Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Brussel naar verwachting lager van start

Brussel naar verwachting lager van start

(ABM FN) De Brusselse beurs gaat donderdag naar verwachting lager van start. De Bel20 index sloot woensdag na een volatiel handelsverloop nog 1,8 procent hoger op 2.919,65 punten, en borduurde daarmee voort op de winsten van dinsdag, toen de index maar liefst 7,6 procent won.

Wall Street zette dinsdag zelfs de grootste stijging sinds 1933 neer, en hoofdgraadmeter S&P 500 zat woensdag wederom in de lift, met een winst van 1,2 procent. De Dow Jones index koerste tijdens de tweedaagse rally 13 procent hoger.

De S&P 500 noteerde woensdagavond in het laatste handelsuur zelfs meer dan vijf procent hoger, maar vlak voor het slot werd een groot deel van de winst prijsgegeven nadat de democratische senator Bernie Sanders dreigde zijn steun voor het economische noodpakket te willen opschorten. 

De Amerikaanse Senaat stemde vannacht in Washington evenwel toch unaniem in met een steunpakket ter waarde van 2 biljoen dollar, om de economische schade van de coronacrisis op te vangen. De wet moet morgen nog wel worden goedgekeurd door het Huis van Afgevaardigden. Dit zal waarschijnlijk geen problemen opleveren.

De Amerikaanse beurzen anticipeerden de afgelopen twee handelsdagen al op de goedkeuring van het ongekende stimuleringspakket.

"De stimuleringsmaatregelen zullen de kredietmarkt ontgrendelen en fungeren als meewind voor de aandelenmarkten“, zei analist Adam Crisafulli van Vital Knowledge. Maar de markt "beweegt duidelijk veel sneller dan de onderliggende fundamentals en net zoals de scherpe dalingen in eerdere sessies overdreven waren, zullen ook de herstelbewegingen dat zijn".

De 880 pagina's tellende wetgeving voorziet onder meer in rechtstreekse betalingen aan Amerikanen die economisch getroffen zijn door het coronavirus, opgehoogde werkloosheidsuitkeringen, leningen en subsidies aan bedrijven en meer middelen voor gezondheidszorg voor ziekenhuizen, staten en gemeenten.

De mei-future voor een vat West Texas Intermediate sloot woensdag 2,0 procent hoger op 24,49 dollar op de New York Mercantile Exchange. Het muntpaar euro/dollar noteert vanochtend op 1,0899.

In Azië nemen beleggers vanochtend gas terug en het beeld is overwegend negatief. Positieve uitschieter is de beurs in Sydney met een winst van 2,3 procent. Hongkong en Seoel verliezen minder dan een procent, terwijl Tokio met 4,5 procent flink prijs geeft.

Bedrijfsnieuws

Umicore besloot vanwege het coronavirus het dividend te verlagen. 

Bekaert heeft maatregelen getroffen vanwege de corona-uitbraak. De ontwikkeling van de vraag en het stilleggen van fabrieken zal onze resultaten in de eerste helft van het jaar significant raken

De omzet van Fluxys steeg in 2019 van 503,2 naar 531,0 miljoen euro. De nettowinst ging omhoog tot 69,5 miljoen tegen 54,5 miljoen in 2018. 

De omzet van protontherapiespecialist IBA steeg afgelopen jaar met 9,8 procent tot 282,6 miljoen euro. De nettowinst kwam uit op 7,6 miljoen euro, tegenover een verlies van 4,4 miljoen in 2018.

Biocartis gaf aan dat de overheidsmaatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan "mogelijk" invloed zal hebben op de outlook voor 2020.

De omzet van Miko steeg in 2019 met 7 procent naar net geen 225 miljoen euro. De EBITDA liep op van 25,6 miljoen naar 30,0 miljoen euro. Miko besloot geen dividend uit te keren.

Qrf zegt voldoende bewapend te zijn in termen van liquiditeit en solvabiliteit voor de coronaviruscrisis, zelfs als die lang zou duren, en kijkt met kopersogen naar de markt.

Atenor vond een nieuwe huurder voor het Váci Greens gebouw E in Boedapest. Een niet bij naam genoemde softwareontwikkelaar tekende voor de huur van 7.500 vierkante meter.

Bone Therapeutics benoemde Stefanos Theoharis als nieuwe Chief Business Officer.

Slotstanden Wall Street

De toonaangevende S&P 500 index steeg woensdag 1,2 procent tot 2.475,56 punten, de Dow Jones index won 2,4 procent tot 21.200,55 punten en de Nasdaq sloot 0,5 procent lager op 7.383,30 punten.

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
BEL 20 kopen verkopen
BEL Mid kopen verkopen
BEL Small kopen verkopen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 14 februari

    1. Theon Q4-cijfers
    2. Hermes Q4-cijfers (Fra)
    3. Umicore Q4-cijfers
    4. Consumptie huishoudens december (NL)
    5. Economische groei vierde kwartaal vlpg (NL)
    6. Internationale handel december (NL)
    7. Economische groei vierde kwartaal 2e raming (eur) volitaliteit verwacht
    8. Moderna Q4-cijfers (VS)
    9. Detailhandelsverkopen januari (VS)
    10. Importprijzen januari (VS)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht