Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Bloomberg: China zet geldkraan verder open

Bloomberg: China zet geldkraan verder open
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Beijing is van plan om het monetaire beleid volgend jaar te versoepelen en de begrotingsuitgaven te verhogen, terwijl China zich schrap zet voor een tweede handelsoorlog wanneer Donald Trump volgende maand aantreedt als nieuwe president van de VS. Dit maakte persbureau Bloomberg maandagochtend bekend.

Het Politburo onder leiding van president Xi Jinping kondigde aan dat het in 2025 een "gematigd soepele" strategie voor het monetaire beleid zal omarmen, wat de eerste grote koerswijziging sinds 2011 markeert. 

Het Politburo sprak zich ook in krachtiger termen uit over het begrotingsbeleid, aldus het Xinhua, het staatspersbureau van China.

Doel is onder meer om "de vastgoed- en aandelenmarkten te stabiliseren" en "buitengewone anticyclische beleidsaanpassingen" door te voeren.

Een "meer proactief beleid" kan volgens Beijing tegemoet worden gezien.

De beurs in Hongkong reageerde direct en steeg met 2,8 procent. De in Hongkong verhandelde futures op de iShares FTSE China A50 stegen met meer dan 3 procent.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 18 maart

    1. B&S Group Q4-cijfers
    2. ZEW economisch sentiment maart (VS) volitaliteit verwacht
    3. Handelsbalans januari (eur)
    4. Woningbouw en bouwvergunningen februari (VS)
    5. Importprijzen februari (VS)
    6. Industriële productie februari (VS)
  2. 19 maart

    1. Export februari (Jap)
    2. Bank of Japan rentebesluit (Jap)
    3. Avantium Q4-cijfers
    4. Sif Q4-cijfers
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht