Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Kepler Cheuvreux zet koopadvies op Immobel

Kepler Cheuvreux zet koopadvies op Immobel
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN) Kepler Cheuvreux is de opvolging gestart van Immobel met een koopadvies en een koersdoel van 21,90 euro, terwijl het eerste advies voor Atenor Reduceren is met een koersdoel van 3,40 euro. Dit bleek donderdag uit een analistenrapport van de zakenbank.

Immobel en Atenor zijn beide projectontwikkelaars, maar met verschillende blootstellingen.

De analisten van de bank geloven dat de markt zowel Atenor als Immobel labelt als gediversifieerde, schuldenrijke Belgische projectontwikkelaars. Daardoor zitten deze aandelen in hetzelfde mandje en lieten ze dit jaar vergelijkbare slechte prestaties zien.

Kepler Cheuvreux beschouwt de twee bedrijven echter als behoorlijk verschillend in termen van hun risicoblootstelling, hun verwachte operationele prestaties in de komende jaren en hun potentieel voor waardecreatie. En dat zal resulteren in verschillende koersprestaties.

Kepler geeft de voorkeur aan blootstelling aan residentieel vastgoed boven blootstelling aan kantoorvastgoed, ofwel aan Immobel boven Atenor. De risico's in de portefeuille van Immobel zijn volgens Kepler ook beter gebalanceerd dan bij Atenor.

Op de beurs van Brussel werd het aandeel Immobel donderdag iets lager verhandeld aan 16,50 euro, terwijl Atenor 1,5 procent daalde tot 3,89 euro.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Atenor kopen verkopen

100% zegt kopen

1 stemmen

Immobel kopen verkopen

100% zegt kopen

1 stemmen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 24 maart

    1. Samengestelde inkoopmanagersindex maart (Jap)
    2. Samengestelde inkoopmanagersindex maart (Fra)
    3. Samengestelde inkoopmanagersindex maart (Dld)
    4. Samengestelde inkoopmanagersindex maart (eur)
    5. Samengestelde inkoopmanagersindex maart (VK)
    6. Chicago Fed index februari (VS)
    7. Samengestelde inkoopmanagersindex maart (VS)
  2. 25 maart

    1. Ifo ondernemersvertrouwen maart (Dld)
    2. Case Shiller huizenprijzen januari (VS)
    3. Shell beleggersdag
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht