Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Meer omzet voor Miko

(ABM FN) Miko heeft in 2019 meer omzet gegenereerd, hoewel dit niet werd vertaald in meer winst. Dit bleek woensdag nabeurs uit de halfjaarcijfers van de koffieservice- en kunststofverpakkingsspecialist.

De omzet steeg met 7 procent naar net geen 225 miljoen euro. De EBITDA liep op van 25,6 miljoen naar 30,0 miljoen euro. Onder de streep restte een winst van 7,1 miljoen euro, wat beduidend slechter was dan de 9,3 miljoen euro in 2018.

Miko wees op een earn out die in 2018 werd afgesproken met The Office Coffee Company. Op basis van de resultaten in 2019 viel die uitkering "beduidend" hoger uit dan voorzien. "Volgens IFRS 3 moet dit verschil 'per direct' in kost worden genomen en is verrekening op niveau goodwill niet toegelaten."

In de eerste jaarhelft van 2019 steeg de omzet nog met 6,5 procent tot 114,5 miljoen euro en de nettowinst met 6,7 procent tot 5,6 miljoen euro.

Segmenten

In het koffiesegment groeide de omzet met 11 procent en daarmee is dit segment goed voor 54,5 procent van de groepsomzet. "Bij nagenoeg alle koffieservicedochters werd straffe koffie geschonken", verklaarde Miko.

Bij de kunststofverwerkingtak steeg de omzet met 2,6 procent op jaarbasis tot 102,2 miljoen euro. In de eerste zes maanden daalde de omzet juist nog met 4 procent, vooral door eenmalige kosten voor een nieuw groot project, dat pas in de tweede helft van het jaar positief ging bijdragen.

Bij de halfjaarcijfers maakte Miko melding van het wegvallen van een grote Indonesische opdracht. "Dit werd gecompenseerd doordat er ook hier voor de eerste keer een groot margarineproject werd binnengehaald. Tevens zit de verkoop van verpakking voor drink yoghurt er in de lift", aldus Miko.

Vooruitzichten

"Over de resultaten van 2019 zijn we tevreden. De impact van COVID-19, dat ondertussen werd uitgeroepen tot pandemie, dwingt evenwel tot voorzichtigheid omdat het meteen een impact zal hebben op onze koffieserviceafdeling die vooral actief is in de horeca en kantoren", zei CEO Frans Van Tilborg in een toelichting.

Dit is ook reden voor Miko om over 2019 geen dividend uit te keren.

"Ondertussen zullen wij wel onze activiteiten voortzetten om zo onze rol in de voedingsketen te blijven spelen."

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Nieuwe CEO voor Miko
  2. Beursblik: KBC Securities verlaagt koersdoel Miko

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Miko kopen verkopen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 14 februari

    1. Theon Q4-cijfers
    2. Hermes Q4-cijfers (Fra)
    3. Umicore Q4-cijfers
    4. Consumptie huishoudens december (NL)
    5. Economische groei vierde kwartaal vlpg (NL)
    6. Internationale handel december (NL)
    7. Economische groei vierde kwartaal 2e raming (eur) volitaliteit verwacht
    8. Moderna Q4-cijfers (VS)
    9. Detailhandelsverkopen januari (VS)
    10. Importprijzen januari (VS)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht