelhouders de benoemingen van Sue Clark, Patrick Thomas en Michiel Jaski als commissaris goed en kan Maarten de Vries volgend jaar per 1 januari aan de slag als financieel directeur van AkzoNobel.
Conform de verwachting van analisten werden alle agendapunten goedgekeurd.
Analist Joost van Beek van InsingerGilissen wees er voorafgaand aan de Bava al op dat AkzoNobel waarschijnlijk met de belangrijkste aandeelhouders heeft gesproken over de heikele agendapunten. Hierdoor was de kans op vuurwerk volgens de analist klein.
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden