(ABM FN) Bouygues heeft per direct Olivier Roussat aangesteld als CEO als vervanger van Martin Bouygues. Dit maakte het Franse telecombedrijf donderdag bekend met de publicatie van de jaarcijfers.
Bouygues wil de rol van voorzitter en CEO voortaan scheiden. Als gevolg wordt Olivier Roussat de CEO en zal Martin Bouygues als voorzitter aanblijven.
Het telecombedrijf kwam donderdag ook met cijfers. In het afgelopen jaar boekte Bouygues een nettowinst van 696 miljoen euro, tegen 1,18 miljard euro in 2019. De omzet daalde van 37,9 miljard naar 34,7 miljard euro.
Analisten mikten op een nettowinst van 607 miljoen euro en een omzet van 34,4 miljard euro.
De nettoschuld liep terug van 2,2 miljard eind 2019 tot 2 miljard euro eind 2020.
Het telecombedrijf zag een scherp herstel in de tweede helft van 2020 nadat Bouygues in de eerste jaarhelft nog flink te kampen had met de impact van de coronacrisis.
Voor 2021 mikt Bouygues op een aantrekkende omzet en winst ten opzichte van 2020. Desondanks verwacht het telecombedrijf niet dat de resultaten uit 2019 overtroffen zullen worden. Bovendien houdt de outlook geen rekening met een eventuele verdere verslechtering van de situatie rondom de coronacrisis.
Bouygues stelt over 2020 een dividend voor van 1,70 euro per aandeel, net als een jaar eerder.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden