(ABM FN) De Brusselse beurs gaat dinsdag naar verwachting in het groen van start. Futures op de Euro Stoxx 50 index wezen een uur voor de beursgong op een winst van 0,6 procent.
Maandag deed Brussel het nog rustig aan met een winst van 0,2 procent op 3.383,27 punten. Europese beleggers waren voorzichtig door een snelle toename van het aantal coronabesmettingen wereldwijd.
De zorgen in de markt over het stijgende aantal coronavirusgevallen in landen als China, Duitsland en de Verenigde Staten werden maandag door Amerikaanse beleggers juist naast zich gelegd, nadat onder meer cijfers wezen op een sneller herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt dan economen hadden verwacht.
"Het lijkt erop dat de angst is verdwenen", merkte marktanalist David Madden van CMC Markets op. "De stijging [van het aantal besmettingen] zal het vertrouwen in de markt waarschijnlijk niet vergroten", maar de situatie lijkt volgens hem in niets op de paniek in februari en maart.
De Nasdaq index op Wall Street sloot maandagavond met een stijging van meer dan een procent zelfs voor de twintigste keer dit jaar op een recordniveau. De techmastodonten Apple en Microsoft trokken de kar met winsten van bijna 3 procent en ook deze aandelen sloten op een all time high. Beide bedrijven hebben nu een beurswaarde van meer dan 1.500 miljard dollar.
Maandag vond de Worlwide Developers Conference van Apple plaats. Vanwege het coronavirus organiseerde de techreus het evenement volledig online. Apple kondigde nieuwe versies aan van het besturingssysteem van de iPhone en iPad. Bovendien verbreekt het bedrijf de banden met Intel. Apple wil zelf namelijk chips maken voor Mac-computers en Macbooks. Dat doet het al voor de iPhone.
De handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China is ondertussen nog volledig intact. Dit stelde de Amerikaanse president Donald Trump maandagavond laat op Twitter.
Kort daarvoor had handelsgezant Peter Navarro in een interview met tv zender Fox gezegd dat een handelsdeal juist van tafel was. "It's over". De Amerikaanse futures daalden direct na de uitspraak 400 punten. Navarro verklaarde later dat zijn uitspraak verkeerd was geïnterpreteerd, waarna de futures weer herstelden.
Ook de Aziatische beurzen reageerden kortstondig op de verwarrende berichtgeving. Uiteindelijk vonden de hoofdindices wel weer de weg omhoog, waarbij de beurzen in Hongkong en Tokio aan kop gingen met winsten van ongeveer 1 procent.
Op een settlement van 40,46 dollar werd een vat West Texas Intermediate maandag 1,8 procent meer waard. In de Aziatische handel vanochtend komt daar ruim een half procent bij. Het muntpaar euro/dollar noteerde daarnaast vanochtend op 1,1267.
Beleggers hebben vandaag oog voor de vrijgave van de voorlopige samengestelde inkoopmanagersindices voor juni, die in d loop van de handelsdag in Europa en Amerika worden vrijgegeven.
Bedrijfsnieuws
Roularta Media Group bracht een bindend bod uit op de tv-weekbladen Moustique en Télé Pocket. Er werden geen financiële details bekend gemaakt door Roularta.
Cinionic, een cinema-joint venture van Barco, is van plan meer bioscopenschermen van Kinepolis te voorzien van de nieuwe RGB+ lasertechnologie.
Slotstanden Wall Street
De toonaangevende S&P 500 index sloot maandag 0,7 procent in het groen op 3.177,86 punten, terwijl de Dow Jones index 0,6 procent steeg tot 26.024,96 punten. Techbeurs Nasdaq sloot 1,1 procent hoger op 10.056,48 punten.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden