(ABM FN) Bpost lijkt bereid relatief veel te betalen voor de overname van Staci Group. Dit stelde analist David Kerstens van zakenbank Jefferies zondagavond in een rapport.
Volgens Kerstens zou Bpost met 1,3 miljard euro ongeveer 14 keer de EBIT betalen. "Dat oogt relatief duur."
Indien de overname van het Franse bedrijf wordt afgerond, dan voegt dit 18 procent aan omzet toe en 15 procent nettowinst. De schuld stijgt naar 3 keer de EBITDA, aldus Kerstens. Bpost repte in zijn persbericht over flinke synergievoordelen die behaald kunnen worden, maar kwantificeerde dit vervolgens niet.
De analist schreef in zijn rapport dat Bpost een slecht track record heeft als het om acquisities gaat. Met name de overname van het Amerikaanse Radial in 2027 was geen succes, aldus Kerstens. Ook zal een overname volgens de analist ervoor zorgen dat er minder focus zal zijn voor de impact van de compliance kwesties waarmee Bpost zit en het hoge verloop onder het management.
Jefferies heeft een Underperform advies op Bpost.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden