Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Leasinvest ziet winst per aandeel stijgen

(ABM FN) Leasinvest heeft in het derde kwartaal van 2019 meer winst geboekt op EPRA-basis en verwacht dat een stabiel dividend haalbaar is. Dit maakte de vastgoedvennootschap vrijdag nabeurs bekend.

“Een jaar na de kapitaalverhoging van oktober 2018 wordt duidelijk dat de opgehaalde middelen goed geïnvesteerd werden waardoor de EPRA winst per aandeel zelfs met 4 procent gestegen is", zei CEO Michel Van Geyte in reactie op de resultaten. "Onze meest recente investering in 2 retailparken in Oostenrijk zal hier in de toekomst nog verder toe bijdragen", aldus de CEO.

Leasinvest boekte een EPRA winst van 25,1 miljoen euro in het afgelopen kwartaal, een stijging van 25,3 procent op jaarbasis. Per aandeel betekende dit een stijging van 5,08 euro naar 5,31 euro per aandeel.

De nettowinst steeg ook mee van 27,2 miljoen euro naar 39,6 miljoen euro ofwel 6,69 euro per aandeel. Vorig jaar in dezelfde periode was de winst per aandeel nog 5,51 euro.

Leasinvest wees verder op een daling van de financieringskosten. Die gingen van 2,59 procent naar 2,27 procent.

De bezettingsgraad van de portefeuille daalde wel van 94,26 procent van eind december vorig jaar naar 93,23 procent op 30 september 2019.

Outlook

In 2019 mikt Leasinvest op hogere huurinkomsten dan in 2018 terwijl de financieringskosten in lijn blijven liggen met vorig jaar. Het management zal een dividend uitkeren dit jaar dat minimaal 5,10 euro per aandeel bedraagt.

Het aandeel Leasinvest sloot vrijdag 2,0 procent lager op 120,00 euro.

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Nextensa verkoopt aandelen Wereldhave
  2. Nextensa schrijft rode cijfers

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
NEXTENSA kopen verkopen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 21 februari

    1. Duitse verkiezingen (op 23 februari)
    2. Inflatie januari (Jap)
    3. Samengestelde inkoopmanagersindex februari (Jap)
    4. Investeringen december (NL)
    5. Prijzen bestaande koopwoningen januari (NL)
    6. Heijmans Q4-cijfers
    7. Cofinimmo Q4-cijfers
    8. Brunel Q4-cijfers
    9. Detailhandelsverkopen januari (VK)
    10. Samengestelde inkoopmanagersindex februari (Fra)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht