(ABM FN-Dow Jones) Salesforce heeft een sterk tweede kwartaal achter de rug en verhoogde daarom de outlook voor het hele jaar. Dit bleek dinsdagavond nabeurs uit de cijfers van de Amerikaanse specialist in cloud-software.
De nettowinst kwam afgelopen kwartaal uit op 2,63 miljard dollar, ofwel 2,85 dollar per aandeel, terwijl de omzet met 30 procent steeg tot 5,15 miljard dollar. Een jaar geleden was dit krap 4 miljard dollar.
De aangepaste winst kwam uit op 1,44 dollar per aandeel, vergeleken met slechts 0,66 dollar per aandeel een jaar geleden.
De consensus samengesteld door FactSet rekende op een aangepaste winst per aandeel van 0,67 dollar op een omzet van 4,9 miljard dollar.
Salesforce zelf mikte op een winst van 0,66 of 0,67 dollar per aandeel, met een omzet van circa 4,9 miljard dollar.
CEO Marc Benioff wees er in een toelichting op dat het om één van de beste kwartalen in de geschiedenis van zijn bedrijf gaat, terwijl de wereld wordt getroffen door verschillende crises.
Outlook
Voor het hele boekjaar rekent Salesforce op een omzet van 20,7 miljard tot 20,8 miljard dollar. Terwijl het eerder op 20 miljard dollar mikte.
De aangepaste winst per aandeel zal tussen de 3,72 en 3,74 dollar uitkomen, denkt Salesforce. Eerder werd nog gerekend op 2,93 tot 2,95 dollar per aandeel.
Aan deze winst draagt het lopende kwartaal volgens Salesforce 0,73 tot 0,74 dollar per aandeel bij, op een omzet van 5,25 miljard dollar. Daarmee ligt de omzetraming voor dit kwartaal een stuk hoger dan analisten hadden verwacht.
Analisten rekenen voor het hele jaar op een aangepaste winst per aandeel van 2,97 dollar op een omzet van 20,01 miljard dollar.
Het aandeel Salesforce zal worden opgenomen in de Dow Jones Industrial Average.
Het aandeel opent vermoedelijk 13 procent hoger.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden