Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Stabiele cijfers Accentis

(ABM FN) Accentis heeft in de eerste zes maanden van het jaar vrijwel stabiele resultaten geboekt. Dit bleek uit de cijfers die de vastgoedholding maandagavond publiceerde.

“Ondanks de speciale omstandigheden kunnen wij tevreden terugblikken op de eerste jaarhelft van 2020”, zei Accentis in een toelichting op de cijfers. 

De huuropbrengsten stegen op jaarbasis van 6,2 miljoen naar 6,5 miljoen euro. 

De EBITDA ging van 4,6 miljoen naar 5,1 miljoen euro, terwijl de EBIT iets daalde van 4,9 miljoen  naar 4,8 miljoen euro. 

Het nettoresultaat bedroeg 3,1 miljoen euro, tegenover 2,8 miljoen euro een jaar eerder. 

Outlook 

Accentis verwacht dit jaar meer huurinkomsten. Het bedrijf mikt op brutohuurinkomsten ter waarde van 13,4 miljoen euro. Een jaar eerder was dit nog 12,3 miljoen euro. 

“De tweede COVID-19-golf belooft lastiger te worden. Het aanbod aan kantoorunits overschrijdt ruimschoots de geringe vraag. Een tweede golf van inactiviteit kan de kleinere industriële spelers ernstig schaden”, aldus Accentis. 

Accentis verwacht dat de coronacrisis geen impact op brutohuurinkomsten zal hebben. “Er is mogelijk wel een impact op de cashflowprognoses.” 

“Onze focus voor de tweede helft van het jaar ligt voornamelijk op het behoud van de huidige vastgoedportfolio, de persoonlijke contacten met onze gebruikers en het eventueel verlenen van tijdelijke steun”, voegde de vastgoedholding verder toe. 

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Accentis boekt minder winst

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Accentis kopen verkopen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 02 april

    1. Hypotheekaanvragen - wekelijks (VS)
    2. Banenrapport ADP maart (VS)
    3. Fabrieksorders februari (VS)
    4. Olievoorraden - wekelijks (VS)
    5. Bekendmaking invoerheffingen VS
    6. Tesla - Productiecijfers eerste kwartaal (verwacht)
  2. 03 april

    1. Inkoopmanagersindex diensten maart def. (Jap)
    2. Inkoopmanagersindex diensten (Caixin) maart (Chi)
    3. Inkoopmanagersindex diensten maart def. (Dld)
    4. Inkoopmanagersindex diensten maart def. (eur)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht