Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Cofinimmo beloond ondanks dividendknip

Cofinimmo beloond ondanks dividendknip
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN) De Brusselse beurs zocht vrijdag onder aanvoering van Cofinimmo iets hogere niveaus op.

De Bel20 index steeg vrijdag rond elf uur met 0,2 procent tot 4.375 punten.

We zijn nog maar twee dagen verwijderd van de belangrijke Duitse verkiezingen, zo merkte Frank Vranken van Bank Edmond de Rothschild op. Als de peilingen gelijk hebben, wordt Friedrich Merz de volgende bondskanselier. Hoog op diens agenda staan ??belastingverlagingen en hervormingen.

Volgens Bloomberg zijn peilers zelden zo nerveus geweest. De verrassing zou een AfD kunnen worden die een veel grotere overwinning behaalt dan wat peilingen suggereren, zo denkt Vranken.

De inkoopmanagers voor de dienstensector in de eurozone daalde van 51,3 in januari naar 50,7 in februari, zo bleek vanochtend uit voorlopige cijfers.

De inkoopmanagersindex voor de industrie steeg juist van 46,6 naar 47,3 en daarmee naar het hoogste niveau in 9 maanden.

De samengestelde index bleef op 50,2.

Hoofdeconoom Cyrus de la Rubia van Hamburg Commercial Bank wees in zijn commentaar op de ontwikkelingen van de prijzen, die slecht nieuws zijn "slechts twee weken voor de rentevergadering van de ECB". 

Volgens De la Rubia zal de ECB de overwinning op de inflatie pas uitroepen als de diensteninflatie onder controle is. "En dat is duidelijk nog niet het geval", zei de econoom op basis van de cijfers van vandaag.

De euro/dollar daalde naar 1,0468. De Duitse Bund daalde licht tot 2,50 procent. 

Stijgers en dalers

Binnen de hoofdindex was WDP met een verlies van 2,3 procent een opvallende daler. Melexis leverde 1,1 procent in.

Cofinimmo trok juist de kop met een winst van 2,3 procent. Cofinimmo heeft in 2024 een beter dan verwacht nettoresultaat neergezet, maar zal over 2025 wel een lager dividend uitkeren. De dividendknip is geen verrassing en was zelfs al lang verwacht, zeiden analisten van KBC Securities. De analisten denken dat na dit besluit de druk op de koers van Cofinimmo zal afnemen. Daarbij is het aandeel ook aantrekkelijk gewaardeerd, vinden zij, en het dividend is nu goed gedekt.

GBL reageert niet op geruchten over de privatisering van Imerys, zo liet de holding vrijdagmorgen in een persbericht weten. Het aandeel GBL steeg met 0,4 procent.

Proximus heeft Amazon Web Services als strategische leverancier gekozen om wereldwijd de kracht van cloud en generatieve AI te benutten. Zo maakte de telecomgroep vrijdagmorgen bekend. De koers van Proximus verloor 0,1 procent.

Recticel en Ontex stegen met 1,9 en 1,5 procent. IBA daalde met 1,3 procent.

Qrf heeft in 2024 de intrinsieke waarde zien stijgen en keert een dividend uit van 0,84 euro per aandeel, zo meldde het vastgoedbedrijf donderdag nabeurs in een update. De intrinsieke waarde per aandeel bedroeg eind december 15,84 euro tegenover 15,68 euro eind september. Ten opzichte van december 2023 ging het om een stijging van 4,9 procent.

De koers van Qrf noteerde vrijdagmorgen stabiel. 

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
BEL 20 kopen verkopen

100% zegt kopen

1 stemmen

BEL Mid kopen verkopen

100% zegt kopen

1 stemmen

BEL Small kopen verkopen

100% zegt verkopen

1 stemmen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 24 februari

    1. Vastned Q4-cijfers
    2. PostNL Q4-cijfers
    3. Ifo ondernemersvertrouwen februari (Dld)
    4. Inflatie januari def. (eur)
    5. Chicago Fed index januari (VS)
    6. Retail Estates Q3-cijfers
    7. Vastned Belgium Q4-cijfers
    8. Zoom Video Communications Q4-cijfers (VS)
  2. 25 februari

    1. Ackermans & Van Haaren Q4-cijfers
    2. Economische groei vierde kwartaal def (Dld)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht