(ABM FN-Dow Jones) Novartis heeft de outlook voor 2023 verhoogd en lanceert een aandeleninkoop van 15 miljard dollar. Dit maakte het Zwitserse farmabedrijf dinsdag bekend.
Voor dit jaar verwacht Novartis een omzetgroei van 6 tot 9 procent. Eerder werd uitgegaan van een groei van circa 5 procent. Het operationeel resultaat zal naar verwachting dit jaar met 10 tot 14 procent oplopen. Eerder ging Novartis uit van een stijging met 6 tot 9 procent.
De aangekondigde aandeleninkoop van 15 miljard dollar wordt naar verwachting eind 2025 afgerond.
Het bestuur van Novartis is bovendien akkoord met de afsplitsing van het onderdeel Sandoz. De afronding daarvan staat gepland voor het vierde kwartaal van dit jaar. In augustus vorig jaar kondigde Novartis het voornemen tot een afsplitsing aan, waarbij het de bedoeling was dat Sandoz een notering aan de beurs van Zwitserland en New York zou krijgen.
Kwartaalcijfers
Over het tweede kwartaal boekte Novartis een nettowinst van 2,3 miljard dollar tegen 1,70 miljard miljard dollar over het tweede kwartaal van 2022. De omzet steeg van 12,8 naar 13,6 miljard dollar en het operationeel resultaat van 2,2 miljard naar 2,9 miljard dollar. De aangepaste winst per aandeel trok aan van 1,56 naar 1,83 dollar.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden