(ABM FN-Dow Jones) Colgate-Palmolive heeft het afgelopen kwartaal beter gepresteerd dan verwacht en gaf ook een outlook voor het gehele boekjaar af. Dit bleek vrijdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers van de Amerikaanse fabrikant van persoonlijke verzorgingsproducten en schoonmaakmiddelen.
Colgate-Palmolive boekte het afgelopen kwartaal een nettowinst van 698 miljoen dollar, ofwel 0,81 dollar per aandeel, in vergelijking met 578 miljoen dollar, of 0,67 dollar per aandeel in dezelfde periode een jaar eerder.
De omzet steeg met 5,5 procent naar 4,15 miljard dollar. Autonoom was de groei zelfs 7,5 procent. Zowel de volumes als de prijzen stegen in elke divisie.
Vooraf door FactSet Research geraadpleegde analisten rekenden op een winst van 0,70 dollar per aandeel op een omzet van 3,99 miljard dollar.
Outlook
De Amerikaanse fabrikant van persoonlijke verzorgingsproducten en schoonmaakmiddelen verwacht nu een autonome omzetgroei voor 2020 van 5 tot maximaal 10 procent, met een autonome omzetgroe die aan de bovenkant van die bandbreedte uitkomt.
Verder meldde Colgate-Palmolive de benoeming van Stanley Sutula als CFO. Hij volgt Henning Jakobsen op per 9 november.
Het aandeel Colgate-Palmolive noteerde vrijdag in de elektronische handel voorbeurs 2,1 procent hoger.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden