De trend bij LVMH die bij de halfjaarcijfers al zichtbaar was, heeft zich versterkt doorgezet in het derde kwartaal. Dat wil zeggen: valutaire tegenwind en terughoudende klanten, waardoor de omzet van de diverse divisies onder druk stond.
Dat was over de eerste jaarhelft al het geval bij de drankendivisie - Wines & Spirits - maar bij de Q3 trading update bleek dat nu ook de veruit belangrijkste divisie van LVMH - Fashion & Leather Goods - de verkopen onder druk zag staan.
Concrete winstcijfers werden niet verstrekt, beleggers moeten het traditioneel met een trading update over Q1 en Q3 doen. Maar de omzetcijfers zijn aan de lichte kant en hebben tot gevolg dat de taxaties wat verder omlaag moeten.
Omzetontwikkeling per divisie
LVMH rapporteerde over de eerste negen maanden van 2024 een omzet van €60,8 miljard, tegen €62 miljard over dezelfde periode vorig jaar. Dat betekent afgerond een omzetdaling van ruim 2% die volledig op het conto komt van valutaire tegenwind.
Echter, als gekeken wordt naar de omzetontwkkeling van het derde kwartaal van dit jaar ten opzichte van 3Q23, dan valt op dat vooral Fashion & Leather Goods te lijden heeft onder lagere verkopen. Dat kan slechts deels worden toegeschreven aan tegenzittende valuta's: vooral de Japanse yen is flink gestegen.
Bent u al abonnee? Log hier in
Dit artikel is alleen voor abonnees.