(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen noteerden dinsdag rond het middaguur wat verdeeld, na de verkoopgolf maandag op Wall Street.
De breed samengestelde STOXX Europe 600 index daalde rond lunchtijd 0,3 procent tot 544,78 punten, de Duitse DAX won 0,4 procent op 22.710,49 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een plus van 0,2 procent op 8.061,15 punten. De Britse FTSE 100 noteerde 0,2 procent lager op 8.586,38 punten.
Wat Frank Vranken opvalt als hij naar de Amerikaanse zakelijke tv-kanalen kijkt, is de enorme ontkenning van Republikeinen die met de marktcorrectie worden geconfronteerd.
"Een beetje pijn, voor grote toekomstige winsten' is wat we hier horen. Ze lijken het simpele feit te negeren dat verdere marktverliezen de economische groei in gevaar zullen brengen en zelfs een recessie riskeren", aldus de investeringsstrateeg van Bank Edmond de Rothschild.
Onderzoek van Ned Davis toont aan dat vorig jaar eind september het percentage van het Amerikaanse huishoudensvermogen dat in Amerikaanse aandelen werd geïnvesteerd, een recordhoogte van 48 procent bereikte. Grote marktverliezen zullen volgens Vranken dus leiden tot een dalende koopkracht.
"Toen Trump won, was er euforie. Vandaag zien we angst die wordt gevolgd door ontkenning. Dan komt er meer angst, wat blijkt uit een stijgende Vix-index, gevolgd door wanhoop, paniek en capitulatie. Die laatste 3 liggen mogelijk nog voor ons", zo stelde Vranken.
Investment manager Simon Wiersma van ING maakt zich ondertussen niet zoveel zorgen over de verkoopgolf.
"Correcties na een hele lange periode van vrijwel alleen maar stijgende aandelenkoersen zijn heel normaal. Waarderingen waren hierdoor stevig opgelopen en vatbaar voor een correctie. Na de koersdalingen in de afgelopen weken zijn aandelen nog steeds niet goedkoop te noemen. De risicopremie op aandelen is ook nog niet bijzonder hoog, maar met dalende obligatierentes komt er wel verbetering in de relatieve waardering van aandelen", volgens Wiersma, die ook wees op de stijging van de VIX-index.
Zolang deze angstbarometer, die dinsdag 4 punten hoger noteerde op ruim 27 punten, niet ruim boven de 30 punten komt, is er wat Wiersma betreft nog geen omslagpunt in het sentiment.
Op het macro-economische front is het vandaag vrij rustig maar zal er wel aandacht zijn voor de Amerikaanse vacaturecijfers. Woensdag zal de aandacht opgeëist worden door de Amerikaanse inflatiecijfers.
De olieprijzen liepen dinsdagochtend wat op. Zo werd een vat Brent olie 1,1 procent duurder op 70,04 dollar.
De Duitse tienjaars rente steeg 5 basispunten naar 2,87 procent, terwijl de Amerikaanse variant dicht bij huis bleef op 4,22 procent.
De euro/dollar noteerde op 1,0880 na eerder nog even boven de 1,0900 te hebben gestaan. Volgens valuta-analist Francesco Pesole van ING zijn de waarschuwingen voor een Amerikaanse recessie in het eerste kwartaal "waarschijnlijk overdreven", maar helpen ze het sentiment niet.
ING houdt wel rekening met meer zwakte voor de euro in de komende weken, maar durft nog geen piek te voorspellen voor het muntpaar.
Volgens analisten van Danske Bank kan de euro juist verder stijgen als de investeringsplannen van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz worden goedgekeurd door het parlement.
"Hoewel veel van het optimisme over de euro lijkt te zijn ingeprijsd, zou de bevestiging van het pakket of een mogelijk staakt-het-vuren in Oekraïne voor een nieuwe impuls kunnen zorgen", aldus de Deense bank.
Stijgers en dalers
In Frankfurt ging Rheinmetall aan kop met een winst van 4,5 procent, gevolgd door Siemens Energy dat 3,6 procent kon bijschrijven.
Volkswagen won 1,2 procent. De Duitse autogigant heeft in 2024 een lagere winst geboekt, die wel beter was dan verwacht, terwijl de omzet onverwacht steeg.
Grote verliezer was Henkel, dat ruim 10 procent aan waarde verloor nadat het bedrijf waarschuwde dat het een tragere start van dit jaar verwacht. Het bedrijf gaat wel voor 1 miljard euro eigen aandelen inkopen.
In Parijs werd de lijst aangevoerd door Schneider Electric met een winst van 2,3 procent. Renault kon 2 procent bijschrijven.
Accor was de grootste daler met een verlies van 2,2 procent.
In Amsterdam was Air France-KLM een opvallende daler met een verlies van 6,6 procent. Luchtvaartaandelen daalden dinsdag na de winstwaarschuwing van Delta Air Lines. Zo leverde Deutsche Lufthansa 2,2 procent en verloor Ryanair 4,2 procent.
Futures Wall Street
De futures signaleren dinsdag een beperkt herstel bij de opening na de verkoopgolf van maandag. Rond lunchtijd noteerde de future op de S&P 500 ongeveer 0,3 procent hoger.
De S&P 500 index sloot maandag 2,7 procent lager op 5.614,56 punten en de Dow Jones index verloor 2,1 procent op 41.911,71 punten. De Nasdaq moest 4,0 procent prijsgeven op 17.468,33 punten.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden