Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Ageas kondigt exclusieve onderhandelingen aan met Brite Saga

Ageas kondigt exclusieve onderhandelingen aan met Brite Saga
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN) Ageas heeft vrijdagmorgen exclusieve onderhandelingen aangekondigd met Saga, een Britse specialist in producten en diensten voor 50-plussers. Dit maakte de Belgische verzekeraar voorbeurs bekend.

Die onderhandelingen hebben betrekking op een distributiepartnerschap van 20 jaar met Saga Service Limited voor persoonlijke auto- en woningverzekeringsproducten aan de klanten van Saga.

Daarnaast zou Ageas ook de verzekeringsactiviteiten van Saga overnemen.

De transactie sluit volgens Ageas perfect aan bij de onlangs bekendgemaakte Elevate27-strategie om verder te bouwen op de sterke aanwezigheid in Niet-leven in Europa en tegelijkertijd in te spelen op de noden van de verouderende bevolking.

Bovendien biedt de mogelijkheid om zijn positie als belangrijke particuliere verzekeraar in het Verenigd Koninkrijk te versterken en schaalgrootte toe te voegen aan een belangrijke Europese markt, aldus Ageas.

In het kader van de voorgenomen transactie zou Ageas UK een 20-jarig partnership aangaan met SSL, de verzekeringsmakelaardij van Saga.

De transactie vertegenwoordigt een totaalbedrag in cash van 147,5 miljoen Brits pond.

De voltooiing van de transactie is nog afhankelijk van de ondertekening van de definitieve transactiedocumenten en goedkeuringen door de regelgevende instanties.

Per januari 2024 bedragen het eigen vermogen en het vereiste solvabiliteitskapitaal van AICL respectievelijk 83 miljoen en 54 miljoen Brits pond.

Op basis van de eerste betaling en na aftrek van kapitaalsynergieën, bedraagt de geschatte impact op de solvabiliteit van Ageas 5 procent negatief. 

“Deze transactie geeft ons de gelegenheid om te groeien in een markt waar we al sterk staan en expertise hebben. Ageas heeft een lange traditie van succesvolle partnerships en we zijn ervan overtuigd dat deze samenwerking met Saga nieuwe mogelijkheden biedt voor het realiseren en versnellen van winstgevende groei”, zei CEO Hans De Cuyper van Ageas.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Media: Ageas in de race voor Britse Esure
  2. Verzekeraar Ageas is zowel overnameprooi als -jager

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Ageas kopen verkopen

100% zegt kopen

2 stemmen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 26 maart

    1. Economische groei Q4 2e raming (NL)
    2. Consumenten- en producentenprijzen februari (VK)
    3. Consumentenvertrouwen maart (Fra)
    4. Randstad - Jaarvergadering
    5. Hypotheekaanvragen - wekelijks (VS)
    6. Orders voor duurzame goederen februari (VS)
    7. Olievoorraden - wekelijks (VS)
  2. 27 maart

    1. Exor Q4-cijfers
    2. Sligro Q4-cijfers
    3. Hennes & Mauritz Q1-cijfers
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht