(ABM FN) Terwijl Wall Street een lagere opening tegemoet gaat, verloor de Bel20 dinsdagmiddag 0,1 procent.
Binnen de hoofdindex viel Galapagos op met een winst van 1,9 procent , terwijl Lotus Bakeries de rode lantaarn droeg met een verlies van 1,2 procent.
De sterkste performance was voor Barco in de BelMid. Het aandeel steeg met 16 procent na cijfers.
Barco behaalde in 2024 10 procent minder omzet, maar is positiever gestemd voor 2025 en besloot de aandeelhouder te belonen. De omzet kwam in de tweede jaarhelft rond het niveau van 2023 uit, na een zwak eerste semester.
CEO Ann Steegen zag een duidelijk lichtpunt in de laatste zes maanden van het boekjaar. "We waren tevreden om vast te stellen dat de situatie in de tweede helft verbeterde, mede dankzij de vele nieuwe productintroducties."
Barco heeft een sterke tweede jaarhelft achter de rug, waarin het beeldvormingsbedrijf goed op de kosten lette, zo stelden analisten van Degroof Petercam dinsdag in een rapport. De omzetcijfers van Barco waren grotendeels conform verwachting, maar met een duidelijk betere EBITDA dan voorzien, aldus analist Kris kippers.
IBA steeg met 1,9 procent, maar Aperam daalde met 1,9 procent. De Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium zullen het aandeel Aperam niet helpen.
Bij de small caps steeg Wereldhave Belgium, dat vanochtend resultaten rapporteerde, met 3,1 procent. Wereldhave Belgium kondigde een dividendverhoging van 4,9 procent aan.
Atenor daalde met 7,7 procent en Smartphoto met 4,9 procent.
Door: ABM Financial News.
pers@abmfn.be
Redactie: +32(0)78 486 481
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden