(ABM FN-Dow Jones) STMicroelectronics heeft in het derde kwartaal fors meer omzet behaald dan in het voorgaande kwartaal en werd nog iets positiever voor heel dit jaar. Dit bleek donderdag uit definitieve cijfers van de halfgeleiderfabrikant.
De omzet bedroeg, zoals bij de voorlopige cijfers al gemeld, 2,67 miljard dollar, wat bijna 28 procent meer was dan een kwartaal eerder.
Het bedrijf zelf had aanvankelijk gerekend op 2,45 miljard dollar aan omzet, ofwel 17 procent meer dan het tweede kwartaal.
De nettowinst liep op van 90 miljoen naar 242 miljoen dollar, ofwel 0,26 dollar per aandeel.
De marktomstandigheden waren "aanzienlijk beter dan verwacht", stelde het Italiaans-Franse bedrijf al bij de voorlopige cijfers. Er was een sterke versnelling van de vraag naar chips voor auto's en microcontrollers. Ook de divisie Personal Electronics droeg bij aan de meevaller.
STMicroelectronics rekent voor 2020 op een omzet van ongeveer 9,97 miljard dollar, een groei op jaarbasis van 4,3 procent.
Bij de voorlopige cijfers sprak STMicroelectronics nog van een omzet die hoger uit zou vallen dan 9,65 miljard dollar, terijl bij de vorige kwartaalupdate de outlook nog op 9,25 tot 9,65 miljard dollar lag, en daarvoor ging het bedrijf nog uit van 8,8 miljard tot 9,5 miljard dollar.
Voor het vierde kwartaal rekent de chipfabrikant op een groei op kwartaalbasis van 12 procent. Aan die groei zullen alle productgroepen bijdragen.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden