(ABM FN-Dow Jones) Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is in februari meer afgenomen dan gedacht. Dit werd vrijdag duidelijk uit definitieve cijfers van de Universiteit van Michigan.
De index voor het consumentenvertrouwen daalde van 71,7 eind januari naar 64,7. Een voorlopige meting wees voor februari op een afname tot 67,8.
Het vertrouwen in de huidige staat van de economie verslechterde van 75,1 naar 65,7 en over de economische verwachtingen werden de ondervraagden ook negatiever. Deze deelindex daalde van 69,5 naar 64,0. De voorlopige ramingen stonden op 68,7 en 67,3.
De inflatieverwachting voor de komende 12 maanden noteerde eind januari nog op 3,3 procent en kwam vrijdag uit op 4,3 procent.
De inflatieverwachting voor de komende 5 jaar steeg van 3,2 naar 3,5 procent. Hier wees een voorlopig cijfer nog op een beperkte stijging tot 3,3 procent.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.