(ABM FN) KBC Securities wees vrijdag op de lage waardering voor het aandeel Umicore. Dat deed analist Wim Hoste in een rapport naar aanleiding van de jaarcijfers van Umicore.
Umicore zag de EBITDA afgelopen jaar met 22 procent dalen tot 763 miljoen euro, wat aan de onderkant van de outlook van 760 tot 780 miljoen euro was. Dat verraste Hoste niet en ook de consensus rekende hierop.
De EBITDA-outlook van Umicore voor 2025 van 720 tot 780 miljoen euro weerspiegelt volgens Hoste de aanhoudende druk in Recycling door het aflopen van gunstige hedges.
Er is op dit moment geen belangrijk strategisch nieuws beschikbaar, en dus is het wachten op de beleggersdag die Umicore eind maart in Londen organiseert.
Hoste verwacht dat Umicore de divisie Battery Materials niet zal afstoten. Maar het behoud van deze divisie zal gepaard gaan met een selectievere productie in Korea en Polen en met lagere productiedoelstellingen, namelijk 175 GWh in plaats van 400 GWh in 2030.
Het gebrek aan positief winstmomentum en de strategische onzekerheid rond Battery Materials maken het volgens Hoste moeilijk om een aanjager voor de koers op korte termijn te vinden.
Maar daar staat volgens de analist dan wel een lage waardering tegenover. Hoste heeft een Accumuleren advies met een koersdoel van 13,00 euro.
Op de beurs van Brussel noteerde het aandeel Umicore vrijdag 7,1 procent lager aan 9,84 euro.
Door: ABM Financial News.
pers@abmfn.be
Redactie: +32(0)78 486 481
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden