(ABM FN) De Brusselse beurs gaat woensdag een vlakke opening tegemoet. Dinsdag eindigde de sterindex nog 0,3 procent hoger op 4.414,04 punten.
Beleggers in Europa verwerken het nieuws dat de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen overweegt van 25 procent of meer op auto's, halfgeleiders en medicijnen.
Europese aandelen hebben het de laatste tijd beter gedaan dan de Amerikaanse aandelen vanwege zorgen over de heffingen onder president Trump, maar dat zal wellicht niet blijven duren gezien de verwachte trend van de bedrijfswinsten, aldus Yardeni Research in een rapport.
Hoewel er wellicht meer ‘opwaartse potentieel’ is voor aandelen in China en Europa om voorlopig beter te presteren, is een overweging op Amerikaanse aandelen in een mondiale aandelenportefeuille nog steeds zinvol, aldus Yardeni Research.
De markt wacht ook op de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve. De centrale bank lijkt voorlopig de huidige situatie aan te willen kijken, waardoor Wall Street geen renteverlaging verwacht tot december. Sommigen houden er zelfs rekening mee dat er dit jaar helemaal geen verlaging komt.
De notulen moeten vanavond meer duidelijkheid geven over hoe centrale bankiers de importheffingen en mogelijke reacties daarop bespraken. Desondanks zal de kans klein zijn dat hieruit nieuwe inzichten rollen.
De olieprijzen zijn dinsdag hoger gesloten, mede door een drone-aanval op een pijpleiding die Kazachse ruwe olie naar de Zwarte Zee vervoert. Bij een settlement van 71,85 dollar werd een vat West Texas Intermediate op dagbasis 1,6 procent duurder voor de maand maart. De prijs voor een vat Brent steeg 0,8 procent naar 75,84 dollar per vat.
Terwijl de pijplijnstoring het aanbod verstoort, concentreren beleggers zich ook op gesprekken tussen de VS en Rusland over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
Als er een akkoord wordt bereikt, kunnen Washington en zijn bondgenoten de sancties op de Russische olie-export laten varen.
“Iedereen wacht op wat er gaat gebeuren met Rusland en Oekraïne”, zei olie-analist Robert Yawger van Mizuho. "Dat is niet iets dat in de komende vijftien minuten gaat gebeuren, dus de markt zal voorzichtig blijven", voegde hij eraan toe. In de Aziatische handel vanochtend koerste de olieprijs nog eens 0,4 procent hoger.
In Azië noteerden de beurzen vanochtend overwegend lager, maar de verliezen bleven beperkt. Uit Japan kwamen cijfers die een stijging van het handelstekort lieten zien, maar ook een kleine stijging van het producentenvertrouwen. De machine-orders bleken, exclusief volatiele orders, met 1,2 procent gedaald in december, na een stijging in november.
De euro/dollar noteerde op 1,0453. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0450 en bij het sluiten van de Europese beurzen stond er nog een stand van 1,0460 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Aedifica heeft in 2024 de huurinkomsten en de EPRA-winst zien stijgen, hoewel per aandeel minder winst werd behaald dan in 2023. Voor het boekjaar 2025 verwacht Aedifica dat de huurinkomsten zullen stijgen tot 355 miljoen euro, wat zou resulteren in 238 miljoen euro aan EPRA winst, of 5,01 euro per aandeel. Over 2024 zal Aedifica een dividend uitkeren van 3,90 euro per aandeel, goed voor een pay-out van 79 procent.
Ontex heeft in het vierde kwartaal wat beter dan verwacht gepresteerd. De outlook van Ontex voor 2025 gaat uit van en omzetgroei van 3 tot 5 procent op vergelijkbare basis, een aangepaste EBITDA-groei van 4 tot 7 procent en blijvende sterke vrije kasstroom. De omzetgroei wordt daarbij gesteund door een dubbelcijferige volumegroei in Noord-Amerika.
EVS heeft in 2024 de eigen outlook gehaald, zoals analisten ook hadden verwacht, en denkt dat de omzet dit jaar verder zal groeien.
Nyxoah heeft woensdagmorgen de commerciële lancering aangekondigd van zijn Genio-systeem in het Midden-Oosten.
Slotstanden Wall Street
De toonaangevende S&P 500 index sloot dinsdag uiteindelijk 0,2 procent hoger op 6.129,58 punten, de Dow Jones index eindigde fractioneel hoger op 44.556,34 punten en de Nasdaq noteerde 0,1 procent hoger op 20.041,26 punten.
Door: ABM Financial News.
pers@abmfn.be
Redactie: +32(0)78 486 481
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden