(ABM FN) AB InBev, 's werelds grootste brouwer, kondigde woensdag een volumedaling aan in het vierde kwartaal van 2024 die iets sterker was dan voorzien, maar deed het beter dan verwacht op het vlak van omzet en EBITDA. Dit bleek uit de jaarcijfers van het bedrijf.
De volumes daalden in de laatste drie maanden van het jaar met 1,9 procent, in vergelijking met de consensusverwachting van 1,3 procent.
De omzetgroei kwam daarentegen boven de verwachtingen uit op 3,4 procent tot 14,84 miljard dollar, in vergelijking met de verwachte 2,4 procent.
De genormaliseerde EBITDA steeg met 10,1 procent naar 5,24 miljard dollar, terwijl de genormaliseerde EBITDA-marge met 216 basispunten steeg naar 35,3 procent. De consensus rekent op een stijging van de EBITDA met 7,7 procent.
De verhouding tussen de nettoschuld en de genormaliseerde EBITDA is verlaagd van 3,38 eind 2023 naar 2,89 eind 2024.
Over het hele jaar daalden de volumes met 1,4 procent, stegen de inkomsten met 2,7 procent tot 59,7 miljard dollar, steeg de genormaliseerde EBITDA met 8,2 procent tot 20,95 miljard dollar en liep de genormaliseerde EBITDA-marge met 179 basispunten op tot 35,1 procent.
Opgemerkt moet worden dat AB InBev begin november zei dat het voor 2024 een EBITDA-groei van 6 tot 8 procent nastreefde, tegenover 4 tot 8 procent voorheen.
"Aanhoudend wereldwijd momentum zorgde voor historisch hoge opbrengsten en een groei van de onderliggende winst per aandeel met 15 procent in 2024", aldus AB InBev in een toelichting.
"Onze goede resultaten voor 2024 getuigen van de consistente uitvoering van onze strategie en het harde werk en de toewijding van onze mensen. De stijging van de EBITDA lag aan de bovenkant van onze vooruitzichten en we boekten een aanzienlijke vooruitgang in onze vrije kasstroomgeneratie. We investeren op lange termijn en hebben vertrouwen in ons vermogen om de categorie te leiden en te doen groeien", zei Michel Doukeris, CEO van AB InBev.
Over 2024 zal een dividend van 1,00 euro worden voorgesteld, vergeleken met 0,82 euro over 2023.
Outlook
Voor 2025 verwacht AB InBev een EBITDA-groei in lijn met haar middellangetermijnvoorspellingen van 4 tot 8 procent, en investeringen van 3,5 tot 4 miljard dollar.
Door: ABM Financial News.
pers@abmfn.be
Redactie: +32(0)78 486 481
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden