Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Texaf merkt vooralsnog weinig van corona

(ABM FN) Texaf ondervindt vooralsnog weinig impact van de corona-uitbraak. Dit maakte de investeerder in Congo vrijdag voorbeurs bekend.

Vooralsnog betalen alle huurders hun huur en de zandsteenmijn in Kinshasa is nog altijd open, hoewel er wel met minder mensen wordt gewerkt.

In het eerste kwartaal bedroegen de huurinkomsten 4,9 miljoen euro. De mijn was goed voor een omzet van 0,6 miljoen euro. Daarmee steeg de mijnomzet met 47 procent op jaarbasis en de huurinkomsten lagen 5 procent hoger dan vorig jaar. De hogere huren waren onder meer te danken aan een aantal nieuwe huizen die in de verhuur gingen.

Vanwege het coronavirus zijn de digitale campus en het culturele centrum Bilembo van Texaf wel gesloten.

De vraag is nu hoe lang de maatregelen om de virusuitbraak in te dammen zullen duren en of deze nog worden uitgebreid.

Texaf wees op de kaspositie van 9,3 miljoen euro en een ongebruikt bankkrediet van 1,5 miljoen euro. De bankschuld bedraagt 3,5 miljoen euro en moet in de komende drie jaar worden terugbetaald.

Op 12 mei houdt Texaf de jaarvergadering. Maar vanwege de corona zal deze niet fysiek bij te wonen zijn.

De aandeelhouders kunnen op 12 mei onder meer stemmen over het dividend van 1,16 euro per aandeel. Dat is 20 procent meer dan het  dividend over 2018.

Een groep grote aandeelhouders heeft al aangegeven het dividend voor ten minste 50 procent weer terug te investeren in het bedrijf.

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Record EBITDA vastgoeddivisie Texaf
  2. Huurinkomsten Texaf 16 procent omhoog

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Texaf kopen verkopen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 03 maart

    1. Ekopak Q4-cijfers
    2. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Jap)
    3. Inkoopmanagersindex industrie Caixin februari (Chi)
    4. Omzet detailhandel januari (NL)
    5. Inflatie februari vlpg (NL)
    6. Inkoopmanagersindex industrie februari (NL)
    7. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Fra)
    8. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (Dld)
    9. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (eur)
    10. Inkoopmanagersindex industrie februari def. (VK)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht